Bana İkimizi Anlat (Kokusuna Alıştığınız Bir İnsanı Unutamazsınız)

·
Okunma
·
Beğeni
·
14.832
Gösterim
Adı:
Bana İkimizi Anlat
Alt başlık:
Kokusuna Alıştığınız Bir İnsanı Unutamazsınız
Baskı tarihi:
Aralık 2014
Sayfa sayısı:
184
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059913188
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
"Soğuk Kahve" ve "Sabah Uykum" yazarından "Yaşanması mümkünken yaşanmayan her aşk gün gelir bizden bunun hesabını sorar."

Adamlık, bir kadını bir ömür sevmekten geçer. Kadınlık da kendini bir ömür sevecek adamın değerini bilmektir. Kimin için yaratıldığını bilmiyorsun elbette ama bu hikâyenin başrolü sensin. Aşkı senin, acısı senin. Kimse içinde kopan fırtınaları anlamaz, anlamak zorunda da değil zaten. İnsanlar hep konuşur çünkü hayat senin, tasası onlarındır.

Her şeye rağmen bilmediğim bir hikâyenin başrolünü oynuyorum. Sonu nereye gider belli değil, seveceğim kaç şarkı kaldı bilmiyorum. Herkes gibi, her şeyden habersiz yaşıyorum. Ne zaman karşıma çıkarsın, hangi şarkıda ilk dansımızı ederiz hiçbir fikrim yok. Ayrıntılara takılmaya gerek yok belki de... Hikâyeme katıldığın gün sarılır konuşuruz bunları.
(Tanıtım Bülteninden)
184 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Bu Kitabı Sevgilisine Hediye Eden Biçare Zavallılara!!!

Bir kitabın daha sonuna geldik. Yine uzun zamandır kitaplığımda duran bir kitap. Bir kitabı aldığımda hemen açıp okumaya başlamam. Öncelikle kitaplığa okunacak kitapların arasına yerleştiririm. Okuma sırası geldiği zamanda hemen okumaya başlamam. Öncelikle en az 10 dakika kitabın dış yapı özelliklerini incelerim. Daha sonra kitap hakkında derin bir araştırma yapmaya başlarım. İnternette o kitap hakkında yazılmış ne varsa hepsini okurum.

“Ahmet Batman” ismini çok duymaya başlamıştım. Onun için elime geçen bir kitabını alıp okumayı düşündüm. Sadece yazar hakkında fikir sahibi olmak için kitabını okumak istiyordum. Neticede “Bana İkimizi Anlat” kitabı nasip oldu, alıp okumaya başladım. Okurken aklımda kitaba inceleme yazmak gibi bir fikir yoktu. Fakat araştırmalarım sonucu kitap hakkında yazılmış öyle şeyler gördüm ki artık inceleme yazmak benim için bir zorunluluk oldu. Genelde okuyan-okumayan herkes kitabı çok beğenmiş, bin türlü iltifat etmişti. Neticede kitap hakkında yazılanlara baktığım zaman okurlar kitabı yerden göğe sığdırmıyorlardı. Benim dikkatimi çeken, beni inceleme yazmaya iten sebep ise kitapla ilgili yazılan iki cümle oldu. Peki, nelerdi bunlar:
“Eğer âşıksanız ve aşksa inanıyorsanız bu kitabı okumalısınız.”
“Son dönemde bütün sevgililerin birbirine aşklarının ispatı olarak hediye ettikleri kitap.”

Yazılanlardan şunu anladım. Bu kitapta öyle güzel bir aşk hikâyesi anlatılıyor ki kişi de sevgilisine bunu hediye ederek aşkını ispatlıyor. Ya da âşıksanız aslında aşkın ne kadar güzel yaşandığını anlamak için kitabı okumamız gerekiyor.

Başladım okumaya. Netice aşkın ispatı olan kitap elimde… Okudum, okudum, okudum. Kitap bitti. Düşündüm normal bir zihin yapısına sahip bir insan neden bu kitabı sevgilisine hediye eder ki? Sonra aklıma geldi. Muhtemelen dedim bu cümleler reklam için yazılmış bir slogan, kimse gidip mal mal bunu sevgilisine hediye etmez. Sonra tekrar araştırmaya başladım…. Aaaaaa gerçekten insanlar sevdiklerine hediye etmişler. Şoke oldum. Dondum. Bir iki gün durağanlaştım. Peki, neden bunları yaşadım? Anlatayım efendim…

( Bu kısımdan sonraki bölümlerde metnin içeriği hakkında bilgi vardır.)

