Bana Sevmeyi Anlat (Bana Sevmeyi Anlat Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.491
Gösterim
Adı:
Bana Sevmeyi Anlat
Alt başlık:
Bana Sevmeyi Anlat Serisi 1
Baskı tarihi:
Aralık 2013
Sayfa sayısı:
600
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051482071
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sokak Kitapları Yayınları
Ve Aşk! Önce isyan edip sonra teslim olmaktır!
Karanlıktan çıkıp aydınlığa kavuşmanın, cehennemin buz tutup cennetin var oluşuna tanık olun...
Sevgisiz bir adamın merhametsiz yüreğine, ilmek ilmek aşkın dokunmasını keşfedin! Tutkunun nefretle savaşını, intikamın aşka yenilişini okuyun… Rüzgâr'ın tatlı bir sevdayı kuşanıp, mutlu bir meltemle Esme'sine eşlik edin.
Onların aşk şarkısını birlikte söyleyin...
O hiç istemese de karanlığın içinde doğdu. Babasının, kara vicdanının ve geçmişinin pis izlerini silmeye çalışarak yaşamayı seçti. Başardı da... Ta ki, kader onun elinden en değer verdiği varlığı alıp, içinde yeşerttiği son insaf kırıntısını da yok edene kadar...
İşlemediği bir suçun müebbet yiyen sanığı olarak, vicdansız bir kalpte hapsedilmesine karar verildi! Acılarla sınanıp, vicdanla temizlenip, aşkla yüceltilmesine...
Esme karşısında gördüğü kopkoyu zindan gibi karagözlerin içinde kendini kaybederken, vicdanı dipsiz bir kuyuya dönüşmüş Rüzgâr'ın ışığı olabilecek mi?
Peki, ya Rüzgâr! Sevmeyi, sevilmeyi; en önemlisi de Esme'yi öğrenebilecek mi?
Tutkulu bir aşkın hüküm sürdüğü bu roman ellerinizi yakacak, yüreklerinizi fethedecek...
(Tanıtım Bülteninden)
Klasik nefretle başlayan aşk hikayesi... Fena değildi. Ama sonlara doğru baydı... Sayfaları atlayarak okudum. Sırf kitap sayfası çoğalsın diye bu kadar uzatmanın anlamı yok bence.
ikinci şans herkesin hayatında illaki bir şekilde karşısına çıkar... önemli olan ikinci şansı vermek mi vermemek mi verip de pişman olmamak mı... peki ya karşımızdaki hak ediyormu???Çok farklı duygular yaşadığım bir kitap oldu. Demir'e çok kızdım. Hazan'a çok üzüldüm. Affedilecek bir şey değildi yaptığı ama aşk işte öyle güçlü bir büyü ki her şeyin üstesinden gelebiliyormuş. mutlaka okuyun mutlaka kalbinizden geçirin bu kitabı...
Esme ve rüzgar'ın hikayesi.sayfalar duygu yüklü demek dogru olabilir. Sayfaları gözyaşları içinde okudum. Ama sonu herşeyden güzeldi. Gerçekle bağlantısı olmayan bu kitap sizi bambaşka dünyaya götürebilir. Ağlamak, kızmak, gülmek, istiyorsanız bu kitapda herşey var.
Öncelikle yazara teşekkürler. Bize herşeyi samimi, abartmadan dürüst anlattığı için.Bizede SEVMEYI ANLATTIĞI için. Her zaman kendimi bu kitabı okurken buluyorum.
ahh döne döne okuyacağım kitaplarımdan.. çok güzeldi ya.. içinize işliyor resmen.. Rüzgar ne adamdı yahu :) yazarın en beğendiğim kitabı diyebilirim.. kesinlkle okumalısınız :)
Bu arada o isimlerin uyumu da çok güzeldi ayrıca.. "Rüzgar Esme'yi öğrenecek ;)
Rüzgar ve Esme'nin hikayesi anlatılıyor
