Bana İkimizi Anlat (Kokusuna Alıştığınız Bir İnsanı Unutamazsınız)

·
Okunma
·
Beğeni
·
23,1bin
Gösterim
Adı:
Bana İkimizi Anlat
Alt başlık:
Kokusuna Alıştığınız Bir İnsanı Unutamazsınız
Baskı tarihi:
Aralık 2014
Sayfa sayısı:
184
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059913188
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
"Soğuk Kahve" ve "Sabah Uykum" yazarından "Yaşanması mümkünken yaşanmayan her aşk gün gelir bizden bunun hesabını sorar."

Adamlık, bir kadını bir ömür sevmekten geçer. Kadınlık da kendini bir ömür sevecek adamın değerini bilmektir. Kimin için yaratıldığını bilmiyorsun elbette ama bu hikâyenin başrolü sensin. Aşkı senin, acısı senin. Kimse içinde kopan fırtınaları anlamaz, anlamak zorunda da değil zaten. İnsanlar hep konuşur çünkü hayat senin, tasası onlarındır.

Her şeye rağmen bilmediğim bir hikâyenin başrolünü oynuyorum. Sonu nereye gider belli değil, seveceğim kaç şarkı kaldı bilmiyorum. Herkes gibi, her şeyden habersiz yaşıyorum. Ne zaman karşıma çıkarsın, hangi şarkıda ilk dansımızı ederiz hiçbir fikrim yok. Ayrıntılara takılmaya gerek yok belki de... Hikâyeme katıldığın gün sarılır konuşuruz bunları.
(Tanıtım Bülteninden)
184 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Bu Kitabı Sevgilisine Hediye Eden Biçare Zavallılara!!!

Bir kitabın daha sonuna geldik. Yine uzun zamandır kitaplığımda duran bir kitap. Bir kitabı aldığımda hemen açıp okumaya başlamam. Öncelikle kitaplığa okunacak kitapların arasına yerleştiririm. Okuma sırası geldiği zamanda hemen okumaya başlamam. Öncelikle en az 10 dakika kitabın dış yapı özelliklerini incelerim. Daha sonra kitap hakkında derin bir araştırma yapmaya başlarım. İnternette o kitap hakkında yazılmış ne varsa hepsini okurum.

“Ahmet Batman” ismini çok duymaya başlamıştım. Onun için elime geçen bir kitabını alıp okumayı düşündüm. Sadece yazar hakkında fikir sahibi olmak için kitabını okumak istiyordum. Neticede “Bana İkimizi Anlat” kitabı nasip oldu, alıp okumaya başladım. Okurken aklımda kitaba inceleme yazmak gibi bir fikir yoktu. Fakat araştırmalarım sonucu kitap hakkında yazılmış öyle şeyler gördüm ki artık inceleme yazmak benim için bir zorunluluk oldu. Genelde okuyan-okumayan herkes kitabı çok beğenmiş, bin türlü iltifat etmişti. Neticede kitap hakkında yazılanlara baktığım zaman okurlar kitabı yerden göğe sığdırmıyorlardı. Benim dikkatimi çeken, beni inceleme yazmaya iten sebep ise kitapla ilgili yazılan iki cümle oldu. Peki, nelerdi bunlar:
“Eğer âşıksanız ve aşksa inanıyorsanız bu kitabı okumalısınız.”
“Son dönemde bütün sevgililerin birbirine aşklarının ispatı olarak hediye ettikleri kitap.”

Yazılanlardan şunu anladım. Bu kitapta öyle güzel bir aşk hikâyesi anlatılıyor ki kişi de sevgilisine bunu hediye ederek aşkını ispatlıyor. Ya da âşıksanız aslında aşkın ne kadar güzel yaşandığını anlamak için kitabı okumamız gerekiyor.

Başladım okumaya. Netice aşkın ispatı olan kitap elimde… Okudum, okudum, okudum. Kitap bitti. Düşündüm normal bir zihin yapısına sahip bir insan neden bu kitabı sevgilisine hediye eder ki? Sonra aklıma geldi. Muhtemelen dedim bu cümleler reklam için yazılmış bir slogan, kimse gidip mal mal bunu sevgilisine hediye etmez. Sonra tekrar araştırmaya başladım…. Aaaaaa gerçekten insanlar sevdiklerine hediye etmişler. Şoke oldum. Dondum. Bir iki gün durağanlaştım. Peki, neden bunları yaşadım? Anlatayım efendim…

( Bu kısımdan sonraki bölümlerde metnin içeriği hakkında bilgi vardır.)

