Bataklığın Kayıp Tanrıları

7,2/10  (11 Oy) · 
19 okunma  · 
5 beğeni  · 
597 gösterim
Geçmiş ölmüştü, bunu biliyordu. Ama aynı zamanda geçmişin karşı konulmaz olduğunu da biliyordu.
Ruth, kendi halinde bir yaşam süren bir arkeoloji uzmanıdır. Ta ki esrarengiz kaçırılma ve cinayet vakaları yüzünden Dedektif Nelson onun kapısını çalana dek… Genç kadın kendini, birbirleriyle ilişkili olduğu düşünülen kayıp çocuk davalarının ortasında ve büyük bir tehlikenin içinde bulur. Tüm bu olayların antik dönemlere ait bazı mistik inanışlarla gizemli bir bağı olduğunu keşfettiğindeyse pek çok sır gün yüzüne çıkar.

Ezber bozacak türden bir suç serisinin başlangıcı olan Bataklığın Kayıp Tanrıları'nı okurken asıl önemli olanın cevaplar değil sorular olduğunu göreceksiniz.

YORUMLAR
"Arkeolog Ruth Galloway'in maceraları okuru yeni bir tutkuyla tanıştırıyor!"
-Amazon-

"Mükemmel bir sır, canlı bir anlatım, ilginç karakterlerle dolu bu hikâye… Şimdiye kadar okuduklarınızdan çok farklı, Griffiths iyi iş çıkarmış!"
-Publishers Weekly-

"Güzel bir başlangıç. Karakterler ve ürkütücü hikâye baştan sona kadar büyülüyor."
-Kirkus Review-

"Antik arkeolojik buluntular, çözülmesi gereken esrarengiz cinayetlerle örülü bu roman, okuyucuları gizli kalmış bir cinayetin üstündeki sır perdesini aralamaya davet ediyor."
-Goodreads-

"Griffiths, zengin olay örgüsüyle heyecan veren yeni bir ses."
-Louise Penny-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786053482260
 • Orijinal Adı:
  The Crossing Places
 • Çeviri:
  Özlem Dağ
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Paradise falls: a land lost in time 
30 Ağu 16:19 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Okuldan eve dönerken yolculuk esnasında okumak için Antalya otagardan aldığım kitap. Yolculuğun kolay geçmesini sağlamıştı. Kitabı beğenmiştim. Çok seri okunuyor, dili akıcı.
Olay örgüsü ilgi çekici. Polisiye severler okuyabilir.

Hatice Çiçekçi 
25 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı konu olarak Bones dizisine benzettim.Akıcılık bakımından güzel fakat kitabı pek yaratıcı bulmadım.Kitaptaki Ruth karakteri dizinin Bones unu canlandırmış diyebilirim kısaca.

gülten kırmızıgül 
19 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kayıp bir çocuğu ararken ilginç olaylarla ve güvendiğin insanların aslında öyle olmadıklarını gördüğün harika bir roman. okurken sizde dedektifle birlikte macaraya atılacağınız bir kitap.

arzu amaç 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bir arkeoloji uzmanı ile bir dedektifin yollarını kesiştiren bir dava. Uzman Ruth, bulunduğu toplulukta aykırı görünen bir karakter ve bataklığa yakın yaşıyor. İzole yaşantısından memnun. Diğer yandan Dedektif Nelson, işinin güçlüklerine rağmen iyi bir aileye sahip. Neredeyse zıt olan karakterlerin hikaye boyunca birbirlerine yaklaşmaları çok dikkat çekmeden anlatılmış. Hikayenin özünde geçmiş çağlara ait mistik inanışlar var.

ibiaryu 
19 Eyl 12:52 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Beğenmek ve yahut beğenmemek arasında bocalasam da roman benden koca bir 10 üzerinde 6 aldı diyebilirim. Lakin yazarın diğer kitabını da okumasam olmaz çünkü hikayeyi betimlemeleri ve kişilik analizlerini son derece beğendim.