Bayan McGinty'nin Ölümü

8,9/10  (9 Oy) · 
54 okunma  · 
7 beğeni  · 
2.041 gösterim
Bayan McGinty'nin başına yediği darbe ölümüne neden olmuştur. Tüm şüpheler Bayan McGinty'nin pansiyoneri olan James Bentley üzerinde toplanır. Çünkü şüphelinin giysilerinin üzerinde kurumuşkan izleri ve maktüle ait birkaç saç teli bulunmuştur. Ama ortada önemli bir nokta vardır: Bentley bir katile benzememektedir.

Acaba Poirot, cinayetten iki gün önce gazetede çıkan bir haber sayesinde bütün hünerini gösterip düğümü çözebilecek midir? Katil elini kolunu sallayarak ortalarda dolaşırken görev Hercule Poirot'yu beklemektedir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2009
 • Sayfa Sayısı:
  275
 • ISBN:
  9789752111646
 • Orijinal Adı:
  Mrs. Mc Ginty’s Dead
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
02 Eyl 11:44 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
McGinty adında bir temizlikçi öldürülmüş ve pansiyoneri Bentley elde edilen deliller sonucu idama mahkum edilmiştir. Soruşturmayı yürüten müfettiş Spence, katilin o olmadığını düşündüğü için Hercule Poirot'tan yardım ister. Cinayetin üzerinden uzun zaman geçmiş olmasına rağmen araştırma için köye giden Poirot, Pazar Gazetesinde yayınlanan bir habere ulaşır. Bu haberde, Craig ve Kane, Lombell gibi cinayetlere karışmış kadınların şu anda nerede olduğundan bahsedilmektedir. Gündelikçi kadını bu haber heyecanlandırdığı için Poirot bu fotoğraflardaki dört kadından birinin köyde olduğunu düşünür. Şüpheli listesi fazladır. Deirdre Henderson, Eve Carpenter, Doktor Rendell ve eşi, Laura Upward ve oğlu tiyatro oyunu yazarı Robin Upward ve daha pek çok kişi. Poirot fotoğrafları bir akşam gösterir ve Laura Upward ertesi gün öldürülür. Bu cinayetler geçmişte yaşananlarla ilgilidir. Acaba katil kimdir ve cinayetleri neden işlemiştir? Bentley'i kurtarmak isteyen Maude Williams gerçekte kimdir? Deirdre'den hoşlanan Bentley muradına erecek midir? Doktor Rendell'in karısı neden korkmaktadır. Robin ile çalışan Ariadne Oliver nelere şahit olmayı kaçırmıştır? Poirot katili bulabilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Kitaptan 3 Alıntı

Aysel 
27 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Demek siz geçmişle değil daha çok gelecekle ilgileniyorsunuz?"
"Hiç bir şeyle ilgilenmiyorum. Ne geçmiş, ne de gelecek. Bu gün bana yetiyor. "

Bayan McGinty'nin Ölümü, Agatha ChristieBayan McGinty'nin Ölümü, Agatha Christie