Bahçemde Yeşeren Umutlar Blossom Street Serisi 3

7,8/10  (159 Oy) · 
754 okunma  · 
150 beğeni  · 
3.320 gösterim
Aradan uzun yıllar geçmişti. Bu süre içinde yaralarım iyileşmiş, mutlu bir evliliğim ve iki çocuğum olmuştu. Tüm bunlara bakıldığında her şey yolunda gibi görünüyordu ama iç dünyamda hissettiklerim bambaşkaydı… Eksik kalan bir şeyler, geçmişime dair cevaplanması gereken sorular vardı. Gidilmemiş yollara, gerçekleşmemiş hayallere duyduğum merak sürekli aklımı kurcalıyor, zamanı geri almak ve yarım kalan anıların kapılarını aralamak istiyordum. Yaşadığımız dünyanın iyi-kötü, acı-tatlı ne çok sürprizle dolu olduğunu anlatan, şaşırtıcı olduğu kadar etkileyici bir roman. Debbie Macomber, küçük Mucizeler Dükkânı ve Bir Yumak Mutluluk’tan sonra yeni kitabı Bahçemde Yeşeren Umutlar ile seriye bambaşka bir lezzet katıyor
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786053480037
 • Orijinal Adı:
  Susannah's Garden
 • Çeviri:
  Ozan Aydın
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazar, Bahçemde Yeşeren Umutlar kitabıyla okuyucuları bence çıkmazlara ve büyük bir meraka oradan da kitabın son sayfalarına doğru feci bir beklenmedik sona yani düpedüz şaşkınlığa sürükledi. En azından ben kendi adıma bu duyguların hepsini yaşadım kitap boyunca. DEBBIE MACOMBER; çok başarılı kesinlikle. Kalemi, kurgusu, üslubu çok etkileyici. Gerek Bahçemde Yeşeren Umutlar kitabında olsun, gerekse diğer okuduğum kitaplarında olsun yazarın; konu çeşitliliği, konu bütünlüğü, karakterlerin uyumluluğu, dilinin kendine özgü akıcılığı fevkaladenin fevkinde! Özellikle bu kitabın oldukça şaşırtıcı bir o kadar da mutlu sonla bitmesi, DEBBIE MACOMBER'in kitaplarına düşkünlüğümü daha da artırdı. Bence bu romanı herkes okumalı!

D. Macomber genel olarak bence pembe dizi tadında uzun uzadıya gündelik olayları anlatan, kahve bardağını dolaptan çıkarıp da iki eli arasında içişine kadar yarım sayfa yazıp sayfa dolduran bir yazar. Ancak kabul etmek gerek ki bunu ustalıkla yapıyor ve sizi sıkmıyor. Bu kitapta da insanlar çokça kahve içti. ( Nerden baksanız toplam da 5-6 sayfa eder :)) Son bölümüne kadar pek de keyif almadan okuduğum, kendimce mantık hataları bulduğum, fazlasıyla zayıf karakterli baş kahramanın varlığı ile baş karakteri anlatan ancak yazarın diğer kitaplarından farklı bir kitaptı. Fakat kabul etmek gerek ki final tatmin ediciydi. Yazarı seviyorsanız bu kitabını da alın ama mutlaka okumanız gerekmez.

Sevda Mutlu 
08 Haz 10:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

#kitapyorumu
#DebbieMacomber
#BahçemdeYeşerenUmutlar
Yazarın okuduğum ilk kitabı ve bayıldım kalemine bende bahçe işleriyle uğraşmayı çok severim . Soluksuz keyif alarak okudum . Konusu hem macera hem aşkı ailevi konularada değinmiş . Küçük mesajlarda içeriyor hem anne babaya hem çocuklara hemde eşlere ne olursa olsun annemizden babamızdan ve eşimizde hiçbirşey gizlememek lazım ve hiçbir anne baba çocuğunun kötülüğünü istemez hayat süprizlerle doludur . Gelelim yoruma Sunannah , evli iki çocuk annesi eşi çok iyi mutlu bir evliliği var. Herşey babasının ölümünden ve ilk aşkını aramakla başlar araştırırkende bilmediği gerçeklerle karşılaşır . Ve yıkılır sonradan pişman olsada geri dönüşü yoktur artık abisinin neden uyuşturucu işlerine bulaştığını sorgular araştırır . Bu , arada kızı içinde endişelenir çünkü, kızı yanlış adamı seviyordur . Annesi anlatmaya çalışsada kızı yanlış anlar . Annesini kötü gözle görür . Sunannah, ne yapacağını bilemez annesinin durumu kızının hayatı tehlikede eşinden gerşeyi gizlediği için suçluluk duyuyor . İşin tuhaf tarafı Annesinin evine birileri giriyor değerli bişey almıyor kişisel eşyalar yada manevi yönde değerli şeyleri alıyor. Buda Sunannahı korkutuyor okuduğumda tahminde bulundum ama tahmin ettiğim çıkmadı . Hatta hiç aklıma gelmeyen biri çıktı. Bence bu kadar yeter ya okuyun derim .
Debbie Macomber / Bahçemde Yeşeren Umutlar

Nurbanu Tuna 
18 Nis 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bu kitapta seriden biraz uzaklaşıp yeni bir kurgu ele alınmış yazar bu kitapta sadece bir kadının hayat hikayesini anlatıyor bence çok güzeldi kitapta baba kız öyküsü var serinin ele aldığı kurgudan biraz uzaklaşmak bence güzel olmuş ben beğendim :)

Debbie'nin tarzı bir kitap değildi aslında , şaşırdım kitabı okurken.Birazcık daha olumlamadan uzak , gerçekçi ve gizemli bir romandı.Hatta bana Sarah Jio'nun tarzını hatırlattı.

Serpil Ağ 
03 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ne yazık ki, bazen geçmişimizdeki anılara dalınca, elimizdeki güzelliklerin farkına varamadan keşke, diye diye hayatımız nihayete eriyor. Umarım, bizlerde Susannah gibi hatalarımızdan ders alır, elimizdekilerin değerini kaybetmeden farkına varmış oluruz.

Neslihan Cayirci 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Evli ve çocuklarını büyütmüş Susannah'ın aklını eski yaşantısı kurcalamaktadır. Hayatta herkesin gidilmemiş yolları vardır. Susannahta gidilmemiş yollarına olan merakı eski yaşantısı ile ilgili hiç bilmediği bir takım sırları ortaya çıkarır ve Susannah'ın geçmiş algısı oldukça değişir.

Kitabın ilk bölümü sıradan bir Debbie Macomber hikâyesiyken ortalarından itibaren tam bir maceraya donusuyor. Yalın anlatımı sayesinde hızla okuyorsunuz. Kitabın sonunu ise gidişata göre zayıf buldum.

Debbie Macomber'ın okuduğum 3 kitabıydı ve bence en iyisi buydu..
normalde bi yazarın 2 den fazla kitabını okumam ama Debbie Macomberın her kitabın da ayrı bi zevk alıyorum başın da ortasın da ve sonunda beniçok şaşırtan bi kitap oldu bu heh işte burda bu olacak derken olay çok farklı şekil alıp durdu acaba bu sefer çoçukluk aşkına ulaşacak mı derken öldüğünü zannettiği abisine ulaşması başladığınız zaman duramayacağınız acayip akıcı bir kitap :)

Ayşe Zengin 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 9/10 puan

Blossom Sokağı'ndan biraz uzaklaştık ama aynı tadı alabiliyorsunuz yine de. Bu sefer Susannah'ın maceralarına ortak oluyoruz. Sevgi ve emeğe dair çok şey öğreniyoruz. Güzel bir kitap...

Zeynep 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitaptaki karakterler o kadar günlük hayatımızdan çıkmış gibiler ki. Kitabı okurken sanki zaman akıyor gibi. Kafanız doluysa bu kitap i anlamak güç gelmeyecek akıp gidecek zamanla.

3 /

Kitaptan 15 Alıntı

Rumeysa özaçmak 
05 Nis 23:02 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayatın ne getireceği belli olmuyor.

Bahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie Macomber (Sayfa 260 - Martı Yayınları)Bahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie Macomber (Sayfa 260 - Martı Yayınları)
Rumeysa özaçmak 
06 Nis 20:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hepimiz aptalca hatalar yapıyoruz. Asıl önemli olan bu hatalardan ders alıp yolumuza devam etmemiz.

Bahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie Macomber (Sayfa 413)Bahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie Macomber (Sayfa 413)
ecicekk 
25 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Nefes aldığımız sürece hiçbir şey için geç kalmış sayılmayız...

Bahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie MacomberBahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie Macomber
Merve Gürdal 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Herkes farklı şekillerde kederin üstesinden gelmeye çalışır

Bahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie Macomber (Sayfa 475)Bahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie Macomber (Sayfa 475)
Merve Gürdal 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

..hayatta kalmak, hiçbir şeyi çok fazla ciddiye almamak, çok da derine inmemek demektir.

Bahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie Macomber (Sayfa 291)Bahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie Macomber (Sayfa 291)
Metin Özdemir 
22 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Nereye gittiğini bilmemesine rağmen tekrar yürümeye başladı. Belki yürümeye devam etse, iyice odaklansa hafızası yerine gelirdi.

Bahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie MacomberBahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie Macomber
Metin Özdemir 
22 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Nefes aldığın sürece hiçbir şeyi yaşayamayacak kadar yaşlı değilsindir.

Bahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie MacomberBahçemde Yeşeren Umutlar, Debbie Macomber
2 /