Kitabımız “Rüzgâr Beyefendi” ile “Yağmur Hanımın” o efsanevi aşklarını anlatıyor. Rüzgâr’ın ailesi gayet zengin bir aile… Yağmur onların komşuları. Rüzgâr çocukluktan Yağmur’a âşık. Yağmur Rüzgârı sevmiyor. Ama ona sürekli de umut veriyor. Bir ara Rüzgâr ile çıkmaya da başlıyor. Daha sonra Yağmur zengin bir erkek bulunca Rüzgâr’ı terk ediyor. Ama Rüzgâr deli gibi âşık olduğu için vazgeçmiyor. Yağmur aldatılıyor. Tekrar Rüzgâr’a dönüyor. Sonra bir daha Rüzgâr’ı bırakıyor. Bu baya böyle devam ediyor. Yağmur aldatıldıkça Rüzgâr’a dönüyor sonra yine terk ediyor. En son terk edilişinde Rüzgâr hayata küsüyor. Kendini dağlara taşlara vuruyor. Rüzgâr bu yüzden annesini kaybediyor. Bütün bunlara rağmen Yağmur, Rüzgâr’ı bir kere sormuyor bile. Kendine başka başka birilerini buluyor. Sonra Yağmur yine aldatılıyor. Yağmur’un babası iflas ediyor. En son yine baya bir zengin olan Rüzgâr’a dönüyor. Rüzgâr’da ona deli gibi sarılarak vuslata eriyor.

Bu nasıl devasa bir aşk hikâyesi anlamadım doğrusu. Bu Rüzgâr kadar geri zekâlı bir insan var mıdır gerçekten? Her seferinde terk edilmesine rağmen geri gelen kızı kabul edecek. Hatta son geldiğinde parası için geldiğini bile bile kabul edecek. Ben böyle birinin olduğunu düşünmüyorum. Böyle biri olsa da bile bu aşkın ispatı değil, geri zekâlı olmanın ispatıdır.

Şimdi gelgelelim bunu sevgilisine aşkının ispatı olarak hediye eden erkek ve kadın kardeşlerimize...

Ey Erkek Kardeşim, sen bunu sevgiline hediye ederek, bak canım gördüğün gibi ben zaten sana köpek gibi aşığım. Bana ne yaparsan yap zaten ömrüm boyunca seni bekleyeceğim. Git şimdi istediğin kadar beni aldat gel. Nasıl olsa bütün gençliğini başkalarının koynunda geçirsen de ben senin yaşlı haline de razıyım mı diyorsun?

Ey Kadın kardeşim, sen bu kitabı sevgiline hediye ederek bak sevgilim zaten seni kendime bağladım. Ben şimdi gidiyorum. Bütün gençliğimi zengin züppelerle harcayacağım. Yaşlı olduğum zamanlar geldiği vakitte senden daha zengin birini bulmazsam sana dönerim demek mi istiyorsun?

Ya Allah aşkına bu kitap nasıl aşkın ispatı oluyor?

Ben mi aşkı başından beri yanlış anladım?