Kitabımız “Rüzgâr Beyefendi” ile “Yağmur Hanımın” o efsanevi aşklarını anlatıyor. Rüzgâr’ın ailesi gayet zengin bir aile… Yağmur onların komşuları. Rüzgâr çocukluktan Yağmur’a âşık. Yağmur Rüzgârı sevmiyor. Ama ona sürekli de umut veriyor. Bir ara Rüzgâr ile çıkmaya da başlıyor. Daha sonra Yağmur zengin bir erkek bulunca Rüzgâr’ı terk ediyor. Ama Rüzgâr deli gibi âşık olduğu için vazgeçmiyor. Yağmur aldatılıyor. Tekrar Rüzgâr’a dönüyor. Sonra bir daha Rüzgâr’ı bırakıyor. Bu baya böyle devam ediyor. Yağmur aldatıldıkça Rüzgâr’a dönüyor sonra yine terk ediyor. En son terk edilişinde Rüzgâr hayata küsüyor. Kendini dağlara taşlara vuruyor. Rüzgâr bu yüzden annesini kaybediyor. Bütün bunlara rağmen Yağmur, Rüzgâr’ı bir kere sormuyor bile. Kendine başka başka birilerini buluyor. Sonra Yağmur yine aldatılıyor. Yağmur’un babası iflas ediyor. En son yine baya bir zengin olan Rüzgâr’a dönüyor. Rüzgâr’da ona deli gibi sarılarak vuslata eriyor.

Bu nasıl devasa bir aşk hikâyesi anlamadım doğrusu. Bu Rüzgâr kadar geri zekâlı bir insan var mıdır gerçekten? Her seferinde terk edilmesine rağmen geri gelen kızı kabul edecek. Hatta son geldiğinde parası için geldiğini bile bile kabul edecek. Ben böyle birinin olduğunu düşünmüyorum. Böyle biri olsa da bile bu aşkın ispatı değil, geri zekâlı olmanın ispatıdır.

Şimdi gelgelelim bunu sevgilisine aşkının ispatı olarak hediye eden erkek ve kadın kardeşlerimize...

Ey Erkek Kardeşim, sen bunu sevgiline hediye ederek, bak canım gördüğün gibi ben zaten sana köpek gibi aşığım. Bana ne yaparsan yap zaten ömrüm boyunca seni bekleyeceğim. Git şimdi istediğin kadar beni aldat gel. Nasıl olsa bütün gençliğini başkalarının koynunda geçirsen de ben senin yaşlı haline de razıyım mı diyorsun?

Ey Kadın kardeşim, sen bu kitabı sevgiline hediye ederek bak sevgilim zaten seni kendime bağladım. Ben şimdi gidiyorum. Bütün gençliğimi zengin züppelerle harcayacağım. Yaşlı olduğum zamanlar geldiği vakitte senden daha zengin birini bulmazsam sana dönerim demek mi istiyorsun?

Ya Allah aşkına bu kitap nasıl aşkın ispatı oluyor?

Ben mi aşkı başından beri yanlış anladım?

