Baskerville Köpeği Sherlock Holmes Bütün Maceraları 3

8,0/10  (54 Oy) · 
236 okunma  · 
47 beğeni  · 
1.210 gösterim
Baskerville Köpeği 1901 - 1902'de tefrika edilmiş, kitap olarak ilk baskısı 1902'de yapılmıştır. En ünlü maceralarında, Sherlock Holmes ve Doktor Watson İngiltere'nin kırsal bölgelerine uzanıyorlar. Gotik malikâneler, tekinsiz bataklıklar, kaçak mahkûmlarla bezeli bir öyküde, asırlar öncesinden kalma bir efsaneyi aydınlatmaya çalışıyorlar.

Sir Arthur Conan Doyle'un (1859 - 1930) adı, yarattığı kahraman, ünlü dedektif Sherlock Holmes'dan çok daha az tanınır. Doyle, Sherlock Holmes'un maceralarını genellikle önce dergilerde yayımlamış, daha sonra kitap halinde bastırmıştır. Holmes'un maceraları özgün basımlarında dördü roman, beşi öykü formunda olmak üzere dokuz kitapta toplanmıştır. Cem Yayınevi, Sherlock Holmes'un Bütün Maceraları dizisinde, yazarın bu özgün yayımlanma düzenine sadık kalmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  187
 • ISBN:
  9789754069181
 • Orijinal Adı:
  The Hound Of The Baskervilles
 • Çeviri:
  Füsun Baytok
 • Yayınevi:
  Cem Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
22 Eki 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Konu ve ilerleyiş açısından güzel bir kitaptı. Kitapta bir çok gizem yer alıyor ve çözülüyor.
Okurken sıkılmadım, merak ederek ve hızlıca geçtim sayfaları. Konu kurguyla bir araya gelerek güzel bir uyum yakalamış, yazar yine güzel bir cinayet kurgulamış ve kendi tarzıyla bunu çok güzel süslemiş.
Genel olarak beğendim, serinin geri kalanını da okumak istiyorum.
Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...sherlock-holmes.html

Uğur Ukut 
17 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sıradışı yaklaşımlar ve küçücük ipuçlarından aydınlatılmış suçlar. Akıcı ve sürükleyici hikayeler. Sherlock Holmes'mi bu gizem yoksa yazar mı bilemedim. Fırsat buldukça diğerlerini de okuyacağım.

Emre Şeyda 
15 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Baskerville Köpeğini okumaya başladığında bir dedektiflik ve katil kim tadında bir Sherlock Holmes kitabı beklerken bundan çok daha fazlasını bulduğumu belirtmek zorundayım. Özellikle Kitaba adını veren Baskerville Köpeği sahnelerinin etkileyiciliği ve oluşturulan gizemi çok etkileyici idi. Okuduğum Sherlock Holmes kitapları arasında en etkilendiğimin bu olduğunu söyleyebilirim. Bu kitabın ayrıca NTV tarafından Çizgi Roman olarak basıldığının da altını çizmek istiyorum.

Nuray Kirik 
21 Kas 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Amcası Sir Charles Baskerville'in esrarengiz bir hayvan tarafından parçalanarak öldürülmesi üzerine İngiltere'nin Devonshire kırsalındaki tarihi malikâneyi devralmak üzere buraya gelen yeğen Sir Henry Baskerville , 1700'lü yıllarda ataları olan kötü namlı Sir Hugo Baskerville 'in de aynı şekilde ölmüş olduğunu hatırlar. Ailenin üzerinde bir lânet olduğuna inanılmaktadır. Hayatının tehlikede olduğunu düşünerek Londra'dan ünlü dedektif Sherlock Holmes ve ortağı Doktor Watson 'u yardıma çağırır. Zeki dedektif her zaman olduğu gibi kendine has yöntemlerle olayı aydınlatacaktır

İsmail Altun 
20 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Arthur Conan Doyle ne kadar iyi bir yazar olduğunu anlatmamıza gerek bile yok onun eserleri gerçekten çok çarpıcı ve akıllıca yazılmış bu eserde onlardan sadece biri her ne kadar Sherlock Holmes karakterini Edgar Allen Poe yazarının Auguste Dupin den esinlenmiş olsa da dünya Sherlock Holmes karakterini daha çok benimsedi ve Sherlock Holmes karakteri öldü İngiltere İsyan etti tüm dünya ayağa kalktı Arthur Conan Doyle anladı ki kendisi ölse bile Sherlock Holmes ölmeyecekti hala severek okuduğumuz en iyi polisiye karakter keyifli okumalar diliyorum Türkiye ...

Rabia 
31 Oca 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Çok ince ve kolay okunan bir kitaptı, bir günde rahat şekilde biter fakat ödevim olduğu için ingilizce şeklini okudum; bu nedenle okuma sürem de uzadı. :)
Alıştığımız türde bir Sherlock Holmes hikayesiydi; yine büyük bir gizem ve gerilim vardı fakat sevgili dedektifimiz Holmes, dostu Watson'ın katkılarıyla her zamanki gibi ince noktaları fark ederek Baskerville ailesine ait gizemi çözdü.

Gülnar Rehimli 
 27 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Polisiye eserlere ilk kez bu eserle dalmıştım ve bana kendini öyle bir sevdirdi ki dedektif roman sevdalısı oldum *_* Sherlock Holmusun zekası yine şaşırtacak. Okunması gereken güzel bir polisiye roman.