Yoksa bu aşk mı başında beri yanlış bir şey miydi?
184 syf.
Kitap eleştiri kaynağı olabilecek türden bir kitap. Tarafsızca okudum ve eleştirilerden kaçındım. Okurken duygulara baktım anlatım ve dili güzel ama amasi var onu okuyun derim anlarsınız bence dili rahat anlatımı kolay anlaşılır bir kitap. Hayat bizden bir mucize bekliyor ve sen mucizelere inanmalısın, çünkü olduğun yerden olduğun gibi izlesen bile bu hayatı, eğer isterse sana o mucizeyi yaşatıyor.En güzel yerlerde, en doğru insanlarla yollarımızın kesişmesi ve her zaman en iyisinin değil, en hayırlısının olması dileğiyle
 • Sabah Uykum
  6.6/10 (883 Oy)787 beğeni3.826 okunma625 alıntı14.850 gösterim
 • Yaralı
  7.8/10 (599 Oy)698 beğeni2.370 okunma441 alıntı18.572 gösterim
 • Soğuk Kahve
  5.9/10 (1.235 Oy)961 beğeni5.285 okunma693 alıntı31.833 gösterim
 • Bukre
  6.4/10 (1.761 Oy)1.521 beğeni6.825 okunma827 alıntı58.807 gösterim
 • Vazgeçtim
  7.9/10 (576 Oy)646 beğeni1.969 okunma191 alıntı15.957 gösterim
 • Elif Gibi Sevmek 1
  7.1/10 (853 Oy)854 beğeni3.438 okunma519 alıntı30.981 gösterim
 • Korkma Kalbim
  8.1/10 (376 Oy)449 beğeni1.223 okunma265 alıntı6.923 gösterim
 • Gökyüzüne Not
  8.3/10 (396 Oy)524 beğeni1.268 okunma358 alıntı10.466 gösterim
 • Allah De Ötesini Bırak
  7.5/10 (674 Oy)599 beğeni2.764 okunma442 alıntı21.049 gösterim
 • Eyvallah 1
  7.8/10 (626 Oy)744 beğeni2.205 okunma1.027 alıntı17.389 gösterim
184 syf.
·8/10
Sürükleyici bir roman. bazı bölümlerinde gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz.
184 syf.
·10/10
Benim için uzun olan bir aradan sonra ilk kitabımı bugün bitirdim.
Bu kitapla başladığıma seviniyorum. Her ne kadar çoğu yerinde beni üzse ve ağlatsa da sonunda çok beğendiğim bir kitap oldu.
Ilk defa Ahmet Batman okuyorum ve yazarın cümlelerine aşık oldum desem abartmam sanırım. Basit cümlelerden oluşan bir kitap değil her cümlesi kendine özgü bir anlam taşıyor. Kaybetmek acı, umut ise her zaman vardır..
Kitap gerçekten çok hoş ve okunmasını mutlaka tavsiye ediyorum..
184 syf.
·Beğendi·10/10
Ahmet Batman'ın okuduğum ilk ve sanırım son kitabı. Kitap başından sonuna kadar hayalperestliğe dayanır. Filmlerde bile görünmeyecek hayalperestliklerle dolu. Yazara ayıp olmasın diye kitabı sonuna kadar okudum. Belki sonlarda birşeyler değişir umuduyla okudum ama pek değişenbirşey olmadı.
184 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Sanırım son kitabından başlayarak önceki kitaplara doğru okumam hata oldu. İlk kitaplarından başlayarak son kitaplara doğru okumam gerekirdi. İlk okuduğum kitap bu olsa idi muhtemelen bir daha başka kitabını okumazdım ama,sondan başladığım iyi olmuş bu yüzden:-) Yazar yeni,kendini geliştirdiği belli. Kitapta olayların anlatılışı ve geçişler çok kötü.Kitap sürekli tekrar etmiş kendini bu da okuyucuyu çok sıkıyor. Dediğim gibi son kitaplarda daha toparlamış. Yazar sürekli kendini geliştirdiği için de takip edilebilir..
184 syf.
Bir kitabın daha sonuna geldik. Yine uzun zamandır kitaplığımda duran bir kitap. Bir kitabı aldığımda hemen açıp okumaya başlamam.
184 syf.
·4 günde·3/10
Spoiler içerir!
Ahmet Batman'ın okuduğum ilk kitabıydı bu kitaptan sonra birdaha ahmet batman okumama gerekti ama ben yine ayni hatayi yapıp soğuk kahveyi okudum ve ahmet batmandan tamamen soğudum. Bu kitaba gelince aşk falan diyorda ne aşkı? Rüzgarin yağmura aşkı tamam iyi hoşda yağmurun rüzgarı arkadaş olarak görmesi sonra bi ara rüzgarla çıkması sonra yine baska zengin çocuk bulunca ruzgara tekmeyi basmasi. Böyle birkaç kez rüzgara umut verip başka birini bulunca ruzgardan uzaklaşmasi . Bunlara rağmen rüzgarın hâlâ yağmuru sevmesi pardon ama aşk degil salaklık. Neyse işte Sonda yağmur aldatılıyor yine kürkçü dükkanı ruzgara dönüyor ve mutlu son!
184 syf.
·5/10
Çok fazla klasik geldi. Ilginç bir anlatımı yoktu. Guzel sayılır bir eser ama mükemmel denecek kadar yok. Okunabilir mi evet okunabilir ama farklı bir konu arayanlar sıkılabilir.
184 syf.
·3 günde·9/10
Yaşanması mümkünken yaşanmayan her aşk gün gelir bizden bunun hesabını sorar."

