Baharda Yine Geliriz

7,0/10  (51 Oy) · 
146 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.311 gösterim
“Güzel bir kitap okumak ve ömrümün geri kalanını o kitabı okuduğum yerde geçirmek istiyorum,” demişti. Sonra da bana dönüp sormuştu: “İnsan güzel bir kitap okuduğu yerden nasıl ayrılabilir?”

Şehri ve insanları tanımak için mütevazı bir rehber.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  108
 • ISBN:
  9789750503931
 • Yayınevi:
  İletişim Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Gülçehre Aydın 
20 Eki 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

"İnsan güzel bir kitap okuduğu yerden nasıl ayrılabilir?
Barış Bıçakçı' nın kurduğu cümlelerde hep bir doğallık, hep bir içtenlik var derdim. Okudukça bir başka kitabını da okumalıyım ifadesini kullanmaktan kendimi alamıyorum.
Bu eserdeki hikayeler öyle bizden ki...

Murat Yılmaz 
08 Tem 12:42 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kısa kısa hayatın içinden, sonu gelmeyen hikayelerin içinde bırakıyor Barış bey. Eee şimdi ne olduk derken kıyısından köşesinden başka bir hikaye anlatmaya başlıyor. Keyifliydi :)

"içimizdeki taşlar yerine oturuyor."

Çiğdem Akça 
05 Mar 2016 · Kitabı okumadı · Beğendi · 8/10 puan

Barış Bıçakçı'nın alaycı tasvirleri durumları sorgulayışları her hikayede bir şehir rehberi kısımları hoşuma gitti güzel kitaptı herkese tavsiye ederim alın okuyun

Kursakta Kalan Heves 
28 Tem 22:24 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bizim yerimize "günlük" tutmuş Barış Bıçakçı. Hatta "durumluk" tutmuş. Sıradanlaşmış, hızlıca yaşanıp yiten "an"ları ağırdan alıyoruz. O "an"larda biraz mola veriyoruz, güneşleniyoruz. "An"ın tadını çıkarıyoruz. Meğer tüm o "an" ların yazılabilecek kadar "an" olduklarından habersizmişiz. Yine de diğer kitaplarının yanında eskiz gibi bırakılmış. "An"lar yalnız kalmış.

Kitaptan 16 Alıntı

Büşra Tan 
28 Tem 18:26 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Güzel bir kitap okumak ve ömrümün geri kalanını o kitabı okuduğum yerde geçirmek istiyorum.

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 68)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 68)

"Güzel bir kitap okumak ve ömrümün geri kalanını o kitabı okuduğum yerde geçirmek istiyorum." demişti o. Sonra da bana dönüp sormuştu: "İnsan güzel bir kitap okuduğu yerden nasıl ayrılabilir?"

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 68 - İletişim Yayınları)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 68 - İletişim Yayınları)

Çıkıp bir sokakta yürüsek, şehrin boğazına kaçmış gibi oluruz.

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 65 - İletişim Yayınları)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 65 - İletişim Yayınları)
Michael Jordan 
28 Ağu 19:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“içinde öyle bir cümle olsun istiyorum ki, kitabı okuyan biri o cümleye geldiğinde kitabı birden kapatıp sımsıkı göğsüne bastırsın.”

Baharda Yine Geliriz, Barış BıçakçıBaharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı
Şule 
04 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

“İnsanın geçmişi peşinden uysal bir köpek gibi gelse, tamam! Ama biz insanların zamanla tedirgin bir kediye dönüşme olasılığı da var. Sırtı kabarık, durmadan arkasına bakan bir kedi…”

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 61)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 61)
Gülçehre Aydın 
20 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Kendi içini göremeyen, orada ne rezil şeyler olduğunu bilmeyen, kendi içinden çıkamaz."

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 19 - İletişim Yayınları)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 19 - İletişim Yayınları)
ebru cemre 
07 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Güzel bir kitap okumak ve ömrümün geri kalanını o kitabı okuduğum yerde geçirmek istiyorum,” demişti o. Sonra da bana dönüp sormuştu: "İnsan güzel bir kitap okuduğu yerden nasıl ayrılabilir ?

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (iletişim yayınları)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (iletişim yayınları)
Şule 
04 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Şehrin yüksek binalarından birine çıkıp aşağıya bakıyorum, her şehirde rastlanabilecek bir manzarayla karşılaşıyorum: Yüzlerce insan, bazen birbirlerinin yolunu keserek oradan oraya gidip geliyor… Ölümsüz gibi görünüyorlar. “Nedir bu?” diye soruyorum kendi kendime, anlamlandırmak gerekiyor, “Kabus mu, şenlik mi?” Arka arkaya bir sürü karşıt anlamlı sözcük geçiyor aklımdan. Eksilerle artıların birbirini götürmesi gibi kalabalığın da bir matematiği var. Sıradanlık bu olmalı: Bütün karşıtlar birbirini götürüyor. Başka ne söyleyebilirim ki size?"

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 109)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 109)
Şule 
04 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Şehrimizdeki yoksulların tam sayısını bilmiyoruz. Ama çoklar. Gecekondularda yaşıyorlar. Bayramlarda ulaşım araçları parasız olunca ortaya çıkıyorlar. Caddelerde, alışveriş merkezlerinde dolaşıyorlar."

Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 55)Baharda Yine Geliriz, Barış Bıçakçı (Sayfa 55)
2 /