Bana İkimizi Anlat Kokusuna Alıştığınız Bir İnsanı Unutamazsınız

7,9/10  (496 Oy) · 
1.637 okunma  · 
553 beğeni  · 
10.461 gösterim
"Soğuk Kahve" ve "Sabah Uykum" yazarından "Yaşanması mümkünken yaşanmayan her aşk gün gelir bizden bunun hesabını sorar."

Adamlık, bir kadını bir ömür sevmekten geçer. Kadınlık da kendini bir ömür sevecek adamın değerini bilmektir. Kimin için yaratıldığını bilmiyorsun elbette ama bu hikâyenin başrolü sensin. Aşkı senin, acısı senin. Kimse içinde kopan fırtınaları anlamaz, anlamak zorunda da değil zaten. İnsanlar hep konuşur çünkü hayat senin, tasası onlarındır.

Her şeye rağmen bilmediğim bir hikâyenin başrolünü oynuyorum. Sonu nereye gider belli değil, seveceğim kaç şarkı kaldı bilmiyorum. Herkes gibi, her şeyden habersiz yaşıyorum. Ne zaman karşıma çıkarsın, hangi şarkıda ilk dansımızı ederiz hiçbir fikrim yok. Ayrıntılara takılmaya gerek yok belki de... Hikâyeme katıldığın gün sarılır konuşuruz bunları.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2014
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9786059913188
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hüseyin DEMİR 
17 Haz 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Bu Kitabı Sevgilisine Hediye Eden Biçare Zavallılara!!!

Bir kitabın daha sonuna geldik. Yine uzun zamandır kitaplığımda duran bir kitap. Bir kitabı aldığımda hemen açıp okumaya başlamam. Öncelikle kitaplığa okunacak kitapların arasına yerleştiririm. Okuma sırası geldiği zamanda hemen okumaya başlamam. Öncelikle en az 10 dakika kitabın dış yapı özelliklerini incelerim. Daha sonra kitap hakkında derin bir araştırma yapmaya başlarım. İnternette o kitap hakkında yazılmış ne varsa hepsini okurum.

“Ahmet Batman” ismini çok duymaya başlamıştım. Onun için elime geçen bir kitabını alıp okumayı düşündüm. Sadece yazar hakkında fikir sahibi olmak için kitabını okumak istiyordum. Neticede “Bana İkimizi Anlat” kitabı nasip oldu, alıp okumaya başladım. Okurken aklımda kitaba inceleme yazmak gibi bir fikir yoktu. Fakat araştırmalarım sonucu kitap hakkında yazılmış öyle şeyler gördüm ki artık inceleme yazmak benim için bir zorunluluk oldu. Genelde okuyan-okumayan herkes kitabı çok beğenmiş, bin türlü iltifat etmişti. Neticede kitap hakkında yazılanlara baktığım zaman okurlar kitabı yerden göğe sığdırmıyorlardı. Benim dikkatimi çeken, beni inceleme yazmaya iten sebep ise kitapla ilgili yazılan iki cümle oldu. Peki, nelerdi bunlar:
“Eğer âşıksanız ve aşksa inanıyorsanız bu kitabı okumalısınız.”
“Son dönemde bütün sevgililerin birbirine aşklarının ispatı olarak hediye ettikleri kitap.”

Yazılanlardan şunu anladım. Bu kitapta öyle güzel bir aşk hikâyesi anlatılıyor ki kişi de sevgilisine bunu hediye ederek aşkını ispatlıyor. Ya da âşıksanız aslında aşkın ne kadar güzel yaşandığını anlamak için kitabı okumamız gerekiyor.

Başladım okumaya. Netice aşkın ispatı olan kitap elimde… Okudum, okudum, okudum. Kitap bitti. Düşündüm normal bir zihin yapısına sahip bir insan neden bu kitabı sevgilisine hediye eder ki? Sonra aklıma geldi. Muhtemelen dedim bu cümleler reklam için yazılmış bir slogan, kimse gidip mal mal bunu sevgilisine hediye etmez. Sonra tekrar araştırmaya başladım…. Aaaaaa gerçekten insanlar sevdiklerine hediye etmişler. Şoke oldum. Dondum. Bir iki gün durağanlaştım. Peki, neden bunları yaşadım? Anlatayım efendim…

( Bu kısımdan sonraki bölümlerde metnin içeriği hakkında bilgi vardır.)