Yoksa bu aşk mı başında beri yanlış bir şey miydi?
184 syf.
Kitap eleştiri kaynağı olabilecek türden bir kitap. Tarafsızca okudum ve eleştirilerden kaçındım. Okurken duygulara baktım anlatım ve dili güzel ama amasi var onu okuyun derim anlarsınız bence dili rahat anlatımı kolay anlaşılır bir kitap. Hayat bizden bir mucize bekliyor ve sen mucizelere inanmalısın, çünkü olduğun yerden olduğun gibi izlesen bile bu hayatı, eğer isterse sana o mucizeyi yaşatıyor.En güzel yerlerde, en doğru insanlarla yollarımızın kesişmesi ve her zaman en iyisinin değil, en hayırlısının olması dileğiyle
 • Sabah Uykum
  6.4/10 (1.369 Oy)1.231 beğeni6,7bin okunma1.585 alıntı26,3bin gösterim
 • Soğuk Kahve
  5.9/10 (1.910 Oy)1.481 beğeni8,8bin okunma1.787 alıntı43,7bin gösterim
 • Yaralı
  7.7/10 (944 Oy)1.083 beğeni4.463 okunma1.135 alıntı27bin gösterim
 • Vazgeçtim
  7.9/10 (931 Oy)1.103 beğeni4.045 okunma538 alıntı28,4bin gösterim
 • Bukre
  6.4/10 (2.702 Oy)2.395 beğeni12,1bin okunma2.146 alıntı70,8bin gösterim
 • Elif Gibi Sevmek 1
  7.1/10 (1.448 Oy)1.535 beğeni6,7bin okunma2.011 alıntı50,3bin gösterim
 • Korkma Kalbim
  8.0/10 (678 Oy)803 beğeni2.681 okunma507 alıntı12,8bin gösterim
 • Gökyüzüne Not
  8.2/10 (789 Oy)1.014 beğeni3.044 okunma680 alıntı21,7bin gösterim
 • Allah De Ötesini Bırak
  7.7/10 (1.090 Oy)1.031 beğeni4.944 okunma1.146 alıntı28,9bin gösterim
 • Eyvallah 1
  7.8/10 (1.158 Oy)1.375 beğeni4.959 okunma2.683 alıntı32,7bin gösterim
184 syf.
·
"Hayat, iki yarımın bir bütün olmasındandan ibaret. Şimdi ya yarım kalacaksın ya da ona ikinizi anlatacaksın."


Bu hayatta herkesin bir hikayesi vardır. Herkes yaşamak için doğar ve aslında yaşayamadan, sadece bir şeyler için çırpındıktan sonra hayata veda eder. Bizler doğum ile ölüm arasındaki o ince çizgide yaşamayı unutan insanlarız. Her hayat bir birincilik ile başlar. Aynı şey senin için de geçerli. Eğer şu an bunu okuyorsan, sen de o birincilerdensin .. Keyifli okumalar (:
184 syf.
·10/10
Benim için uzun olan bir aradan sonra ilk kitabımı bugün bitirdim.
Bu kitapla başladığıma seviniyorum. Her ne kadar çoğu yerinde beni üzse ve ağlatsa da sonunda çok beğendiğim bir kitap oldu.
Ilk defa Ahmet Batman okuyorum ve yazarın cümlelerine aşık oldum desem abartmam sanırım. Basit cümlelerden oluşan bir kitap değil her cümlesi kendine özgü bir anlam taşıyor. Kaybetmek acı, umut ise her zaman vardır..
Kitap gerçekten çok hoş ve okunmasını mutlaka tavsiye ediyorum..
184 syf.
·Puan vermedi
"Ahmet Batman ilk okudum kitabı. Anlatım bakımdan güzel yazılmış ama biraz konusu bakımdan beni etkilemedi maalesef... kitap konusuna gelirsek eğer...
Karşılıksız bir aşk sonra tam adam her şey bitti dediği zamanda da aşkına karşılık buluyor...
Benim en sevdiğim yerse bir annen evladına yazdığı mektuplar... Son nefesine kadar öz evladı gibi koruyup, sevgini ve merhametini ona sunması bence kitabın en iyi kısmı bu.... Zaten her kadın anne olamaz. Sadece iyi, şevkatli ve merhamet sahibi insanlar....
iyi okumalar..."
184 syf.
·6 günde
Ahmet Batman'ın okuduğum ilk ve sanırım son kitabıydı. Hediye olması dolayısıyla bitirmek zorunda olduğumu hissettiğim için bitirdim.
Yazara haksızlık etmek istemem ama ciddi manada sıradan, yapmacık bir kurguyla yazılmış bir hikâye okudum. Hatta bir ara televizyonda izlediğimiz, zengin ama mutsuz bir genç yan villa da platonik aşık olduğu zengin, şımarık, onun sevgisini yok sayan ve serseri bir sevgilisi olan genç kızın bulunduğu dizi sahneleri geçti gözümün önünden...
Son zamanlarda sanırım sosyal medya etkisiyle insanlar sürekli koyu renklerle yazılmış özlü söz yazma derdinde yazar bunu çokça yapmış ve oldukça başarısız olmuş...
Nacizane yorumum tabi ki kitapla kalın...
184 syf.
·Beğendi·10/10
Ahmet Batman'ın okuduğum ilk ve sanırım son kitabı. Kitap başından sonuna kadar hayalperestliğe dayanır. Filmlerde bile görünmeyecek hayalperestliklerle dolu. Yazara ayıp olmasın diye kitabı sonuna kadar okudum. Belki sonlarda birşeyler değişir umuduyla okudum ama pek değişenbirşey olmadı.
184 syf.
Bir kitabın daha sonuna geldik. Yine uzun zamandır kitaplığımda duran bir kitap. Bir kitabı aldığımda hemen açıp okumaya başlamam.
184 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Sanırım son kitabından başlayarak önceki kitaplara doğru okumam hata oldu. İlk kitaplarından başlayarak son kitaplara doğru okumam gerekirdi. İlk okuduğum kitap bu olsa idi muhtemelen bir daha başka kitabını okumazdım ama,sondan başladığım iyi olmuş bu yüzden:-) Yazar yeni,kendini geliştirdiği belli. Kitapta olayların anlatılışı ve geçişler çok kötü.Kitap sürekli tekrar etmiş kendini bu da okuyucuyu çok sıkıyor. Dediğim gibi son kitaplarda daha toparlamış. Yazar sürekli kendini geliştirdiği için de takip edilebilir..
184 syf.
·5/10
Çok fazla klasik geldi. Ilginç bir anlatımı yoktu. Guzel sayılır bir eser ama mükemmel denecek kadar yok. Okunabilir mi evet okunabilir ama farklı bir konu arayanlar sıkılabilir.
“Bazen düşünüyorum da, hiç kendim için yaşamamışım ben. Kimse kırılmasın derken kendim paramparça olmuşum da haberim olmamış.”
Biz aynı gökyüzüne aidiz.
Ne kadar uzağa gidebilirsin ki!
İster kapı komşum,ister dünyanın bir ucunda ol.
Bu kalbe girdin ya bir kere,artık nerede istersen orada ol.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bana İkimizi Anlat
Alt başlık:
Kokusuna Alıştığınız Bir İnsanı Unutamazsınız
Baskı tarihi:
Aralık 2014
Sayfa sayısı:
184
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059913188
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
"Soğuk Kahve" ve "Sabah Uykum" yazarından "Yaşanması mümkünken yaşanmayan her aşk gün gelir bizden bunun hesabını sorar."