Bana İkimizi Anlat kitabı ile yazar
yaşanmayan aşkları kaleme almış.
Yaşanamayan Aşkları güzel cümlelerle süslemiş,birde sitemlerle, etkile hale getirmiş.Paylaşılmaya değer güzel ve kısa sözlerde mevcut. Romantik yazar Ahmet Batman ))
Ben severek okudum ve en sevdiklerimi alıntı yaparak paylaştım. Okumanızı tavsiye ederim ;)
184 syf.
·9/10
Güzel akıcı bir üslubu var.Okumak size iyi gelecektir...Kısa bir vakit ayırsanız da bu kitabı rahatlıkla bitirebilirsiniz..Birde kendine has güzel özellikleri olan güzel bir kitap
184 syf.
·12 günde·Beğendi·8/10
Her şeye rağmen bilmediğim bir hikayenin başrolünü oynuyorum. Sonu nereye gider belli değil, seveceğim kaç şarkı kaldı bilmiyorum. Herkes gibi, her şeyden habersiz yaşıyorum. Ne zaman karşıma çıkarsın, hangi şarkıda ilk dansımızı ederiz hiçbir fikrim yok. Ayrıntılara takılmaya gerek yok belki de… Hikâyeme katıldığın gün sarılır konuşuruz bunları.
“Bazen düşünüyorum da, hiç kendim için yaşamamışım ben. Kimse kırılmasın derken kendim paramparça olmuşum da haberim olmamış.”
Hayat herkese aynı şekilde davranmaz ve bazen büyümek için yıllara ihtiyacınız yoktur. Yaşadıklarınız da sizi büyütebilir.
Biz aynı gökyüzüne aidiz.
Ne kadar uzağa gidebilirsin ki!
İster kapı komşum,ister dünyanın bir ucunda ol.
Bu kalbe girdin ya bir kere,artık nerede istersen orada ol.
Okuduğum kitaplardaki gibi değildi aşk. Başka bir yanı vardı ve ben sanırım o yanına denk gelmiştim.
İnsan, kalbine ikinci bir şansı her zaman vermeli,
çünkü aşk size geliyorsa siz hiçbir yere gidemezsiniz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bana İkimizi Anlat
Alt başlık:
Kokusuna Alıştığınız Bir İnsanı Unutamazsınız
Baskı tarihi:
Aralık 2014
Sayfa sayısı:
184
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059913188
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
"Soğuk Kahve" ve "Sabah Uykum" yazarından "Yaşanması mümkünken yaşanmayan her aşk gün gelir bizden bunun hesabını sorar."

Adamlık, bir kadını bir ömür sevmekten geçer. Kadınlık da kendini bir ömür sevecek adamın değerini bilmektir. Kimin için yaratıldığını bilmiyorsun elbette ama bu hikâyenin başrolü sensin. Aşkı senin, acısı senin. Kimse içinde kopan fırtınaları anlamaz, anlamak zorunda da değil zaten. İnsanlar hep konuşur çünkü hayat senin, tasası onlarındır.

Her şeye rağmen bilmediğim bir hikâyenin başrolünü oynuyorum. Sonu nereye gider belli değil, seveceğim kaç şarkı kaldı bilmiyorum. Herkes gibi, her şeyden habersiz yaşıyorum. Ne zaman karşıma çıkarsın, hangi şarkıda ilk dansımızı ederiz hiçbir fikrim yok. Ayrıntılara takılmaya gerek yok belki de... Hikâyeme katıldığın gün sarılır konuşuruz bunları.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 2.670 okur

 • Emel Akgün
 • Betül
 • Gamze
 • Rabia yyldz
 • Enes gürgen
 • Rose
 • Aslı
 • Esra AYBASTIER
 • Talha ceylan
 • B Ü S R A

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%7.7
14-17 Yaş
%22.2
18-24 Yaş
%31.6
25-34 Yaş
%21.8
35-44 Yaş
%10.1
45-54 Yaş
%5.2
55-64 Yaş
%0.5
65+ Yaş
%0.9

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%82
Erkek
%18

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.4 (258)
9
%13 (95)
8
%14.8 (108)
7
%8.5 (62)
6
%8.4 (61)
5
%6.7 (49)
4
%3.7 (27)
3
%3 (22)
2
%2.5 (18)
1
%3.8 (28)

Kitabın sıralamaları