Bant Dergisi Sayı 1

·
Okunma
·
Beğeni
·
48
Gösterim
Adı:
Bant Dergisi Sayı 1
Baskı tarihi:
Eylül 2004
Sayfa sayısı:
98
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bant Dergisi Yayınları
Müzik, sinema, sanat, illüstrasyon
Müzik, sinema, illüstrasyon ve bir sürü şey hakkında bilgi veren dopdolu dergiydi zamanında. Şimdilerde yayın hayatına e-dergi olarak devam ediyor. Çok sevdiğim bir dergidir. Sahaflarda bulursanız kaçırmayın derim.
Şimdiden bahsederken bazen monotonlaştığını düşünüyorum. Bazı karikatürlerde, formülize ettiğimi düşündüğüm an onu değiştiriyorum ya da balonları uzatmaya başladım. Uzun öyküler oluştu bir anda. Bunlar işte kontrolün dışında olan değişimler.

Yiğit Özgür ve Bilinçaltı
Röportaj: James Hakan Dedeoğlu
Her yazın en az bir şarkısı olur. Mevsimlerin en belirgini yaz geçer, o kalır. Bir de bir yara izi çoğu zaman bisikletten düştüğünüz için.
Hatta yaz bunları bir kenara unutma. Unutma dedim de hep unutulmaz bir yaz mı geçireceğiz hayat boyu hani bizim yok mu unutulmaz bir kışımız.
Dünyanın varoluşundan beri süregelen yıkımın ivmesi giderek artıyor, ardından gelecek doğuma yer açmak için; şuursuzca. Yıkımı hissetmek, ondan etkilenmek kaçınılmaz bir sonuç, doğumu ummak ise insanoğlunun yıkım karşısında verebileceği en doğal tepki. Güne gazetemizdeki yıkım fotoğraflarıyla başlayıp, ana haber bültenlerindeki yıkım manzaralarıyla kapatıyoruz. Savaşın, yok oluşun, tükenmenin sorumlularını mahkemeye çıkarmak bizim görevimiz olmadı hiçbir zaman ama yıkımın hayatımızdaki izdüşümlerini takip etmekten bizi alıkoyan hiçbir şey yok. Zira bu satırları yazdığımız sırada bir yerlere bombalar düştüğünü, yeni yalanların yazıldığını, hayatlarımızın başkaları tarafından yönlendirilmekte olduğunu, yeni savaş planları yapıldığını biliyoruz. Ve buna en doğal tepki olarak yeni ve saf olanın "doğum"unu bekliyoruz.

Bakunin'nin " yıkıcı dürtü aynı zamanda yaratıcı bir tutkudur" cümlesini hatırlatarak güzel olana yer açmak için yanlış olanı yıkmak isteyen isimlere yer veriyoruz

James Hakan Dedeoğlu

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bant Dergisi Sayı 1
Baskı tarihi:
Eylül 2004
Sayfa sayısı:
98
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bant Dergisi Yayınları
Müzik, sinema, sanat, illüstrasyon

Kitabı okuyanlar 1 okur

  • ozakiabi

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%100 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0