Adamlık, bir kadını bir ömür sevmekten geçer. Kadınlık da kendini bir ömür sevecek adamın değerini bilmektir. Kimin için yaratıldığını bilmiyorsun elbette ama bu hikâyenin başrolü sensin. Aşkı senin, acısı senin. Kimse içinde kopan fırtınaları anlamaz, anlamak zorunda da değil zaten. İnsanlar hep konuşur çünkü hayat senin, tasası onlarındır.

Her şeye rağmen bilmediğim bir hikâyenin başrolünü oynuyorum. Sonu nereye gider belli değil, seveceğim kaç şarkı kaldı bilmiyorum. Herkes gibi, her şeyden habersiz yaşıyorum. Ne zaman karşıma çıkarsın, hangi şarkıda ilk dansımızı ederiz hiçbir fikrim yok. Ayrıntılara takılmaya gerek yok belki de... Hikâyeme katıldığın gün sarılır konuşuruz bunları.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 5,3bin okur

 • Hilal dönmez
 • Beyza iyidoğan
 • Peri
 • Aytül Yıldız Yıldız
 • Fatma Kamalak
 • Ayşegül TATAR
 • Yasin Akar
 • Gülcan Adalı
 • Özlem'in Kitaplığı
 • Gülten ÇELİKÇİ

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%7.7
14-17 Yaş
%22.2
18-24 Yaş
%31.6
25-34 Yaş
%21.8
35-44 Yaş
%10.1
45-54 Yaş
%5.2
55-64 Yaş
%0.5
65+ Yaş
%0.9

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%82
Erkek
%18

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%34 (426)
9
%11.6 (145)
8
%15.3 (192)
7
%9.9 (124)
6
%8.5 (107)
5
%6.9 (87)
4
%3.9 (49)
3
%2.9 (36)
2
%2.3 (29)
1
%4.6 (58)

Kitabın sıralamaları