Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri

9,1/10  (10 Oy) · 
39 okunma  · 
11 beğeni  · 
1.342 gösterim
Her katilin bir hikayesi vardır.
O hikaye ki size insanı anlatır.

"Ne garip değil mi Komser?
Ben sahte peygamberlerden medet umdum,
Satanist kardeşim şeytandan medet umuyor."
Tapınak Fahişesi
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  81
 • ISBN:
  9752899445
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mehmet Admış 
13 May 14:30 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Başkomser Nevzat'ın ikinci ayağı: Tapınak Fahişeleri..

Tapınak Fahişeleri, Çiçekçinin Ölümü'ne göre daha başarılıydı. Ümit, kendine bir şeyler katmış, ilk çizgi romanına göre kalemine daha bir güç katmış gördüm.. Bu sefer başarılı bir çizgi roman olmuş. Gerek, yapılan toplumsal mesaj ve gerek oluşturulan polisiye macera başarılı bir şekilde aktarılmış.

Tarikatların, insanlar üzerinde nasıl etki bıraktığını ve ne hallere sokabildiğini çarpıcı ve başarılı bir polisiye hikayeyle harmanlayıp okurlarına sunmuş..

Kitaptan edinilecek güzel mesajlar var. Başkomser Nevzat'ın ilk kitabına oranla daha başarılı olan bu çizgi romanı tavsiye ederim.. Kısa sürede okunabilir olması sayesinde hemen bitiriverirsiniz.. Kesinlikle zaman kaybı değil bu kitap.. Bulabilirseniz (daha önce de dediğim gibi, bulunması pek de kolay değil.. Basımı artık yapılmıyor sanırım..), kesinlikle okuyun derim.

Selim 
19 Ağu 19:21 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Ahmet Ümit gerçekten Turk edebiyatının en iyi polis romanı yazarıdır.Eserlerindeki sürükleyici üslubu romandaki karaketerlerden birine bürünmüş hissettiriyor insanı.

Kitaptan 9 Alıntı

Mehmet Admış 
 13 May 09:03 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bugün İstanbul gibi bir metropolde gece tek başına bir kadının yürümesi vahşi cangıl* bir ormanda yürümesinden daha tehlikelidir.

Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 14 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 14 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)
Mehmet Admış 
13 May 09:23 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bilimle dinin çatışması ona hep matrak gelmişti... Bir taraf milyonlarca yılı araştırıp tartışıyor, öbür taraf 2.000, 3.000 yıllık mazisiyle tüm bunları yok etmeye çalışıyordu...

Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 25 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 25 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)
Mehmet Admış 
13 May 08:47 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Sanal şehirler yaratıyoruz...
İçinde doğanın olmadığı,
insanların yaşayamadığı
metropoller yaratıyoruz...
Sonra, yarattığımız bu sanal şehirlerde
yaşam mücadelesi veriyoruz.
Ve daha başında kaybettiğimiz bu savaşa
dayanabilmek için de
kendimizi uyuşturup
bu sanal dünyada inatla yaşamaya
çalışıyoruz...

Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 2 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 2 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)
Mehmet Admış 
13 May 09:00 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İnsan zekasının yaptığını yine insan zekası bozarken polisiye tedbirlerin yararı ne olabilir ki?

Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 14 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 14 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)
Mehmet Admış 
13 May 13:43 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Sabır yeryüzündeki en büyük hikmetlerden biridir.

Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 54 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 54 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)
Mehmet Admış 
13 May 13:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Tarikatlar insan zekasına hakarettir.

Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 51 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 51 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)
Mehmet Admış 
13 May 08:57 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Eskiden insanlar arabalarında ne olur ne olmaz diye koltuğun altında levye saklardı. Şimdi lüks arabalarda dolaşan şehir insanı balta taşıyor, kafasını bozan sürücülere balta ile saldırıyordu...

Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 13 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit (Sayfa 13 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)
Ayten Ernaz Tiryaki 
20 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Dinler insanın çaresizliğinin bir sonucudur. Tarikatlar ise insanın çaresizlikten zavallılığa geçişidir. "

Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet ÜmitBaşkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit
Ayten Ernaz Tiryaki 
20 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Aşırı doygunluğun insanın sorunlarını çözümlemediğini biliyordu. Aşırı zenginlik bıkkınlığı, bıkkınlık da alkolü, uyuşturucuyu, intihara benzer yaşam biçimlerini getiriyordu. "

Başkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet ÜmitBaşkomser Nevzat: Tapınak Fahişeleri, Ahmet Ümit