Balıkçının Ölümü / Yaşasın Edebiyat Bütün Eserleri 9

7,0/10  (4 Oy) · 
21 okunma  · 
7 beğeni  · 
517 gösterim
Kitabın ikinci baskısında, Sait Faik'in kitaplarına girmemiş yazılarını daha dizgesel olarak sunmaya dönük bir düzenlemeye gidilmiştir. İlk baskıda yer alan uyarlama dokuz öykü bu kitaptan çıkarılmış, ileride yayımlanacak ve çevirilerini içeren kitaba konulmuştur. Konuşmalardan oluşan bölüm ise onuncu kitaba konulmuştur. Konuşmalardan oluşan bölüm ise onuncu kitaba alınmıştır. Şiirlerden oluşan bölüm de ayrıca değerlendirilecektir. Bu kitaba ise "Yalnızlık" ve "Sevgiliye Mektup" adlı iki öykü ile "Bir Mecmua Hakkında" ve "Yeni Neslin İddiası ve Davası" adlı iki yazı eklenmiştir. Böylece, bu kitabın öyküler ve yazılardan oluşan bir cilt oluşturması uygun bulunmuştur.
 • Baskı Tarihi:
  2001
 • Sayfa Sayısı:
  222
 • ISBN:
  9789754941876
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 15 Alıntı

Baranje 
22 Şub 20:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Baharı Aramak
*"Baharı şehir dışından şehir içine taşıyan güzel kızlar istedikleri kadar gülsünler, güneş onların yanaklarını istediği kadar kızartmış olsun yalnız adamın baharı yoktur."

Balıkçının Ölümü / Yaşasın Edebiyat, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 55)Balıkçının Ölümü / Yaşasın Edebiyat, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 55)
Baranje 
23 Şub 15:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Teşekkür
Ölüm,bence bir alakasızlıkla başlar ve biter.Bazen, gün ortasında, dipdiri, rüzgar arkamdan iter vaziyette öldüğüm olmuştur..

Balıkçının Ölümü / Yaşasın Edebiyat, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 70)Balıkçının Ölümü / Yaşasın Edebiyat, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 70)
Baranje 
05 Mar 01:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ölüm Hiç De Fena Değil
YOKUŞ

Öteki dünyada akşam vakitleri

Fabrikamızın paydos saatinde

Bizi evlerimize götürecek olan yol

Böyle yokuş değilse eğer

Ölüm hiç de fena bir şey değil.

Balıkçının Ölümü / Yaşasın Edebiyat, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 216)Balıkçının Ölümü / Yaşasın Edebiyat, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 216)
Baranje 
03 Mar 10:29 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Nurullah Ataç'a Açık Mektup
Vuracaksan vur, ziyanı yok nereden olursa olsun, fakat o eski Nurullah Ataç üslûbunla, Montaigne kaliten ve Voltaire halinle vur!

Balıkçının Ölümü / Yaşasın Edebiyat, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 166)Balıkçının Ölümü / Yaşasın Edebiyat, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 166)
Baranje 
23 Şub 15:11 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Millet Bahçesi
Bu nevi küçük alamünit ve süreksiz dostlukların insan ruhuna yaptığı tesir harikuladedir.Eve daha şen, daha az yorulmuş gidilebilir.Merdivenler ıslıkla çıkılır.Kırk senelik karı kucaklanabilir.

Balıkçının Ölümü / Yaşasın Edebiyat, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 65)Balıkçının Ölümü / Yaşasın Edebiyat, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 65)
2 /