Bana Atatürkü Anlattılar

8,6/10  (5 Oy) · 
12 okunma  · 
3 beğeni  · 
550 gösterim
Cumhuriyeti Kuranlardan Tanıklıklar Gazetelerin soluk yaprakları arasında yitip giden bu anılar, Atatürkü çok özlediğimiz bugünlerde yeniden gün ışığına çıkıyor. İsmet İnönü, Falih Rıfkı Atay, Cafer Tayyar Eğilmez, Sabiha Gökçen, Mim Kemal Öke, Ali Fuat Cebesoy, Agop Dilaçar, Vildan Âşir Savaşır, İ. Süreyya Yiğit, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Sırrı Bellioğlu, Ekrem Rize gibi her biri Atatürkün yakın arkadaşı olan bu ünlüler, kuruluş dönemine ve Atatürke ilişkin, tarihe ışık tutacak anılarını paylaştılar. Ayrıca bu kitapta Yunan orduları başkomutanı General Trikupis de nasıl esir olduğunu, Atatürkün kendisine nasıl içtenlikle yaklaştığını anlatıyor.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  168
 • ISBN:
  978975141390
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
seher 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İsmet İnönü, Falih Rıfkı Atay, Cafer Tayyar Eğilmez, Sabiha Gökçen, Mim Kemal Öke, Ali Fuat Cebesoy, Agop Dilaçar, Vildan Âşir Savaşır, İ. Süreyya Yiğit, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Sırrı Bellioğlu, Ekrem Rize gibi her biri Atatürk'ün yakın arkadaşı olan ve tarihe tanıklık eden isimlerden Atatürk ü dinlemek ve yakından tanımak için okunması gereken bir kitaptır.Bu kitapta beni etkileyen bölüm ise Trikupis in gözünden Atatürk yorumuydu

Nurten Ulaba 
02 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Atatürk'ün hayatını anlatıyor. Hıfzı Topuz tarafsız yazan eğitici bilgiler veriyor . Defalarca okunabilecek bir kitap. Hadi hemen yarın alın ve okumaya başlayın.