Kitabımız “Rüzgâr Beyefendi” ile “Yağmur Hanımın” o efsanevi aşklarını anlatıyor. Rüzgâr’ın ailesi gayet zengin bir aile… Yağmur onların komşuları. Rüzgâr çocukluktan Yağmur’a âşık. Yağmur Rüzgârı sevmiyor. Ama ona sürekli de umut veriyor. Bir ara Rüzgâr ile çıkmaya da başlıyor. Daha sonra Yağmur zengin bir erkek bulunca Rüzgâr’ı terk ediyor. Ama Rüzgâr deli gibi âşık olduğu için vazgeçmiyor. Yağmur aldatılıyor. Tekrar Rüzgâr’a dönüyor. Sonra bir daha Rüzgâr’ı bırakıyor. Bu baya böyle devam ediyor. Yağmur aldatıldıkça Rüzgâr’a dönüyor sonra yine terk ediyor. En son terk edilişinde Rüzgâr hayata küsüyor. Kendini dağlara taşlara vuruyor. Rüzgâr bu yüzden annesini kaybediyor. Bütün bunlara rağmen Yağmur, Rüzgâr’ı bir kere sormuyor bile. Kendine başka başka birilerini buluyor. Sonra Yağmur yine aldatılıyor. Yağmur’un babası iflas ediyor. En son yine baya bir zengin olan Rüzgâr’a dönüyor. Rüzgâr’da ona deli gibi sarılarak vuslata eriyor.

Bu nasıl devasa bir aşk hikâyesi anlamadım doğrusu. Bu Rüzgâr kadar geri zekâlı bir insan var mıdır gerçekten? Her seferinde terk edilmesine rağmen geri gelen kızı kabul edecek. Hatta son geldiğinde parası için geldiğini bile bile kabul edecek. Ben böyle birinin olduğunu düşünmüyorum. Böyle biri olsa da bile bu aşkın ispatı değil, geri zekâlı olmanın ispatıdır.

Şimdi gelgelelim bunu sevgilisine aşkının ispatı olarak hediye eden erkek ve kadın kardeşlerimize...

Ey Erkek Kardeşim, sen bunu sevgiline hediye ederek, bak canım gördüğün gibi ben zaten sana köpek gibi aşığım. Bana ne yaparsan yap zaten ömrüm boyunca seni bekleyeceğim. Git şimdi istediğin kadar beni aldat gel. Nasıl olsa bütün gençliğini başkalarının koynunda geçirsen de ben senin yaşlı haline de razıyım mı diyorsun?

Ey Kadın kardeşim, sen bu kitabı sevgiline hediye ederek bak sevgilim zaten seni kendime bağladım. Ben şimdi gidiyorum. Bütün gençliğimi zengin züppelerle harcayacağım. Yaşlı olduğum zamanlar geldiği vakitte senden daha zengin birini bulmazsam sana dönerim demek mi istiyorsun?

Ya Allah aşkına bu kitap nasıl aşkın ispatı oluyor?

Ben mi aşkı başından beri yanlış anladım?

Yoksa bu aşk mı başında beri yanlış bir şey miydi?

sena6161 
06 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Bence kitap cok guzel ben cok begendim yazar ahmet batman cok guzel yazmis bence herkes bu kitabi okumali cooook guzel ben bu kitabi bir gunde bitirdim

Kitap eleştiri kaynağı olabilecek türden bir kitap. Tarafsızca okudum ve eleştirilerden kaçındım. Okurken duygulara baktım anlatım ve dili güzel ama amasi var onu okuyun derim anlarsınız bence dili rahat anlatımı kolay anlaşılır bir kitap. Hayat bizden bir mucize bekliyor ve sen mucizelere inanmalısın, çünkü olduğun yerden olduğun gibi izlesen bile bu hayatı, eğer isterse sana o mucizeyi yaşatıyor.En güzel yerlerde, en doğru insanlarla yollarımızın kesişmesi ve her zaman en iyisinin değil, en hayırlısının olması dileğiyle

Merve Işık 
20 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sürükleyici bir roman. bazı bölümlerinde gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz.

Beyza Yuksel 
22 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Benim için uzun olan bir aradan sonra ilk kitabımı bugün bitirdim.
Bu kitapla başladığıma seviniyorum. Her ne kadar çoğu yerinde beni üzse ve ağlatsa da sonunda çok beğendiğim bir kitap oldu.
Ilk defa Ahmet Batman okuyorum ve yazarın cümlelerine aşık oldum desem abartmam sanırım. Basit cümlelerden oluşan bir kitap değil her cümlesi kendine özgü bir anlam taşıyor. Kaybetmek acı, umut ise her zaman vardır..
Kitap gerçekten çok hoş ve okunmasını mutlaka tavsiye ediyorum..

Zeynep Aydoğan 
 11 Mar 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Sanırım son kitabından başlayarak önceki kitaplara doğru okumam hata oldu. İlk kitaplarından başlayarak son kitaplara doğru okumam gerekirdi. İlk okuduğum kitap bu olsa idi muhtemelen bir daha başka kitabını okumazdım ama,sondan başladığım iyi olmuş bu yüzden:-) Yazar yeni,kendini geliştirdiği belli. Kitapta olayların anlatılışı ve geçişler çok kötü.Kitap sürekli tekrar etmiş kendini bu da okuyucuyu çok sıkıyor. Dediğim gibi son kitaplarda daha toparlamış. Yazar sürekli kendini geliştirdiği için de takip edilebilir..

