·
Okunma
·
Beğeni
·
34
Gösterim
Adı:
Bağlanma Korkusu
Baskı tarihi:
2014
Sayfa sayısı:
264
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752752771
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kuraldışı Yayınları
Herkes "hayatının erkeğini" veya "hayatının kadınını" bulup mutlu olmak ister. Ancak bazıları hep "yanlış insan"a rastlar… Bazılarının ilişkisi ise en yakın olduklarını hissettikleri dönemlerde bozulur. Yürüyen bir evlilikleri veya birliktelikleri olduğu halde hayatı paylaşamazlar, mutlu değildirler, kendilerini yalnız ve kötü hissederler.

İçine sürüklendikleri durumu anlamaları ve aşmaları için bazen biraz geriye gitmeleri gerekir. Elinizdeki kitap tam da bunu yapıyor; bir adım geriye giderek tutkulu ve güvenli aşk ilişkilerinin bozguna uğramasına yol açan ve bilinçaltımızın derinlerinde yatan korkuları aydınlatıyor.
Mutsuz ilişkilerin birçok nedeni olabilir tabii ama psikoterapist Stefanie Stahl çoğunun altında bağlanma korkusunun yattığını söylüyor. Ne "evet" ne de "hayır" diyebilen, en tutkulu oldukları anlarda birdenbire uzaklaşan ve ilişkileri krize giren çiftlerin bu korkunun kurbanı olduğunu belirtiyor. Bağlanma korkusu yaşayanların tipik davranış biçimlerini örneklerle açıklayarak, "Avcıları", "Prensesleri" ve "Duvarcı ustalarını" tanıtıyor. Ayrıca bu korkunun nasıl oluştuğunu anlatmakla kalmayıp ondan kurtulmanın yollarını da gösteriyor.

Bağlanma korkusunu hem tanıtıp, hem de üstesinden gelmeyi öğrettiği için bu kitap bu korkunun kurbanları ve onların partnerleri için bir tür rehberdir; iyi düşünün, belki size, belki de sevdiğiniz birine, bir yakınınıza gereklidir…
Bağlanma Korkusu'yu okuyanlar