·
Okunma
·
Beğeni
·
5497
Gösterim
Adı:
Balonla Beş Hafta
Baskı tarihi:
Eylül 2011
Sayfa sayısı:
48
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051003849
Orijinal adı:
Cinq Semaines en Ballon
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Parıltı Yayınları
14 Ocak 1862 günü Londra Kraliyet Coğrafyacılar Birliği'nde önemli bir toplantı vardı.

Başkan, kalabalığa şöyle dedi:

"Gezginlerin korkusuzluğu bize çok şey kazandırmıştır. Şimdi de doktor Samuel Ferguson, Afrika'ya zorlu bir yolculuğa hazırlanıyor...."

Başkanın bu sözleri coşkuyla alkışlandı.
116 syf.
471 kişi bu kitabı okuyup sadece 61 kişi bu kitabı beğeniyorsa, beğenmeyenlerin hangi tavır ve düşünceyle beğenmediklerini sorgularım. Çünkü gayet başarılı bir şekilde kaleme alınan bir bilim- kurgu kitabı bu. Dünyaca kabul görmüş şeylere bizim insanlarımız neden ters gelir anlamam.
Her insanın muhakkak hayal etme yetisi vardır. Bir kitap okurken size okuduklarınızı yaşattığı hissini veriyorsa güzeldir. Bu kitapta maceradan maceraya koşan üç kişinin hikayesi yer almakta... keyifle okuyabilirsiniz...
128 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Çocuk kitaplarına dönüş yapmak beni mutlu etti ve bu kitapla birlikte farklı bir tür okumuş oldum. Akıcı ve güzel bir kitaptı. Sonunu ucu açık bırakıp çocuklara bırakılması hoşuma gitti.
477 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Çocukluğumun yazarı Jules Verne. İlkokul yıllarımda birkaç kitabını özet şeklinde okumuştum. Aradan uzun zaman geçtiği için olayları unutmuştum, hem de tam metin okumak daha iyi olduğu için yeniden okudum.
.
.
Kitap tek kelime ile MUHTEŞEM. Doktor Fergusson balonla Afrika'yi bir uçtan bir uca geçmek ve daha önceki kâşiflerin ayak basmadığı yerleri keşfetmek istiyor. Yardımcısı ve bir arkadaşı ile yola koyuluyor.
.
.
Olayları resmen yaşadım diyebilirim. Onlarla beraber ben de balonla Afrika'yi bir uçtan bir uca dolandım. Tehlikeli ve eğlenceli bir yolculukları vardı. Okurken yer yer gerilip korktuğum bölümler oldu, başlarına bir iş gelecek diye. Özellikle de Joe'nin cesaretine hayran kaldım. Onlar balonla seyahat ederken bende de bir korku oluşup durdu. Hikâyeye kendimi ne kadar kaptırdımsa yükseklik korkum nüksetti.
.
.
Afrika genel anlamda ilgi alanım olduğu için bu kitabı okurken ayrı bir tat aldım. Kitap sizi resmen Afrika seyahatine çıkarıyor, KESINLIKLE TAVSİYE EDIYORUM.

#julesverne #ithakiyayınları
408 syf.
·5 günde·10/10
Kitapta Jules Verne'in keşiflere olan ilgisini görebiliyoruz. Kitabın yazıldığı yıllar Afrika keşiflerinin en önemli yılları. Jules Verne'de bu gelişmeleri çok iyi takip eden bir yazar. Kitap Burton, Speke, Barth, Livingstone, H.M Stanley vb. kâşiflerin maceralarını detaylarıyla çok iyi aktarıyor. Kitaba başlamadan Afrika keşifleri ve kâşifleri hakkında bilgi sahibi olursanız çok daha verimli okuma olur sizin için. Zaten okuduktan sonra isteseniz de istemesenizde çok fazla bilgi edineceksiniz.

