Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser

5,0/10  (13 Oy) · 
28 okunma  · 
7 beğeni  · 
904 gösterim
Kore Savaşı'nda mücadele edip, savaştan sonra orada kalan bilge bir Türkün dokunaklı hikâyesine
yer veren bu roman başucu kitabınız olmaya aday...

Dünya insandan oluşan dikenli bir teldir. Yeryüzünde bir saniye bile yaşasan yaralanırsın! Hayata karşı mağlup olmuş, Kore Savaşı'nın derin izlerini bedenlerinde ve zihinlerinde taşımaya mecbur kalmış bir neslin yüreğinden dökülenlere kulak vermek; Yalnızlıklarına tutunmuş, kabullendikleri yenilgilerini tanımadıkları bir çocuğun gözlerinde yeniden yaşayan bir grup insanın çığlıklarını duymak; Yetimhaneden evlatlık alınan bir çocuğun kapanmayan yaralarına tanık olmak için; Bu romanı okumalısınız...
Bu kitap görünmeyenlerin dile gelişidir...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  340
 • ISBN:
  9786053482017
 • Çeviri:
  Göksel Türközü
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Hacer Güler 
20 Tem 12:49 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Çok çok çok sıkıldım hiçbir kitapta bu kadar sıkılmamıştım bu kadar durağan olaysız ve sakin bir kitap görmedim 3 puanıda en azından bir emek verilerek yazılmış o yüzden verdim bu kitabı başlayip bitirene kadar arada kaç kitap bitirdiğimi hatırlamiyorum yarım bırakmamak için bitirdim sadece

Özlem sayın 
20 Tem 01:52 · Kitabı okudu · 18 günde · 3/10 puan

Gereksiz uzatılmış yazarin ne anlattığını anlayamayacağınız sonu saçma biçimde bağlanmış ve alelacele bitirilmiş onun dışında hafif kişisel gelişim tadında bir kitap.

instgrmkahvecisi 
16 Haz 14:23 · Kitabı okudu · 3 günde

Kitap kapağı tasarım olarak güzelken yazı fontu bana pek uygun gelmedi. Martı yayınlarından çıkan kitabın iç sayfa yazı fondu ise ilköğretim için hazırlanmış havası veriyor. Betimlemeler güzel. Çünkü gözünüzde canlandırabiliyorsunuz.

Bülent Eryiğit 
30 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 2/10 puan

Kitap tanıtımında "Bilge bir Türk'ün dokunaklı hikayesi" diyor ama ben aşağılamadan başka bir şey okumadım. Türklüğü Müslümanlığı imamı namazı aşağılayıcı tasvirler ve aksine papazı Yamos denen Yunan vatandaşını öve öve bitiremeyen tasvirlerden ibaret kitap. Konu yok, olay örgüsü yok, duygu yok. Bolca nefret aşağılama var aksine. Araya kondurulmuş gariban bir yetimin saçma sapan hikayesi ile duygusal bir hava katmaya çalış yazarımız ama olmamış olamamış. 2 puanı çevirmene veriyorum.

Ecem Şahin 
07 Eyl 10:34 · Kitabı okudu · 7 günde · Puan vermedi

Güzel olduğunu düşünüyorum. Hoş bir dili var lakin okuyucu on sayfa sonrasında sıkılabilir. Yorumlar her ne kadar sıkıcı olduğunu söylese de okumaya çalışacağım.

Kitaptan 8 Alıntı

Ferah 
23 Haz 12:09 · Kitabı okuyor

Kahve...
"Kahve,cehennem kadar karanlık,ölüm kadar kudretli,aşk kadar tatlıdır der Hasan Amca."

Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 49 - Martı)Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 49 - Martı)
Ferah 
23 Haz 06:06 · Kitabı okuyor

Erkekler, kadınlara acı vermedikçe bir gün bile rahat edemeyen mahluklardır.

Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 13 - Martı)Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 13 - Martı)
Ferah 
 23 Haz 12:07 · Kitabı okuyor

"Fakirlik ve aşk, pantolonun cebindeki iğneye benzer"dedi Hasan Amca,"Olduğu gibi bıraksan bile bir zaman,cebini delerek ortaya çıkması doğaldır.Eğer ortaya çıkmazsa,insanın bacağına batar ve kanca gibi deler.

Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 48 - Martı)Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 48 - Martı)
Ferah 
 23 Haz 05:55 · Kitabı okuyor

Genelde insanların korkularını yenmek için başvurdukları şiddete ben de başvururdum.Şiddet gösterebileceğim yegane varlık yine kendimden başkası değildi.İnsanın insanı başkaları aracılığı ile değil de kendi benliği ile öğrendiğini düşünürdüm.Çünkü doğumdan ölüme kadar yanımdan hiç ayrılmayan yine sadece benim.Dahası uyurken bile kendimden ayrılamam.Günün yirmi dört saati kendimle yaşamak zorundayım.Acı verici.

Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 12 - Martı)Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 12 - Martı)
Mehtap Akbudak 
04 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Farklar sadece benzerliklerin gölgesidir, diyen kişi kesinlikle mutlu bir hayat sürmüştür."

Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 53)Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 53)

Diyelim ki şu hanımlar sana güldü, senin sevimliliğine gülmezler. Kendilerinden farklı bir dünyada yaşayan acınası birini görüp,ne kadar mutlu olduklarını anlayarak tatmin oldukları için gülerler.

Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 131)Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 131)

iyi değilim. Nasıl iyi olabilirim? Büyükler de bazen çocuk gibi gözyaşı dökmeli ki yaşayabilsinler.

Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 165)Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son (Sayfa 165)
Bülent Eryiğit 
28 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Dünya insandan oluşan dikenli bir teldir. Yeryüzünde bir saniye bile yaşasan yaralanırsın

Başka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu SonBaşka Topraklarda Rüzgar Sert Eser, Honggyu Son