Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları

Ransom Riggs

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları Konusu

Gizemli bir ada. Terk edilmiş bir yetimhane. Fazlasiyla tuhaf fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon. Tüm bunlar kurgu ile fotoğrafçılığı nefes kesici bir şekilde bir araya getiren ve unutulmaz bir okuma deneyimi sunan Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları romanında keşfedilmeyi bekliyor. Yaşadığı korkunç aile trajedisi yüzünden Galler kıyılarındaki, dünyadan uzakta kalmış bir adaya yolculuk eden on altı yaşındaki Jacob, burada Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocuklar Yetimhanesi'nin yıkıntılarını keşfetmekle kalmayıp, Bayan Peregrine'in çocuklarının sadece tuhaf olmaktan çok daha fazlası olduğunun farkına varır. New York Times bestseller listesinden 108 haftadır inmeyen, aklınızdan çıkmayacak eski fotoğraflar eşliğinde okuyacağınız Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları, gölgelerde geçen bir macera arayan her yaştan okuyucuyu içine çekecek eşsiz bir roman. "Gergin, duygusal ve tuhaf mı tuhaf bir ilk roman. Fotoğraflar ve metin birbirini tamamlayarak unutulmaz bir hikâye yaratıyor." -John Green, Kâğıttan Kentler ve Aynı Yıldızın Altında kitaplarının çoksatan yazarı- "Bu, hipsterlar için yazılmış bir Harry Potter kitabı. Geçtiği dünyaya ve verdiği hisse bayıldım." -Felicia -Day- "Fotoğraflar olmasa bile hikâye kendi başına yetermiş fakat fotoğraflar hikâyeye karşı konulmaz bir gizem ekliyor. Birinci gözden anlatı samimi, komik ve etkili. Serideki bir sonraki kitabı dört gözle bekliyorum." -Rick Riordan, Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yazarı-
Çevirmen:
Aslı Dağlı
Aslı Dağlı
Tahmini Okuma Süresi: 11 sa. 20 dk.Sayfa Sayısı: 400Yayınlanma Tarihi: Eylül 2020İlk Yayınlanma Tarihi: 2011Yayınevi: İthaki YayınlarıOrijinal Adı: Miss Peregrine’s Peculiar Children
ISBN: 9786053754756Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Puan

8.310 üzerinden
1.983 Puan · 251 İnceleme

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
nil kitap

nil kitap

@nil_kitap
·
27 Haziran 15:24
Puan vermedi
Bu eserle ilgili konuşacağım çok şey var ama neyse diyorum. Ne o hoşuna gitmemiş anlaşılan diyebilirsiniz . Olayların içine girebildim, dil- anlatım çok iyi ama tür bana hitap etmiyor. Yine de kararlıyım ısınacağım #fantastik okumaya. Her şey Jacob' un  büyük babası Abe' nin öldürülmesi olayını aydınlatmaya girişmesiyle başlıyor ki öğrendikleri özellikle kendisi hakkındakiler ve karşılaştığı durumlar resmen şok etkisi yapıyor.
4 etkileşim
Semra YEGİN

Semra YEGİN

@matraksan
·
07 Temmuz 08:03
6/10 puan verdi
Beklentimi karşılamadı diyebilirim. Oldukça sakin bir kitap. Karakterlerin fantastik olup da kitabın çok sakin ilerlemesi beni etkilemedi. Yine de okudum nereye bağlanacak diye. Çok kötü değil ama çok da merak etmeyin kısaca.
7 etkileşim
Özgür

Özgür

@arkheokur
·
13 Nisan 2022 13:29
Puan vermedi
Kitapta bahsedilen tuhaflar herhangi bir sanat dalında eser vermiş insanlara benzetilemez mi ? Düşünce özgürlüğünün kabul görmediği bu dünyada sanatçılar da tıpkı tuhaflar gibi saklanmak , görmezden gelinmek ve hatta dışlanmak zorunda kalmıyor mu ? ️ Şu kadim ışık kaynaklarından kaçı ölü güneşlerin son yansımalarıydı ? Kaç tanesinin ışığı henüz dünyaya ulaşmamıştı? Bu gece bizimki dışında tüm güneşler yok olsa koca evrende yalnız kaldığımızı anlamamız kaç ömür sürerdi? ️ Daha önce bir özel gücünüz olsun istemiş miydiniz? Bu kitapta özel güçleri olan bir çok çocukla tanışabiliyorsunuz. Onların yaşadığı zorluklar ve özel güçlere sahip olmanın o kadar da güzel olmayabileceğini fark etmemek mümkün değil. Tuhafların dünyasını keşfetmek hiç bu kadar sürükleyici olmamıştı .Kitap jacobun gözünden anlatılırken hem dedesinin hem de yeni tanışacağı tuhafların başından geçenleri bizlere aktarıyor. Aralarda karşılaştığımız ve koleksiyonculardan alınmış olan resimler hikayeye heyecan katmakla kalmayıp nasıl çekilmiş olabilecekleri sorusu zihnimizin kapılarını zorluyor.
32 etkileşim
Birsen Kaplan

Birsen Kaplan

@Gezginmatmazel
·
18 Eylül 2021 23:12
Puan vermedi
Ransom Riggs’in yazdığı ve Türkiye’de İthaki tarafından yayınlanan kitabın adı da tıpkı kapağı ve içindeki fotoğraflar kadar tuhaf. Haftalarca New York Times bestseller listesinde kalmayı başaran “Bayan peregrine’in Tuhaf Çocukları” bu başarıyı oldukça hakediyor.
7 etkileşim
Selman Sendrom

Selman Sendrom

@selmansendrom
·
01 Ekim 2021 19:05
9/10 puan verdi
Yine uzun süredir başlamak istediğim serilerden birine başlama imkânı bulabildim. Filmini izleyeli uzun zaman olmuştu, haliyle de biraz unutmuştum. Ama kitabın ilerleyişi, film ile birebir olduğu için okurken hiç zorluk çekmedim. Bu arada filmi çok güzeldi. Kitap da gayet güzel ve akıcıydı. Karakterler, okuyucuyu kendilerine bağlıyor. Bazı ara sayfalara eski ve ilgi çekici fotoğraflar konularak hikâyenin pekiştirilmesi de çok güzel olmuş... Bir sonraki kitabıyla okumaya devam edeceğim.
8 etkileşim

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 88.9
Erkek% 11.1
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Yazar Hakkında

Ransom Riggs
Ransom RiggsYazar · 11 kitap
Amerikalı yazar ve film yapımcısıdır. 1979 yılında Maryland'da 200 yıllık bir çiftlikte doğdu ve Florida'da büyüdü. Kenyon Koleji'nde İngiliz edebiyatı ve Güney Kaliforniya Üniversitesinde filmcilik üzerine eğitim aldı.

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
yakamoz

yakamoz

@elvinalbayoglu
·
27 Haziran 14:20
"Beni affedin. Cahilliğinizin enginliğini hafife almaya devam ediyorum."
175 etkileşim
Yağmur

Yağmur

@Rainisreading
·
21 Haziran 16:45
Midemde kötü bir his vardı. Tıpkı anne ve babanız sizi karşılarına alıp da ayrılmak üzere olduklarını söyleyecekmiş gibi. Çünkü onlar henüz ağızlarını dahi açmadan ne söyleyeceklerini bilirdiniz.
15 etkileşim
Yağmur

Yağmur

@Rainisreading
·
23 Haziran 19:03
Babanıza, baban seni yeterince sevmediği için çok üzgünüm demenin bir yolu var mıydı?
7 etkileşim
Elem Naz

Elem Naz

@ayseikiiiibir
·
05 Eylül 2021 01:45
Beni affedin. Cahilliğinizin enginliğini hafife almaya devam ediyorum. ... ~...
118 etkileşim
Elem Naz

Elem Naz

@ayseikiiiibir
·
05 Eylül 2021 16:48
-Sadece onu özlüyorum, o kadar.. +Hala mı ? +Her gün.. ... ~...
294 etkileşim

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları İletileri

Tümünü gör
Sinemaya Başarıyla Uyarlanmış Romanlar
Sinema-edebiyat ilişkilerindeki başarılı yapımları, tavsiye film listesi haline getirmek için öncelikle
Edebiyat Atlası
Edebiyat Atlası
‘ndan bir alıntıyı daha önce paylaşmıştım.(#46533729) Romanlardan sinemaya aktarılan filmlerde eserin aslına ne
Hepimiz kendi masallarımıza tutunuruz; ta ki onlara inanmanın bedelini ağır ödeyene dek.
Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları
Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları
İnanmanın bedeli adamakıllı artana kadar peri masallarına dört elle sarılırız.
Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları
Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları
Geceler gerçeğe yakındır, gündüzleri gerçekler saklanır.
Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları
Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları