Nar #2

Bal

Emre Gül

Bal Gönderileri

Bal kitaplarını, Bal sözleri ve alıntılarını, Bal yazarlarını, Bal yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Neydi kolay olan? Kaçmak mı? Saklanmak mı? Olaylardan, insanlardan ve dahil hayatın kendisinden...
Reklam
Belki üşüse donardı düşünceler, dinerdi acısı. Belki üşürse kendini cezanladırmış olur,hafiflerdi suçu içindeki mahkemede. Kendisi değilde zaman üşüseydi keşke.
"Hüküm Aklın, Hisler Kalbindi."
Sayfa 53
Şayet varsa senin için gerçekten ağladığına, gerçekten güldüğüne emin olduğun birisi... Ona sahip çıkmalı değil, çıkmaya mecburdun.Aksi aptallık olurdu çünkü...
368 syf.
·
Puan vermedi
·
5 günde okudu
Hayatın akışıyla birebir uyumlu,daha doğrusu gerçekçi bir kitap. Aşkın acılarında iki tarafın da penceresinden ayrı ayrı ele alınmış. Aşkta erkekler daha cesur görünürken bu aşkta kadın çok daha cesur ,baş roldeki erkeğin bu kadar içine kapanık olması ve sevgisine sahip çıkamaması beni çoğu zaman sinirlendirmişti . Kitapta hoşuma gitmeyen tek konu cümlelerin fazla süslü olmasıydı,araya sözler konulması güzeldi ancak bu sözler bence haddinden fazla uzuyordu ve bu durum okuyanı sıkıyordu. Aynı zamanda olaylar fazlasıyla dramatize edilmişti.Kitabın sonunda çok sinirlendim, böyle bitmemeliydi.
Bal
Bal
Bal
BalEmre Gül · Ephesus Yayınları · 20182,516 okunma
Reklam
___"Sağ yanıma denk geldi kalbi, tamamlandı ruhum."____
Sayfa 265 - EphesusKitabı okudu
"Nice masallar dinledim. Kulağıma fısıldanan hikayelerle anladım her şeyin masallardaki kadar tozpembe olmadığını. En nihayetinde romanlarla öğrendim insanların göründüğü kadar masum olmadığını..."
****** "Masallarla doğar insan,hikayelerle büyür,romanlarla ölür." *******
Reklam
368 syf.
5/10 puan verdi
·
4 saatte okudu
Bal-Emre Gül
Aslında yaklaşık 6-7 ay önce yarım bıraktığım bir kitaptı Bal. Nar Bal kitabının yanında bana göre mükemmel kalıyor çünkü bi olay yaklaşık 200-300 sayfa boyunca devam ediyordu ve bu olay ana olayın yanından bile geçemez bana göre. Serideki geçiş kitabı olduğunu düşünüyorum. Hem önerir hem önermem çünkü bu ara cidden gına geldi artık dedirttirmişti. Ben çok sabırlıyım bişi olmaz diyorsanız stres yapmadan başlayabilirsiniz. (Burdaki amacım yazarı veya kitabı kötülemek değildir bana göre biraz abartı geldi)
Bal
BalEmre Gül · Ephesus Yayınları · 20182,516 okunma
1.036 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.