Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü?

Ahmet Ümit

Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü? Gönderileri

Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü? kitaplarını, Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü? sözleri ve alıntılarını, Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü? yazarlarını, Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü? yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Reklam
65 syf.
7/10 puan verdi
·
1 saatte okudu
Ahmet Ümit çizgi romanlarının üçüncü kitabında çizerimiz Aptülkadir (Aptülika) Elçioğlu. Hikâye güzel ama çizimleri İsmail Gülgeç'in detaylı çizimleriyle kıyaslamamak lazım, her çizer kendine özgü bir atmosfer yaratıyor sonuçta. Serinin dördüncü kitabını ve çizerini merakla bekliyorum. =)
Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü?
Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü?Ahmet Ümit · Everest Yayınları · 2011454 okunma
"Her katilin bir hikâyesi vardır . O hikâye ki size insanı anlatır."
Reklam
65 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
28 saatte okudu
Beklentiyi düşük tutun, kısa ve keyifli bir yolculuğa çıkın :)
İstanbul aşığı ve demokrat polisiye yazarımız Ahmet Ümit, bu sefer de İstanbul'un Kuzguncuk semtini, nostaljik ögelerle hayranlık uyandıracak yönleriyle anlatmış. Çizgi romana serpiştirildiği için de görsel etkinin fazlasıyla yeterli olması sebebiyle romanlardaki detaylı betimlemelerine başvurmamış hâliyle. Kuzguncuk semtinde bir Ramazan davulcusunun ölümüyle olaylar başlar. Katilin araştırılması sürecinde yazarımız etnik kökenlerin ayrıştırılmaması gerektiğine dair toplumsal mesajını sayfalara yerleştirmeyi ihmal etmez. Tek mesaj elbette ki bu değildir, okudukça her zamanki gibi güncelliğini koruyan birçok sosyal meseleyi ele aldığını göreceksiniz. Olay örgüsü olarak diğer eserleriyle kıyasladığımda örgünün basit geldiğini söyleyebilirim. Katili ilk sayfalarda doğru tahmin etmek istemezdim açıkçası. Bulmaca çözer gibi sayfalarda kaybolmayı polisiye eserlerde her zaman tercih ederim. Üslup olarak klasik bir Ahmet Ümit akıcılığı ve sadeliği göze çarpıyor. Zorlanmadan sayfalar arasında akıp gidiyorsunuz. Çizgi roman olarak sıralamaya uyamadım, aralarında bağlantı olmadığı için sorun olarak görmüyorum bu durumu :) Sansür yasağı geldiğinden beri okuma isteğimi daha çok arttırmasına rağmen 'Tapınak Fahişeleri' diğer ikisine göre biraz fazla kalın ve içerik olarak ağır olduğu için kafamın daha boş olduğu zaman okumak üzere erteledim. Bu son çizgi romanını da en kısa sürede okumak ümidiyle diyerek incelememi sonlandırıyorum.
Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü?
Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü?Ahmet Ümit · Everest Yayınları · 2011454 okunma
Her katilin bir hikâyesi vardır. O hikâye ki size insanı anlatır.
Everest Yayınları, Polisiyle, İnsan, Katil, Cinayet, Suç, HikâyeKitabı okudu
Reklam
Aman be! İyi ki parayı kitaba, musikiye harcamışım.
Sayfa 4 - Everest Yayınları, Polisiyle, Katil, Cinayet, Suç, KitapKitabı okudu
44 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.