Muhammed Hüseyin Esin (Münzevî) 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ahmet Batman'ın okuduğum ilk ve sanırım son kitabı. Kitap başından sonuna kadar hayalperestliğe dayanır. Filmlerde bile görünmeyecek hayalperestliklerle dolu. Yazara ayıp olmasın diye kitabı sonuna kadar okudum. Belki sonlarda birşeyler değişir umuduyla okudum ama pek değişenbirşey olmadı.

_Aryy_ 
31 Eki 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Kitabi begendim. İcinde cok guzel sozler var .aşki cok guzel anlatmis. Ruzgarin yagmura olan aşkı cok masum ve guzel. Yagmur basta rüzgarı arkadasi gibi gördü.bazi yerlerde gözlerim doldu yagmura bazi yerlerde sovduk:)) rüzgar gibi kendisini cok guzel seven birini hep arkadasi gibi gördü. Sonradan ruzgar annesinin ölümünden sonra başka yere taşindi ve mecaz adam olarak hayatina devam etti. yagmur ona ikisini anlatı. rüzgarın degerini rüzgarı kaybedince anlatti. rugar hep unutmaya calişsada unutamadi yagmuru . Neyseki sonu mutlu bitti..Ama bi sey eksikti sanki sonunu düzgün baglayamamisti yazar acaba ikinci kitabi çıkarmı?

Selim YURTDAŞ 
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Güzel akıcı bir üslubu var.Okumak size iyi gelecektir...Kısa bir vakit ayırsanız da bu kitabı rahatlıkla bitirebilirsiniz..Birde kendine has güzel özellikleri olan güzel bir kitap

Ahmet Sak 
01 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ben okuduğum da yeni çıkmıştı bu kitap diğer 2 kitabını da okumuştum bunu da okumak istedim ama ahmet batman biraz eski türk filmlerine benzetmiş tek farklılığı sonunda ölümün olmaması biraz alışıldık bi durum oldugundan o kadar ilgimi çekmedi

Kitaptan 377 Alıntı

Aslı Çadırlı 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bazı insanlar bir kitaptır, bazıları ise bir sayfa ...

Bana İkimizi Anlat, Ahmet Batman (Sayfa 173)Bana İkimizi Anlat, Ahmet Batman (Sayfa 173)
Aysel 
13 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Bazen düşünüyorum da, hiç kendim için yaşamamışım ben. Kimse kırılmasın derken kendim paramparça olmuşum da haberim olmamış.”

Bana İkimizi Anlat, Ahmet BatmanBana İkimizi Anlat, Ahmet Batman
Beyza Yuksel 
22 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Hani bazen sarılacak hiç kimseyi bulamazsın ya, işte o anlarda kitaplar sarıldı bana.

Bana İkimizi Anlat, Ahmet BatmanBana İkimizi Anlat, Ahmet Batman
Nur-AL 
27 Kas 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Hayat herkese aynı şekilde davranmaz ve bazen büyümek için yıllara ihtiyacınız yoktur. Yaşadıklarınız da sizi büyütebilir.

Bana İkimizi Anlat, Ahmet Batman (Sayfa 135)Bana İkimizi Anlat, Ahmet Batman (Sayfa 135)
Selim YURTDAŞ 
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Biz aynı gökyüzüne aidiz.
Ne kadar uzağa gidebilirsin ki!
İster kapı komşum,ister dünyanın bir ucunda ol.
Bu kalbe girdin ya bir kere,artık nerede istersen orada ol.

Bana İkimizi Anlat, Ahmet Batman (Sayfa 64)Bana İkimizi Anlat, Ahmet Batman (Sayfa 64)
Çiğdem Aksoy Kahraman 
06 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Okuduğum kitaplardaki gibi değildi aşk. Başka bir yanı vardı ve ben sanırım o yanına denk gelmiştim.

Bana İkimizi Anlat, Ahmet Batman (Sayfa 81)Bana İkimizi Anlat, Ahmet Batman (Sayfa 81)
Nur-AL 
05 Haz 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

İnsan, kalbine ikinci bir şansı her zaman vermeli,
çünkü aşk size geliyorsa siz hiçbir yere gidemezsiniz.

Bana İkimizi Anlat, Ahmet BatmanBana İkimizi Anlat, Ahmet Batman

...Haberin yok belki, yaşadığımı sanıyorsun ama ben senin suskunluğunda her gün ölüyorum.

Bana İkimizi Anlat, Ahmet BatmanBana İkimizi Anlat, Ahmet Batman

Eğer dinlemek istersen, kitaplar seninle konuşur. Yanı başında öyle sessizce boş boş yer kapladıklarını düşünme. Her şey onları eline almana bakar.

Bana İkimizi Anlat, Ahmet Batman (Sayfa 105)Bana İkimizi Anlat, Ahmet Batman (Sayfa 105)
ibiaryu 
23 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

İnsan gerçekten aşık olduğunda görmekten vazgeçiyor.

Bana İkimizi Anlat, Ahmet BatmanBana İkimizi Anlat, Ahmet Batman
38 /