Rüzgar'ın kız kardeşi Pelin sevdiği adam tarafından kullanılıp atılmış ve Pelin intihar ediyor. Rüzgar'ın kollarında canını veriyor. O günden beri intikam ile yanıp tutuşuyor. Kız kardeşine bunu yapanın ailesini iflasa sürükledi. O adamın nişanlısı ile flört edip Onunla öpüşürken yakalanmalarını sağladı. Daha da soğumayan intikamı ile 20 yaşındaki kız kardeşi ile zorla evlenip Ona tecavüz etti. Ve Rüzgar şok. Kız bakireydi.
Esme ise, abisinin hatası yüzünden babası ve abisinin Onu mal gibi bir adamla evlendirmeleri ne delirdi. O gün Esme için abisi ve babası bitmişti. Bir de tecavüz edilince tamamen yıkıldı. Üstüne hamile kaldı ve O çocuğu istemediği için hastanenin merdivenlerinden kendini attı. Çocuğu düşürdü. O günden sonra Rüzgar çok değişti. Ve Esme'nin kalbini kazanmak için çok uğraştı ve kazandı da ...
Ta ki işleri batırana kadar. Esme'nin abisinden intikam almak için abisine Esme'yi sevmediğini söyleyip, Esme hamile kalıp çocuğunu doğurunca çocuğu Esme'den alıp Esme'yi kapılarına getirip Onu evlatlarından ayırıp acı çektireceğini söyledi.
Tam O sırada kapının arkasında Onu dinleyen Esme'den haberi yoktu. Esme'de hastaneden geliyordu. Hamile olduğunu öğrenmişti ve kocasına sürprizi vermek için gelmişti. Ama bu duydukları Esme'ye sürpriz oldu. Ve Esme korkup evladından ayrılmak istemediği için kaçtı.Tam 4 yıl Rüzgar deli gibi Esme'yi aradı. Ama bulamadı. 4 yıl sonra buldu ama Rüzgar'a bir sürpriz bekliyordu. Kızı Pelin'i öğrendi bu arada Esme Rüzgar'ı vurmak isteyen çocuğun önüne atlayıp O vuruldu. hastane de ölüm kalım savaşı verdi.
Bundan sonrası size kalsın. Bakalım Rüzgar Esme'yi kendine inandırabilecek mi? Kalbini tekrardan kazanabilecek mi? Vs.
İyi okumalar
Ve kitap biter
Dün aksamdan beri her duyguyu yaşadım #Rüzgarın aşık hallerini okurken bir an da olaylar değişti. Bir yanlış anlamayla geçirilen onca ayrı sene.. Ve habersiz dünyaya gelen minik prenses
Ama Esme haklıydı ona sonuna kadar hak verdim korkulari vardi ve o anki ruh haliyle ona doğru geleni yaptı ya ne yapsaydı ki
Ve bu iki inatçı aşığın birleşmelerini #minikprenses sağladı
Rüzgâr'ın kendini affettirmesi, sevgisini ispatlaması, aşkı için bu kadar uğraşması harikaydı
"Kelimeler hiç bu kadar zor olmamıştı.." demiş yazarımız kitabında, gerçekten kitabi bitirdiğimde benim de hissettiğim böyleydi.. Duygular o kadar fazla kiii Esme'ye hak verirken, Rüzgâr'a saydırmak isterken, sonra yeri geliyor ikisi CANN olmuş ama birde öyle bir yer geldi kiiii Ahh Rüzgâr yanimda olsa ağzına dikiş atardım bir daha konuşmasın diye ama sonra diyorum kiii bu adamın ağzını diksen bantlasan o yine yapacağını yapar.. Aşkını bu kadar güzel hissettirip anlatinca da mahrummu ettirecektin bu kadar güzel sözlerden hislerden dedim kendime.. Velhasıl Rüzgâr ıda affettim çünkü Sevmeyi Çok Güzel Öğrendi
"Sen, bana sevmeyi öğrettin..."
"Sen, bana aşkı öğrettin, Rüzgar'la, Esme'yi öğrettin..."
"Ve Rüzgâr... Esme'yi öğrendi..!"
Rüzgar'ı sevmedim. Sevemedim. Sevenleri anlamdıramadım. Ama Esme...

Yeni yayınevi olduğu için olsa gerek birçok yazım yanlışı vardı, ama dedigim gibi yeni oluşuna yoruyorum bunu çünkü daha önce okuduğum Müjde Aklanoğlu kitaplarında yazım hataları yok denecek kadar az olurdu.

Açıkçası pek bir şey demek istemiyorum, bu kitabı okuyan herkesin yorumu farklı oluyor. Kardeşim bayılırken ben yazarın son çıkardığı kitaplara kıyasla pek iyi olmadığını dusundum. Ama CNR'da ikinci kitabı alacağım.
Ve Müjde Aklanoğlu ‘nun "Bana sevmeyi anlat" ve "Bana esmeyi anlat" 2 kitaplık serisi bitti.
Yazarın okuduğum ilk kitapları. Gayet akıcı ve bunaltmayan bir anlatımı var. Benim için en önemli kısmı bana hissettirdiği duygular. Kitaplarda konu beni içine alıp, o duyguları yaşatabiliyorsa anlamı oluyor. Bu hikâye de de sesli kahkahalar atım, iki yeri vardı ki hikâyenin gözlerimden yaşlara engel olamadım. Duygu fırtınaları yarattı içimde :) böyle kitapları seviyorum işte…
Ana karakterimiz Rüzgâr Bey. Buz gibi soğuk, çatık kaşlı, herkesin korktuğu bir iş adamı. (tabi bu halinin nedeni çocukluğuna ve ailesine dayanıyor) onu sonradan öğreniyoruz.
Rüzgâr hayatındaki tek varlığı, çok sevdiği kız kardeşi Pelin ile yaşıyor. Pelin gencecik cıvıl cıvıl bir kız. Birde yakın dostu, iş ortağı ve kardeşim dediği Cem var. Hayatı iş ve bu iki kişiden ibaret…
İş hayatı ise zorlu mücadelelerle dolu ve hayatı hep tehlike altında, Babasının geçmişte yaptığı hatalar ile şimdi Rüzgâr bu acımasız camia ile savaşmak zorunda.
Bir gün kız kardeşini yatağında bir sürü ilaç içmiş ve intihar etmiş bulur. Onu acilen hastaneye yetiştirse de artık yapılacak bir şey yoktur. Kardeşi karnında bebeği ile ölmüştür.
Rüzgâr için hayat durur, nefes almak zorlaşır ve o gün orada kardeşinin soğuk bedeninin yanında yemin eder. Bunu yapanlardan intikamını alacaktır. Bunun için yaşar ve araştırmalara başlar…
Diğer yanda 19 yaşındaki Esme. Üniversitede radyo televizyon okuyan hayat dolu bir kız. Annesi, Babası, 16 yaşındaki kız kardeşi Ecem ve abisi ile yaşıyordur.
Abisinin yaptığı hatanın bedelini Esme ödemek zorunda kalır ve ne kadar itiraz ederse etsin, Babası ve abisi onu Rüzgârla evlendirirler. Aksi takdirde Rüzgâr aileyi bitirecektir…
Esme için hayat kâbusa döner. Bilmediği tanımadığı ve çok ürkütücü görünen bu adamla hayat nasıl geçecektir.
Ve hikâye de bundan sonra başlar :) Sonrasında yaşananlar için kitapları okumalısınız :)
Güzel bir aşk hikâyesi, duyguların aktarımı çok başarılıydı. Ben severek, etkilenerek okudum. Yazarın diğer kitaplarını da okuyacağım :)
Bu tür kitapları seviyorsanız tavsiye ediyorum…
Sevgili Müjde Aklanoğlu yüreğine kalemine sağlık…
Aşk; kaçmaktan çok kovalamayı, görmekten çok düşlemeyi, sevmek-
ten çok özlemeyi sever... Ve Aşkl Öyle haindir ki; nerede imkânsız var, onu seçer..
"Sesin düzeldiğine göre, hala neden mesajla konuşuyoruz anlamadım! Şu lanet olasıca telefonu aç, sinirleniyorum artık. Beni kızdırmaktan zevk mi alıyorsun. Özledim sesini!"

"Evet,böyle çok iyi, sesini duyunca sinirlerim kaldırmıyor. O zaman da hasta masta demiyorum biliyorsun? Sen zaten haberlerini her bir yanımı saran ordundan alıyorsundur. Bilseydim yazmamı istemediğini yazmazdım. Neyse boşver iyi akşamlar sana..."
'Ölüm saati 9.43...'
Başka hiçbir ses yoktu. Dünyadaki tüm sesler susmuş, sadece bu ses kalmıştı.
Müjde Aklanoğlu
Sayfa 14 - Hasrem yayınları, Müjde Aklanoğlu

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bana Sevmeyi Anlat
Alt başlık:
Bana Sevmeyi Anlat Serisi 1
Baskı tarihi:
Aralık 2013
Sayfa sayısı:
600
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051482071
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sokak Kitapları Yayınları
Ve Aşk! Önce isyan edip sonra teslim olmaktır!
Karanlıktan çıkıp aydınlığa kavuşmanın, cehennemin buz tutup cennetin var oluşuna tanık olun...
Sevgisiz bir adamın merhametsiz yüreğine, ilmek ilmek aşkın dokunmasını keşfedin! Tutkunun nefretle savaşını, intikamın aşka yenilişini okuyun… Rüzgâr'ın tatlı bir sevdayı kuşanıp, mutlu bir meltemle Esme'sine eşlik edin.
Onların aşk şarkısını birlikte söyleyin...
O hiç istemese de karanlığın içinde doğdu. Babasının, kara vicdanının ve geçmişinin pis izlerini silmeye çalışarak yaşamayı seçti. Başardı da... Ta ki, kader onun elinden en değer verdiği varlığı alıp, içinde yeşerttiği son insaf kırıntısını da yok edene kadar...
İşlemediği bir suçun müebbet yiyen sanığı olarak, vicdansız bir kalpte hapsedilmesine karar verildi! Acılarla sınanıp, vicdanla temizlenip, aşkla yüceltilmesine...
Esme karşısında gördüğü kopkoyu zindan gibi karagözlerin içinde kendini kaybederken, vicdanı dipsiz bir kuyuya dönüşmüş Rüzgâr'ın ışığı olabilecek mi?
Peki, ya Rüzgâr! Sevmeyi, sevilmeyi; en önemlisi de Esme'yi öğrenebilecek mi?
Tutkulu bir aşkın hüküm sürdüğü bu roman ellerinizi yakacak, yüreklerinizi fethedecek...
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 86 okur

  • Ayşegül Akduman
  • Cansu Ay
  • Aslı Uysal
  • Esme Rüzgâr
  • Demet Bilgin
  • Esra arslan
  • Özlem
  • Salimet
  • Kitap Odası
  • Özlem uğurlu aydın

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.5
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%27.5
25-34 Yaş
%32.5
35-44 Yaş
%25
45-54 Yaş
%12.5
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96
Erkek
%4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%42.5 (17)
9
%15 (6)
8
%12.5 (5)
7
%7.5 (3)
6
%7.5 (3)
5
%2.5 (1)
4
%2.5 (1)
3
%5 (2)
2
%0
1
%5 (2)