Bağımsızlık Benim Karakterimdir

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.622
Gösterim
Adı:
Bağımsızlık Benim Karakterimdir
Baskı tarihi:
2017
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059691840
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Zeplin Kitap
Baskılar:
Bağımsızlık Benim Karakterimdir
Bağımsızlık Benim Karakterimdir
Bağımsızlık Benim Karakterimdir,

Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinden özenle derlenmiş bir seçkidir.

 

“Korku üzerine egemenlik kurulamaz.”

 

“Emperyalizm ölüme mahkûmdur.”

 

“Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.”
80 syf.
·1 günde·10/10
Bu kitapla ilgili şunu önerebilirim:
Hani özel günlerde Google dan “Atatürk sözleri” aratıyorsunuz ya, doğruluğunu bile bilmediğiniz sadece söz hoşunuza gitti diye paylaşıyorsunuz ya işte bunu yapmayın alın bu kitabı kitaplığınızda kalsın “andığınız” vakitler çıkarıp bir iki satır okursunuz.

Aylak Adam yayınlarını bu aforizmalar kitaplarıyla tanıdım desem yeridir. Hepsi de birbirinden güzel. Kitaplarında geçen en güzel sözlerden derlenmiş “bi dolu mutluluk” kitabı.
Keyifli okumalar...
Ben keyifle okudum;
https://i.hizliresim.com/XMY4M7.jpg
80 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Her sözünde iç geçirdiğim; "sen o zamanlardan görmüşsün Atam, bir bilsen biz şimdi ne haldeyiz" dediğim; hepsini biliyoruz bilmesine de keşke uygulayabilsek dediğim eser.

Aforizmalar serisinde hep aynı cümlelerin tekrarları olduğunu görmüştüm zaten ama çeviri olmalarından kaynaklandığını düşünmüştüm. Farklı kaynaklardan alınca farklı çeviriler ile gözden kaçabilir diye düşünüyordum. Fakat bu kitapta da bol bol tekrar görmüş olmak biraz üzdü açıkçası. Ama bu sizi kitaptan soğutmasın. Belki de aynı cümleleri onyüzbinmilyon kere okumamız gerekiyordur, idrak edebilmek için. Ihtiyacımız olan odur belki de.
80 syf.
·Beğendi
Ulu önder Mustafa kemal Atatürk'e ait olmayan ama onun eserlerinden, konuşmalarından derlenen sözlerin bulunduğu Aylak Adam yayınlarının bu serisindeki en başarılı eserlerden birisi. Sözler oldukça özenle seçilmiş. Atatürk'ün düşünceleri ve yaptıkları bir özet misali gözlerimizin önünden geçiyor ve başarılarını hangi düşüncelerle yaptığını gözler önüne seriyor. Bu seride almanız gereken eserlerden birisi.
80 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Tarifsiz güzellikte bir başucu kitabı. Kesinlikle ama kesinlikle okunmalı ve okutulmalı.Atatürk'ün kısa kısa vecizelerinden oluşuyor. Bazıları Nutuk'tan alınma bazıları direk konuşmalarından..

Her şey var bu kitapta. Atamızı daha iyi anlamak ve daha iyi bir insan olmak için mutlaka okunmalı.

Cumhuriyet, adalet, hürriyet, basın, din, savaş, cehalet, kadınlar, öğretmenler, evlilik, gençler, devrimler aklınıza gelecek ne ararsanız var. Bir ülke nasıl kurulur ve Türkiye nasıl kuruldu çok güzel anlatmış atamız. Gençlere dikkat çekilmiş, eğitim sisteminin önemine yer verilmiş, yine aynı şekilde köylülerin önemi... Din konusunda çok eleştiri alır Atatürk ama bu konuda da öylesine güzel sözleri var ki; belki bazı fikirleriniz değişebilir.

Tüm Türkiye okumalı, okutmalı... Çok ama çok beğendim... Direk başucu kitabı diyebilirim.
80 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Şahane mükemmel harika şahane ötesi mükemmel ötesi en sevdiğim kitap şuana kadar okuduğum en güzel kitap gerçekten harika şahane mükemmel ötesi çünkü ATATÜRK
80 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Atatürk’ün anlamak ve onun düşüncelerini benimsemek ve ona bir daha hayran kalmak. Tek tek bütün sözlerini düşünüp ne kadar haklı dedim. Özelikle kadınlar hakkındaki fikirleri beni çok etkiledi.
80 syf.
·Puan vermedi
Kitabı en iyi inceleme gene içindeki bir inci ile olabilir: Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin.Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığdıracaklardır:Kendini büyük değil küçük,zayıf, araçsız, hiç sayarak,kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın.Bundan sonra da sana büyük derlerse bunu söyleyenlere güleceksin.
80 syf.
"Benim fikirlerimi, benin duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir." M.Kemal ATATÜRK.
Tabi ki bir kitaptan onu anlamak, onu hissetmek mümkün değil. Ama okurken 'vay be bak bunu da görmüş taa o zamandan diyorsunuz. Öğretilen yanlış olan düşüncelerinizi burada düzeltebilirsiniz( günümüzün en büyük sorunu.) Okuyun, kenarından köşesinden de olsa Mustafa Kemal'i anlayın. Dünya böyle bir lider görmemişken bizim Mustafa Kemal'imiz var. Fikiirlerini duygularını yasatabilmemiz dileğiyle.
Kitabın ufak bir sorunu var ki; o da bazı cümlelerin başka sayfada yine aynısı olması.
80 syf.
·Beğendi·10/10
Aforizma kitapları hakkında yapılacak pek bir yorum yok aslında. Aforizmalar sahiplerinin kişiliği, hayata bakışı hakkında çok şey söylüyorlar. Ve ders çalışırken aforizmalar, öyküler iyi birer seçenek olabiliyorlar. Bağımsızlık Benim Karakterimdir çok çok güzeldi. Atatürk'ün geçmişle ilgili sözleri, kadınlara verdiği değer, bizden beklentileri, nasıl daha iyi bir yurttaş oluruz, din ve laiklik aslında nedir, evli olmaması sizi yanıltmasın evlilikle ilgili görüşleri dahi var kitapta vs. tam bir başucu kitabı. Okudukca sevgim arttı, o kadar güzel bir insan ki Mustafa Kemal Atatürk, çok da mütevazi. Severek okudum. Keşke onu anlayabilse herkes, insan bilmediği tanımadığı şeye düşman
“Cumhuriyet’i, onun gereklerini yüksek sesle anlatınız . Cumhuriyet ilkelerini sevdiriniz. Bunu kalplere yerleştirmek için hiçbir fırsatı ihmal etmeyiniz.”
“Türkiye’nin gerçek efendisi, hakiki üretici olan köylüdür! O halde, herkesten daha çok refah, saadet ve servete müstehak olan köylüdür.”
Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
Artık Türkiye, din ve şeriat oyunlarına sahne olmaktan çok yüksektir. Bu gibi oyuncular varsa, kendilerine başka taraflarda sahne arasınlar.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bağımsızlık Benim Karakterimdir
Baskı tarihi:
2017
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059691840
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Zeplin Kitap
Baskılar:
Bağımsızlık Benim Karakterimdir
Bağımsızlık Benim Karakterimdir
Bağımsızlık Benim Karakterimdir,

Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinden özenle derlenmiş bir seçkidir.

 

“Korku üzerine egemenlik kurulamaz.”

 

“Emperyalizm ölüme mahkûmdur.”

 

“Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.”

Kitabı okuyanlar 110 okur

  • dmrtcmka

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%4.5 (2)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0