Başarılı ve Güzel Beden Dili ve Konuşma Sanatı

5,7/10  (6 Oy) · 
18 okunma  · 
7 beğeni  · 
774 gösterim
Siz konuşmasanız da gözleriniz, vücut diliniz, mimikleriniz, kısaca beden diliniz konuşur. Siz düşündüklerinizi, hissettiklerinizi sır gibi saklamak isteseniz de beden diliniz sizi ele verir. Beden dili bir insanın kimliğinin, o anki fikir ve hislerinin sözsüz ve sessiz dışa vurumudur.

Bu kitapta beden dilini çözümlemenin ve konuşma sanatıyla karşınızdaki kişinin iç dünyasına nüfuz edebilmenin sırlarını öğreneceksiniz. Yalnızca başkalarının beden dilini okumayı değil, kendi beden dilinizi en etkin ve etkileyici biçimde kullanmanın ve güzel konuşma sanatının formüllerini bulacaksınız.
(Arka Kapak)
Memmedaga Memmedov 
09 May 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 1/10 puan

Her sayfa çevirişimde acaba bundan sonrakilerde yararlı bir şeyler bulur muyum ümidiyle epey bir zaman sabrettim, sonunda bıraktım. Bu kitabı okumak yerine aşağıdaki repliğin geçtiği sahne izlenirse hitabet sanatıyla ilgili daha çok şey öğrenilebilir.
"şimdi ben buraya neden çıktım, niçin çıktım? nasıl çıktım? bunu izaha gerek yok. gördünüz, yürüdüm çıktım! ama, çıkmamış da olabilirim. çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam çıkmamışımdır. görünen köy... uzakta değildir. buraya çıktık da sonradan çıkmadık mı dedik? bunlar bi takım uydurma laflardır... sahi ya ben buraya neden çıktım? kim çıkardı lan beni buraya?!"

Kitaptan 2 Alıntı

Memmedaga Memmedov 
09 May 2015 · Kitabı yarım bıraktı · İnceledi · 1/10 puan

Ey Rabbim! Senden başka kimsesi olmayan ben, senden başka her şeyi olana acırım.

Başarılı ve Güzel Beden Dili ve Konuşma Sanatı, Ömer Faruk Reca (Sayfa 151 - Konfiçyüs)Başarılı ve Güzel Beden Dili ve Konuşma Sanatı, Ömer Faruk Reca (Sayfa 151 - Konfiçyüs)

Televizyon
Görsel iletişim araçlarından TV ekranlı kareler ceplere kadar girdi. Beyin şartlandırılarak tuzağa düşürülüyor insanlar... İyilik için her yolun denenebileceği mesajın verin, iletişim - haberleşme kutusundaki göndermeler 'iyilik şiddeti' yaratıyor. Televizyon programlarında eğitsel içerikli şiddet işlenebilir mi? Şiddetin yürek parçalayan yönleri işlenip, ardından fon müziği eşliğinde şefkat ve masumiyet içerikli sahneler sunulursa çocuk iyiliğin ruhuyla büyüyüp kötülükten uzak durabilir. Kötülüğün sessiz dili, şiddetin yol açtıkları tarzında televizyon programları hazırlanabilir.

Başarılı ve Güzel Beden Dili ve Konuşma Sanatı, Ömer Faruk Reca (Sayfa 37)Başarılı ve Güzel Beden Dili ve Konuşma Sanatı, Ömer Faruk Reca (Sayfa 37)