Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Başkasının Hayatı

Murathan Mungan

Başkasının Hayatı Yorumları ve İncelemeleri

Başkasının Hayatı yorumları ve incelemelerini, Başkasının Hayatı kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Başkasının Hayatı puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.

Puan

6.510 üzerinden
9 Puan · 3 İnceleme
132 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Senaryo okumak pek bana göre değilmiş. Konusu da klasik Yeşil çam filmleri tadında. Psikolojik yanı daha ağır basan bir konu seçilebilirdi. Hemen de bitiverdi. Yine de Murathan Mungan sevdiğim için bu eseri de seveceğim:)
Başkasının Hayatı
Başkasının HayatıMurathan Mungan · Metis Yayınları · 201041 okunma
132 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
36 saatte okudu
Murathan Mungan kitapları beni hep etkilemiştir. Bir yönüyle insan içre bir üslubun taşıyıcısıdır Mungan ama ne kadar olduğu kişiliğinizle de ilgili.. Bir senaryo olan kitap, Yeşilçam Türk filmlerinin daha rafine edilmiş haline sahip. Ancak, girişte yazarın açıklamaları, kitabı ve senaryoyu kafamızda sağlam bir yere oturtuyor; hep o gözle okuyoruz kitabı.. Zaten giriş kısmında “film içinde film” mantığının hakim olduğunu vurgular Mungan. Biz de bunu son sahnede yaşarız. Başkasının Hayatı, Handan ile Sevda olan Fatma’nın küçüklüklerinden başlayan hayatlarının iç içe geçmiş zamanlarını anlatmaktadır.
Başkasının Hayatı
Başkasının HayatıMurathan Mungan · Metis Yayınları · 201041 okunma