Başparmak Çocuklar

8,3/10  (3 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
94 gösterim
"Kırmızı Başlıklı Kız kurt olmak istiyor!" Çocuk yazınının usta ismi Yalvaç Ural, Başparmak Çocuklar'da bir araya getirdiği denemelerinde, internet ve bilgisayar oyunları başta olmak üzere, teknolojinin şekillendirdiği "yeni çocuk"lara ve onlara ayak uydurmaya çalışırken kendilerini de dönüştüren anne babalara odaklanıyor.

Yararın zarara evrildiği noktaların altını özenle çizerken, teknolojinin çocukların gelişiminde üstlendiği kritik role dikkat çekici ve düşündürücü örneklerle değinen Yalvaç Ural, "tetris"ten "tabletli lazımlık"a uzanan şaşırtıcı süreci kendine özgü mizahî üslubuyla değerlendiriyor.

Başparmak Çocuklar, kuşaklardan kuşaklara aktarılan ünlü masallara ve içinde kaybolduğumuz o ünlü romanlara inanmayan bu yeni çocuğun dünyasını anlamak isteyen anne babalar ve eğitimciler için bir rehber niteliğinde...
 • Baskı Tarihi:
  2016
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9789750832949
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esra Toprak 
10 Oca 22:50 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · Puan vermedi

Masallara hiç bakmadığım gözden bakmamı sağladı. Günlük yaşamımda kullandığım kelimelerin anlamlarının asıl anlamlar olmadığını farkettirdi. Günümüzdeki çocukların oynadığı oyunlar ve oyuncakların yaratıcılığıyla ilgili birçok konu vardı.