Bahar İsyancıdır

10,0/10  (1 Oy) · 
9 okunma  · 
1 beğeni  · 
441 gösterim
Bahar İsyancıdır, Onat Kutlar'ın unutulmaz yapıtlarından: Şiirle öyküden mürekkep denemeler...

Ve işte yine Eylül. Geleceğin duvarı önünde duruyorum, kaygılı, sabırsız.

Üstümden küçük kuşku tohumları karışmış altın renkli polenler uçuşuyor. Bir türlü bastıramıyorum yüreğimdeki ozanın sesini: "Bahar isyancıdır..."

Yaşadığımız şu karabasan, bir gerçeğin yansımasından başka bir şey değilse, ölümsüz gençlik ve bahar düşlerimiz nedir? Gerçek değil mi onlar? İstersen şimdi yalnız bunu düşünelim ve bekleyelim yarını. Yarın her zaman güzeldir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  76
 • ISBN:
  9789750820779
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

“Dil, durgun ve derin bir suyun aynası gibi yalnızca kendi bildiklerini gösteriyordu ona. Pencerenin ince ses tellerinden dokunmuş tülüne dilin işlediği tuhaf bir manzaraydı yaşam. Yalnızca kendi ormanına ait düşsel ağaçlar ve belli belirsiz ırmak kıyısı. Dilsiz konuşmak istiyordu kendi kendisiyle. Aynaya bakmadan görmek kendi toprağını. Aralamak dilin perdelerini.”

Bahar İsyancıdır, Onat KutlarBahar İsyancıdır, Onat Kutlar

“Bak yabancı... Biz basit insanlarız. Ve ölümlü. Yaşamayı ve baharı bu yüzden severiz. Doğan her şeye inanırız. Çocuklara, güneşe, bize düşler sunan ayışığına. Sevdiğimiz kadının boynunu okşamak isteriz ve çocuklarımızın. Günü, kızarmış bir ekmek gibi tazeyken bölüşürüz ve akşamın kızıl tüyleriyle gelip sabahın yumurtaları üstüne yumuşacık oturmasını severiz.”

Bahar İsyancıdır, Onat KutlarBahar İsyancıdır, Onat Kutlar