Jules Verne'i okumanın en iyi yanı bu sanırım.
477 syf.
·13 günde·Beğendi·10/10
Güzel bir kitap. Macera içeriğinden dolayı çocuklar da çok seviyor. Hatta bu kitap Mark Twain'in bir kitabına (Bir cinayet, bir sır ve bir evlilik) dahi ilham kaynaklığı etmiştir. sıkılmadan okunabilir ve çocuklara okutulabilir.
477 syf.
·Puan vermedi
Ortaokul yıllarımda okuduğum, bana macera türünü sevdiren kitap. Çocukların da sıkılmadan okuyabileceği türden masal tadında güzel bir kitap.
Mustafa
Mustafa Balonla Beş Hafta - Kısaltılmış Metin'i inceledi.
477 syf.
·2 günde·7/10
Kitap gayet sürükleyici.Bazı bölümleri Cüneyt Arkının döğüş sahnelerini aratmıyor. Okuma alışkanlığı kazanmak isteyenler için güzel bir başlangıç olabilir.
477 syf.
·Puan vermedi
Çok önceden okumuştum.. Aklımda kalan ise iki kabile çarpışıyor.. Kadınlar kopan kol ve bacakları topluyorlardı.. Ürpertici bulmuştum.. Çocuk kitaplarına eklemeyin bunları ya..
Little Elpis
Little Elpis Balonla Beş Hafta - Kısaltılmış Metin'i inceledi.
128 syf.
Kitabı okuduğumu belirttim fakat yorumumu yazmaya fırsatım olmadı beğenmediğimi sanmayın sakın :D
Serüvenlerden serüvenlere atılacağınız bir kitap, tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki macera tutkunluların yazarı Jules Verne gene muazzam bir kitapla bizimle beraber olmuş... Musmutlu Okumalar :)
477 syf.
·13 günde·Beğendi·6/10
Bir adamın serüven merakı ile başlayıp onu bırakmayan hizmetcisi ve can dostu arkadaşıyla beraber balonla en gitmke istediği yere gidiyor ve bunu zorlukla da olsa başarıyor.
477 syf.
·Beğendi·9/10
Nereden başlasak ki. Gençlik bile değil çocukluk döneminde okuduğum bu kitap belki de kitap okuma zevkini bana aşılayan eserlerden biridir. Bu kitapla birlikte Verne hayal dünyasının kapılarını bana aralamıştır. Bu kitapla Afrikanın gizemli dünyasına bir pencere açılmakta ve sanki balonun içinde siz varmışçasına Afrika üstünde seyahat edilmektedir. Çocuğunuza okuma zevki aşılamak için birebir bir kitaptır. Müthiştir. Kesinlikle tavsiye ederim
477 syf.
Jules Verne nin tüm kitapla harika çünkü hepsi macera kitapları . bu da çok heyecanlı ve sürükleyici bir kitaptı kitaba başladığıktan sonra bir daha elimden bırakmam istemedim. En beğendiğim yer afrikalıların doktor ve yardımcısını ayın oğulları sanması ve ay çıkınca her şeyi anlamaları idi kitabı cok uzun zaman önce okumama rağmen orayı hatırladım
" Yeryüzünde en tehlikeli şeyin cahillik olduğunu hepimiz biliriz. "
" Acıyla mutluluk ne tuhaf şekilde birbirini takip ediyor."
" İnsanlık onlara çok şey borçlu olduğunu yıllar boyu unutmayacaktı."
Atletik bir vücut yapısına sahip, boyu iki metreye yakındı. Yüz kiloya yakın cüssesini hiç zorlanmadan seri olarak hareket ettirirdi. Bir kaplân kadar çevik bacakları, boğa kadar güçlü kolları vardı. Gözlerinde her zaman siyah bir ışıltı parlardı.
Jules Verne
Sayfa 6 - Dick Kennedy

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Balonla Beş Hafta
Baskı tarihi:
Eylül 2011
Sayfa sayısı:
48
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051003849
Orijinal adı:
Cinq Semaines en Ballon
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Parıltı Yayınları
14 Ocak 1862 günü Londra Kraliyet Coğrafyacılar Birliği'nde önemli bir toplantı vardı.

Başkan, kalabalığa şöyle dedi:

"Gezginlerin korkusuzluğu bize çok şey kazandırmıştır. Şimdi de doktor Samuel Ferguson, Afrika'ya zorlu bir yolculuğa hazırlanıyor...."

Başkanın bu sözleri coşkuyla alkışlandı.

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

  • 1 defa gösterildi.

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları