Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları

·
Okunma
·
Beğeni
·
25,3bin
Gösterim
Adı:
Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları
Baskı tarihi:
Eylül 2020
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053754756
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Miss Peregrine’s Peculiar Children
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İthaki Yayınları
Baskılar:
Bayan Peregrine
Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları (1. Kitap)
Miss Peregrine
Gizemli bir ada. Terk edilmiş bir yetimhane. Fazlasiyla tuhaf fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon.

Tüm bunlar kurgu ile fotoğrafçılığı nefes kesici bir şekilde bir araya getiren ve unutulmaz bir okuma deneyimi sunan Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları romanında keşfedilmeyi bekliyor.

Yaşadığı korkunç aile trajedisi yüzünden Galler kıyılarındaki, dünyadan uzakta kalmış bir adaya yolculuk eden on altı yaşındaki Jacob, burada Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocuklar Yetimhanesi'nin yıkıntılarını keşfetmekle kalmayıp, Bayan Peregrine'in çocuklarının sadece tuhaf olmaktan çok daha fazlası olduğunun farkına varır.

New York Times bestseller listesinden 108 haftadır inmeyen, aklınızdan çıkmayacak eski fotoğraflar eşliğinde okuyacağınız Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları, gölgelerde geçen bir macera arayan her yaştan okuyucuyu içine çekecek eşsiz bir roman.

"Gergin, duygusal ve tuhaf mı tuhaf bir ilk roman. Fotoğraflar ve metin birbirini tamamlayarak unutulmaz bir hikâye yaratıyor."
-John Green, Kâğıttan Kentler ve Aynı Yıldızın Altında kitaplarının çoksatan yazarı-

"Bu, hipsterlar için yazılmış bir Harry Potter kitabı. Geçtiği dünyaya ve verdiği hisse bayıldım."
-Felicia -Day-

"Fotoğraflar olmasa bile hikâye kendi başına yetermiş fakat fotoğraflar hikâyeye karşı konulmaz bir gizem ekliyor. Birinci gözden anlatı samimi, komik ve etkili. Serideki bir sonraki kitabı dört gözle bekliyorum."
-Rick Riordan, Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yazarı-
Nur
Nur Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları (1. Kitap)'ı inceledi.
400 syf.
·2 günde·7/10 puan
Akıcılığı güzeldi betimlemeler insanı boğmayan türdendi. Fakat karakter kalabalığı varmış gibi geldi bana. Aynı anda bu kadar çok karaktere odaklanmaya çalışmak okuyucuyu gerçekten yoruyor. Karakterleri yeterince ağırlık verilmemiş. Bazıları inanılmaz havada kalmış. Yine de fantastik bir kitaba göre güzeldi. Seriyi okumaya devam edeceğim.
Fatma Nur Kapusuz
Fatma Nur Kapusuz Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları (1. Kitap)'ı inceledi.
400 syf.
·6 günde·9/10 puan
Oldukça sade ve akıcı ilerliyor çabucak bitti her bölümde özellikle sonlara doğru gerilim oldukça iyiydi 2. Kitabını oldukça merak ediyorum hemen ona da başlayacağım herkesin okuması gereken kitaplardan birisi.
 • Gölge Şehir
  8.6/10 (609 Oy)528 beğeni1.669 okunma518 alıntı7bin gösterim
 • Kafes
  8.3/10 (3.268 Oy)2.705 beğeni9bin okunma2.116 alıntı55,7bin gösterim
 • Labirent: Alev Deneyleri
  8.5/10 (1.352 Oy)1.180 beğeni4.655 okunma532 alıntı13,1bin gösterim
 • Labirent: Ölümcül Kaçış
  8.8/10 (1.810 Oy)1.689 beğeni5,9bin okunma710 alıntı29,8bin gösterim
 • Marslı
  8.6/10 (2.226 Oy)1.890 beğeni5,5bin okunma1.606 alıntı32,6bin gösterim
 • Mucize
  8.9/10 (2.871 Oy)2.577 beğeni8,1bin okunma3.982 alıntı63,5bin gösterim
 • Uyumsuz
  8.4/10 (1.178 Oy)1.041 beğeni4.409 okunma679 alıntı21,2bin gösterim
 • Labirent: Son İsyan
  8.4/10 (1.175 Oy)1.034 beğeni4.092 okunma415 alıntı13,7bin gösterim
 • Trendeki Kız
  7.4/10 (2.527 Oy)1.820 beğeni8bin okunma2.063 alıntı35,6bin gösterim
 • Kitap Hırsızı
  8.8/10 (3.001 Oy)2.815 beğeni8bin okunma8,7bin alıntı51,2bin gösterim
rmdy.k
rmdy.k Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları (1. Kitap)'ı inceledi.
400 syf.
·6 günde·6/10 puan
Tür fantastik ama birazda bilim kurgu barındırıyor olabilir. Sanırım 18-20 yaş arası okusam daha çok sevebilirdim. Belki karakterlerin yaş ortalamasından kaynaklı gençlere hitap ettiğini düşündüm. Dili sade ve akıcı ama bölüm bölüm olaylar çok ağır ilerliyor. Ayrıca resimli kitap severler yaşadı :) Tüm resimlerin orijinal olduğu ve antikacılarda bunları bulmak için yıllarını harcamış koleksiyoncuların kişisel arşivinden ödünç alındığı ifade edilmiş. Görsel destek güzeldi açıkçası. Seriye devam edeceğimi sanmıyorum ama türü seven ve macera meraklısı okurlar için güzel bir kitap olduğuna eminim.
Güler Bilkay Aygün
Güler Bilkay Aygün Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları (1. Kitap)'ı inceledi.
400 syf.
·5 günde·8/10 puan
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Sade ve akıcı bir dile kaleme alınmış. Başlarda konusu sıkıcı.gelse de bir noktada sonra olaylar hareketleniyor ve kitap merak uyandırıcı bir hale geliyor. Fantastik türünün güzel bir örneği
Leman Gamze Metin
Leman Gamze Metin Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları (1. Kitap)'ı inceledi.
400 syf.
·9/10 puan
Selamm bu benim ilk kitap yorumum. Normalde okuduğum kitapları arkadaşlarıma anlatmaya, onlarla o kitabı tartışmaya bayılırım ama artık arkadaşlarım beni dinlemekten sıkıldı O yüzden artık buralardayım yani umarım istikrarlı olabilirim.
İlk incelememi seneler önce okuduğum ve senelerdir en sevdiklerim sıralamasında olan bir kitapla yapmak istiyorum. Bayan Peregrinin Tuhaf Çocukları serisi sizi tamamen içine alacak bir seri bence.
Jacob yolculuk yaptığı bir adada Bayan Peregrin'in Tuhaf Çocuklar Yetimhanesi'nin yıkıntılarını buluyor ve macera yavaş yavaş başlıyor. Yaratılan farklı özellikteki karakterleri ve insanı geren Gölgeler ve Hortlaklarıyla okumaya doyamayacağınız bir seri.
Bu kitapta en ama en sevdiğim kısım içindeki eski fotoğraflar. Bu fotoğraflar kitaba hem biraz gerçeklik hemde gerilim katıyor bence. Çok uzun zaman önce okuduğum için söylediğim şeyler spoiler olur mu olmaz mı tam kestiremiyorum bu yüzden içeriğini çok anlatamıyorum. Okuyun, okutturun.
ÜmmüGülsüm Atasoy
ÜmmüGülsüm Atasoy Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları (1. Kitap)'ı inceledi.
400 syf.
·Beğendi·10/10 puan
İnsanlara özenen biri değilimdir ama bu kitabın yazarına özendim, hayranlık duydum. Ah! Keşke filmini hiç izlemeseymişim dedim her sayfasında. Sayfalardaki fotoğrafların gerçek olduğu yazılan o sayfada saatlerce kaldım diyebilirim. Fotoğrafların güzelliği beni benden aldı. Kesinlikle okunması gereken bir eser.
400 syf.
Evet, kitabı 125 günde bitirdiğim gerçeğini bir kenara koyarsak söylemek istediğim bazı şeyler var.

Öncelikle bu kitabı da yine ikinci okuyuşum. İlk okuduğum zaman sanırım yaşımın etkisiyle bayılmıştım. Labirent serisinin hemen ardından geliyordu bu seri. Zaten başka seri okumamıştım. Şimdi okuduğumda o kadar beğenmedim. Hatta hayvanlarla ilgili bazı kısımlar rahatsız etti. Ama yine de bu kitabı sevmem için bir sebep var: Final!

*Buradan sonrası spoiler içerir.*

387. sayfadan itibaren her şey çok hoşuma gidiyor. Çocukların Franklinʼe minik gösterisi, babaya veda, geriye bırakılan dünya tatlısı fotoğraf ve sonu oldukça hüzünlü mektup, höyük duvarına kazınan tarih, Enochʼun Victorʼa eşlik etmesi için uyur halde bıraktığı kil adam ve anılara veda...

Yaptığım son 4 alıntı kitaptan bağımsız, kendim ile eşleştirdiğim için hoşuma giden kısımlardı. Yıl bitmeden diğer üç kitabı da bitirmek dileğiyle...
400 syf.
·9/10 puan
Oldukça akıcı ve merak dinamiği yüksek olan bir kitap. Bilindik tuhaflıklara farklı bir gözden bakmamızı sağlarken bizleri fantastik bir dünyaya sürüklüyor, ikinci kitabı en yakın zamanda almayı düşünüyorum.
400 syf.
·15 günde·8/10 puan
Pek fantastik kitap okumayan beni baya cezbetti.Gerçekten yazar çok güzel bir şekilde hazırlanmış bu kitaba.Kitabın içindeki resimler zaten fazlasıyla muhteşem.Karakterlerin her biri için fazlasıyla düşünülmüş ve hepsinin özelliklerini vermesinin anlamını kitabı okudukça anlıyorsunuz.Gerçekten alt yapı olarak çok iyi hazırlanmış ve seri şeklinde devam etmesi kaçınılmaz olmuş.Serinin diğer kitaplarını da okuyacağıma eminim.Ama bu fantastik yolculuğu zamana yaymak çok daha eğlenceli olacağa benziyor.
Kitabın tasarımı ve editörü de işin hakkını vermiş.Herkesin bu keyifli yolculuğa çıkmasını tavsiye ederim....
Hermione Granger
Hermione Granger Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları (1. Kitap)'ı inceledi.
400 syf.
·7/10 puan
Fazlasıyla fantastik öğelerin bulunduğu fakat türü sevenleri rahatsız etmeyecek bir roman. Ben ilk önce filmini izlediğim için çok birşey anlamadım. Hep filimdeki sahneleri geliyordu aklıma. Farklılıklardan dolayı kafam karışıyordu. Ama güzel okunabilecek bir kitap. Fazla boş vaktiniz varsa tavsiyemdir...
Eda Nur Türe
Eda Nur Türe Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları (1. Kitap)'ı inceledi.
400 syf.
·4 günde·8/10 puan
Normalde fantastik kitap okumayı sevmem ama bunu çok beğendim. Hikâyenin içindeki resimlerle bütün olarak anlatılması muhteşemdi. Okumaya devam edeceğim.
Semanur Çelik
Semanur Çelik Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları (1. Kitap)'ı inceledi.
400 syf.
·12 günde·Beğendi·9/10 puan
Okuduğum en tuhaf kitaptı diyebilirim. Önce filmini izledim ama kitabı filmine nazaran daha derin ve daha sürükleyici. Kitabın içindeki harika fotoğraflar size bir an bile sıkılacak vakit bırakmıyor. Serinin bir sonraki kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum. O kadar samimi ve tuhaf bir hikayesi var ki bu kitabı yediden yetmişe herkese önerebilirim çünkü herkesin bayılacağı türden bir eser.Mutlaka okuyun pişman olmazsınız :)
Millard yerdeki çakıl taşlarını araştırıp kenarı keskin bir taş buldu. Başka bir taşı çekiç gibi kullanarak duvarda diğerlerinin yanına bir­ takım şeyler kazıdı. İşini bitirince A.P. 3-9-1940 yazdığını gördüm.
Olive, “AP kim?” diye sordu.
Millard, “Alma Peregrine,” diyerek iç çekti. “Bunu benim değil onun kazıması gerekirdi.”
Olive elini kazınan şekillerin üzerinde gezdirdi. “Sence günün birinde başka bir ymbryne gelip burada bir döngü kurar mı?”
“Umarım. Canı gönülden umarım.”
:(
" Fakat dünyanın büyük bir kısmı uzun zaman önce bize karşı cephe aldı. Müslümanlar bizi içlerin­den attı. Hıristiyanlar cadı deyip yaktı. Hatta Galler ve İrlanda’daki paganlar bile sonunda bizim tehlikeli periler ve şekil değiştiren ha­yaletler olduğumuza hükmetti.”
" Çok şükür ki, sadece ka­dınlar ymbryne olarak doğar! Erkekler bu kadar ciddi sorumluluk gerektiren kişilik özelliklerinden yoksundur. Biz ymbryneler bütün memleketi tarayıp küçük sıra dışı insanları bulmak, bize zarar vere­bilecek kişileri uzak tutmak zorundayız. Ayrıca vesayetimiz altındaki çocukları besleyip giydirmek, saklamak, bizim insanlarımızın irfa­nından yararlandırmak zorundayız. Üstelik bunlar yetmiyormuş gibi her gün döngümüzü aksamadan yeniden başlatmamız gerekiyor. ”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları
Baskı tarihi:
Eylül 2020
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053754756
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Miss Peregrine’s Peculiar Children
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İthaki Yayınları
Baskılar:
Bayan Peregrine
Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları (1. Kitap)
Miss Peregrine
Gizemli bir ada. Terk edilmiş bir yetimhane. Fazlasiyla tuhaf fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon.

Tüm bunlar kurgu ile fotoğrafçılığı nefes kesici bir şekilde bir araya getiren ve unutulmaz bir okuma deneyimi sunan Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları romanında keşfedilmeyi bekliyor.

Yaşadığı korkunç aile trajedisi yüzünden Galler kıyılarındaki, dünyadan uzakta kalmış bir adaya yolculuk eden on altı yaşındaki Jacob, burada Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocuklar Yetimhanesi'nin yıkıntılarını keşfetmekle kalmayıp, Bayan Peregrine'in çocuklarının sadece tuhaf olmaktan çok daha fazlası olduğunun farkına varır.

New York Times bestseller listesinden 108 haftadır inmeyen, aklınızdan çıkmayacak eski fotoğraflar eşliğinde okuyacağınız Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları, gölgelerde geçen bir macera arayan her yaştan okuyucuyu içine çekecek eşsiz bir roman.

"Gergin, duygusal ve tuhaf mı tuhaf bir ilk roman. Fotoğraflar ve metin birbirini tamamlayarak unutulmaz bir hikâye yaratıyor."
-John Green, Kâğıttan Kentler ve Aynı Yıldızın Altında kitaplarının çoksatan yazarı-

"Bu, hipsterlar için yazılmış bir Harry Potter kitabı. Geçtiği dünyaya ve verdiği hisse bayıldım."
-Felicia -Day-

"Fotoğraflar olmasa bile hikâye kendi başına yetermiş fakat fotoğraflar hikâyeye karşı konulmaz bir gizem ekliyor. Birinci gözden anlatı samimi, komik ve etkili. Serideki bir sonraki kitabı dört gözle bekliyorum."
-Rick Riordan, Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yazarı-

Kitabı okuyanlar 4.034 okur

 • Seçil Akgün
 • Melike Kençoğlu
 • Rabiya
 • Özlem Sahin
 • kardelen Genç
 • Müzik Kutusu
 • Zeze
 • Delilah
 • murakamiokur
 • Sessiz okur

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%6.4
13-17 Yaş
%30.7
18-24 Yaş
%23.7
25-34 Yaş
%20.3
35-44 Yaş
%13.6
45-54 Yaş
%3.6
55-64 Yaş
%0.2
65+ Yaş
%1.5

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%86.9
Erkek
%13

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25 (368)
9
%17.3 (255)
8
%18.4 (271)
7
%13.3 (195)
6
%5 (73)
5
%2 (29)
4
%1.4 (20)
3
%0.5 (8)
2
%0.3 (4)
1
%0.1 (1)

Kitabın sıralamaları