Baskerville Köpeği Sherlock Holmes Bütün Maceraları 3

8,1/10  (67 Oy) · 
285 okunma  · 
59 beğeni  · 
1.332 gösterim
Baskerville Köpeği 1901 - 1902'de tefrika edilmiş, kitap olarak ilk baskısı 1902'de yapılmıştır. En ünlü maceralarında, Sherlock Holmes ve Doktor Watson İngiltere'nin kırsal bölgelerine uzanıyorlar. Gotik malikâneler, tekinsiz bataklıklar, kaçak mahkûmlarla bezeli bir öyküde, asırlar öncesinden kalma bir efsaneyi aydınlatmaya çalışıyorlar.

Sir Arthur Conan Doyle'un (1859 - 1930) adı, yarattığı kahraman, ünlü dedektif Sherlock Holmes'dan çok daha az tanınır. Doyle, Sherlock Holmes'un maceralarını genellikle önce dergilerde yayımlamış, daha sonra kitap halinde bastırmıştır. Holmes'un maceraları özgün basımlarında dördü roman, beşi öykü formunda olmak üzere dokuz kitapta toplanmıştır. Cem Yayınevi, Sherlock Holmes'un Bütün Maceraları dizisinde, yazarın bu özgün yayımlanma düzenine sadık kalmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  187
 • ISBN:
  9789754069181
 • Orijinal Adı:
  The Hound Of The Baskervilles
 • Çeviri:
  Füsun Baytok
 • Yayınevi:
  Cem Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
22 Eki 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Konu ve ilerleyiş açısından güzel bir kitaptı. Kitapta bir çok gizem yer alıyor ve çözülüyor.
Okurken sıkılmadım, merak ederek ve hızlıca geçtim sayfaları. Konu kurguyla bir araya gelerek güzel bir uyum yakalamış, yazar yine güzel bir cinayet kurgulamış ve kendi tarzıyla bunu çok güzel süslemiş.
Genel olarak beğendim, serinin geri kalanını da okumak istiyorum.
Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...sherlock-holmes.html

Uğur Ukut 
17 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sıradışı yaklaşımlar ve küçücük ipuçlarından aydınlatılmış suçlar. Akıcı ve sürükleyici hikayeler. Sherlock Holmes'mi bu gizem yoksa yazar mı bilemedim. Fırsat buldukça diğerlerini de okuyacağım.

Enes Küçük 
08 Nis 16:54 · Kitabı okudu · 9 günde · 7/10 puan

Yıllardır peşlerini bırakmayan "Cehennem Tazısı" efsanesiyle korkunç yaşamlar yaşamış Baskerville soyu, yepyeni bir çözüm yoluyla artık refaha kavuşuyor; tabi ki de Sherlock Holmes'u çağırmak. Keşke diyorum, diziyi izlemeden önce okumuş olsaydım. Ama ne yazık ki nasip olmadı. Dizisindeki hikaye tamamiyle değiştirilmiş olsa da Sherlock'un gizemi çözerken başka gizemleri de aydınlatması, Watson'u binlerce kez olduğu gibi yine şaşkınlığa uğratması beni hikayeye çok sıkı bir şekilde bağladı.
Sakın ola bir ormanda yalnız yürümeyin,
Cehennem Tazısı size de görünür, kim bilir.

İsmail Altun 
20 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Arthur Conan Doyle ne kadar iyi bir yazar olduğunu anlatmamıza gerek bile yok onun eserleri gerçekten çok çarpıcı ve akıllıca yazılmış bu eserde onlardan sadece biri her ne kadar Sherlock Holmes karakterini Edgar Allen Poe yazarının Auguste Dupin den esinlenmiş olsa da dünya Sherlock Holmes karakterini daha çok benimsedi ve Sherlock Holmes karakteri öldü İngiltere İsyan etti tüm dünya ayağa kalktı Arthur Conan Doyle anladı ki kendisi ölse bile Sherlock Holmes ölmeyecekti hala severek okuduğumuz en iyi polisiye karakter keyifli okumalar diliyorum Türkiye ...

Emre Şeyda 
15 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Baskerville Köpeğini okumaya başladığında bir dedektiflik ve katil kim tadında bir Sherlock Holmes kitabı beklerken bundan çok daha fazlasını bulduğumu belirtmek zorundayım. Özellikle Kitaba adını veren Baskerville Köpeği sahnelerinin etkileyiciliği ve oluşturulan gizemi çok etkileyici idi. Okuduğum Sherlock Holmes kitapları arasında en etkilendiğimin bu olduğunu söyleyebilirim. Bu kitabın ayrıca NTV tarafından Çizgi Roman olarak basıldığının da altını çizmek istiyorum.

Cavanşir Gadimov 
27 Mar 12:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Gizem, gerilim ve polisiyenin buluştuğu bir Sherlock Holmes kitabı. Bir solukta okunan çok akıcı bir hikâye. Baskerville ailesi ile ilgili bir lanet var. İşte Sherlock Holmes ve arkadaşı Doktor Watson'ın bulması gereken de bu. Gerçekten de canavarımsı bir köpek ve bir lanet mi var, yoksa, olay sadece çok iyi kurgulanmış bir polisiye vaka mıdır?

http://kitapokurum.blogspot.com.tr/...sherlock-holmes.html

Nuray Kirik 
21 Kas 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Amcası Sir Charles Baskerville'in esrarengiz bir hayvan tarafından parçalanarak öldürülmesi üzerine İngiltere'nin Devonshire kırsalındaki tarihi malikâneyi devralmak üzere buraya gelen yeğen Sir Henry Baskerville , 1700'lü yıllarda ataları olan kötü namlı Sir Hugo Baskerville 'in de aynı şekilde ölmüş olduğunu hatırlar. Ailenin üzerinde bir lânet olduğuna inanılmaktadır. Hayatının tehlikede olduğunu düşünerek Londra'dan ünlü dedektif Sherlock Holmes ve ortağı Doktor Watson 'u yardıma çağırır. Zeki dedektif her zaman olduğu gibi kendine has yöntemlerle olayı aydınlatacaktır

Rabia 
31 Oca 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Çok ince ve kolay okunan bir kitaptı, bir günde rahat şekilde biter fakat ödevim olduğu için ingilizce şeklini okudum; bu nedenle okuma sürem de uzadı. :)
Alıştığımız türde bir Sherlock Holmes hikayesiydi; yine büyük bir gizem ve gerilim vardı fakat sevgili dedektifimiz Holmes, dostu Watson'ın katkılarıyla her zamanki gibi ince noktaları fark ederek Baskerville ailesine ait gizemi çözdü.

Gülnar Rehimli 
 27 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Polisiye eserlere ilk kez bu eserle dalmıştım ve bana kendini öyle bir sevdirdi ki dedektif roman sevdalısı oldum *_* Sherlock Holmusun zekası yine şaşırtacak. Okunması gereken güzel bir polisiye roman.

Kitaptan 8 Alıntı

Don Quijote 
29 Nis 18:34 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Sherlock Holmes'un kusurlarından biri ,eğer buna gerçekten kusur denebilirse, planlarını eyleme geçirdiği ana dek, onları başkalarına tam olarak anlatmaktan kaçınmasıydı.

Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 217 - nemesis kitap)Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 217 - nemesis kitap)
Don Quijote 
29 Nis 18:37 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bunun kısmi nedeni, şüphesiz, etrafındakilere hükmetmeyi ve onları şaşırtmayı seven mütehakkim mizacıydı.Kısmen de hiçbir tesadüfe imkân vermemeyi gerektiren profesyonel tedbirliliğiydi.

Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 217 - nemesis kitap)Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 217 - nemesis kitap)
Metin Özdemir 
17 Mar 23:35 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bildiklerimiz değil, ispatlayabildiklerimiz önemli.

Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 160 - Marcel)Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 160 - Marcel)
Don Quijote 
29 Nis 18:27 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Dünya, hiçkimsenin asla gözlemleyemediği aşikâr şeylerle dolu.

Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 39 - nemesis kitap)Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 39 - nemesis kitap)
Don Quijote 
29 Nis 18:31 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Korkarım sevgili Watson, vardığın sonuçların çoğu yanlıştı.Açık konuşmak gerekirse, bana ilham verdiğini söylediğimde, senin saçma çıkarımlarını düşününce, ister istemez işin aslını düşündüğümü kast etmiştim.

Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 7 - nemesis kitap)Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 7 - nemesis kitap)
Cavanşir Gadimov 
27 Mar 12:55 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Ay ışığı o kadar parlakmış ki düzlüğü bütün ayrıntılarıyla aydınlatıyormuş. Adamlar yaklaştıklarında gördükleri manzara karşısında ne yapacaklarını bilememişler. Düzlüğün tam ortasında korkudan ve yorgunluktan ölen zavallı kız yatıyormuş. Ama, bu üç zamparanın aklını başından alan şey, ne kızın cesedi, ne de kızın cesedinin yanında yatan Hugo Baskerville'in cesediymiş; Hugo'nun üstünde, boğazına sarılmış, iğrenç bir yaratık varmış, büyük, kara bir hayvan, ama ölümlü gözlerin gördüğü, göreceği herhangi bir köpekten daha büyükmüş. Onlar bakarken o şaşkınlık verecek kadar ucube olan şey Hugo Baskerville'nin gırtlağını ısırıp koparmış. Sonra alev saçan gözlerini ve kan damlayan çene kemiklerini onlara çevirerek açıp kapamaya başlayınca üçü de korkudan kanları donmuş ve tatlı canlarını kurtarmak için çığlık çığlığa bozkırda kaçmaya başlamışlar. Söylendiğine göre aralarından biri, o gördüğü yaratık yüzünden çok kısa bir süre sonra ölmüş. Diğer ikisi ise, yaşadıkları sürece yarım akıllı kalmışlar."

Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Avrupa Yakası Yayınları)Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Avrupa Yakası Yayınları)
Metin Özdemir 
17 Mar 23:24 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Şüphe dolu teoriler geliştirip zihnini önyargılarla doldurmayacağım Watson," dedi.

Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 66 - Marcel)Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 66 - Marcel)
Metin Özdemir 
17 Mar 23:30 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Senin Güneş'in mi Dünya'nın çevresinde, yoksa Dünya'nın mı Güneş çevresinde döndüğü konusuna tamamen kayıtsız kaldığını hala hatırlıyorum.

Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 96 - Marcel)Baskerville Köpeği, Arthur Conan Doyle (Sayfa 96 - Marcel)