Bayılmışım...kendime Geldiğimde 40 Yaşındaydım

6,4/10  (14 Oy) · 
24 okunma  · 
9 beğeni  · 
608 gösterim
Herkesin gözünü kamaştıran, üzerime giydiğim sözüm ona özgüvenimin altında, bir sır sakladığımı, önce kendime sonra herkese itiraf etmek istiyorum.”

“Başkası adına düşünmelerim, onlar adına üzülmelerim, onlardan fazla sevinmelerim, her şey her şey… Kendimi sevmeyi unutmuşum ben. Sen kendini sevemezsen başkası seni nasıl sevsin ki? İnsanlar paspasa ayak siler, üzerinden atlayıp geçer mi? Bir çeşit kapı önü paspası yaptım kendimi.”

“Elime daha küçük bir ayna alıp arkamı da boy aynasına dönüp küçük aynayla popomu kesiyorum. Hiç fena değil…

Arkadan füze, önden müzeyim yani.”

“Ararsan buluyorsun, kurcalarsan bozuyorsun, deşersen eline illaki batıyor bir iğne; kazarsan çıkıyor, örtersen görünmüyor; duyarsan irkiliyorsun, tutarsan hissediyorsun, kaybedersen üzülüyor, bulunca seviniyorsun… Çıkarsan görebiliyor, inersen duyamıyorsun; yağarsan ıslatıyor, yağmadığında kurutuyorsun; beklersen üşüyor, yürürsen ısınıyorsun; seversen semiriyor, sevmediğinde soluyorsun; açıksan herkes sana geliyor, kapalıysan kapından dönüp gidiyor; verince büyüyor, alınca borçlanıyorsun; gülersen kırışıyor, ağlarsan ayıplanıyorsun… ”
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  286
 • ISBN:
  9786054054541
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sultan SALGIN 
21 Eyl 11:48 · Kitabı okudu · 21 günde · Beğendi · 7/10 puan

Ayılır ayılmaz aklıma gelen ilk görüntü,açık mavi g string'im .Seksen dört yazında-birde beyazını almıştım kartal halk pazarından hala da çekmecemde ,çok sağlam çıktılar. Dile kolay yirmi beş sene,demek istediğim o yıllarda kimse g stringin ne olduğunu bilmezken ben giyiyordum ..Her şeye herkesten çok önce başladım ,doğal olarak da herkesten evvel kapadım bir sürü sayfayı.İlk tacizimi sekiz yaşındayken yaşadım.Servis söförümüz bir güzel bacaklarımın arasında ellerini dolaştırmıştı.Kalem kutumdan yegane silahım pegelimi çıkartmayı düşündüğümü hatırlıyorum ama çıkaramamıştım ."benim babam polis "dediğimi hatırlıyorum, sözde ona gözdağı vereceğim.Oysa kendi halinde bir iş adamı,kötü şeyler olduğunu hissediyor çocuklar.Kim bilir annen baban senin kaç defa bacaklarını dokunmuştur ama başka biri dokunduğunda korkuyorsun.Tanrı bir de onun vergisi içgüdüler koruyor çocukları....

Songül Ç. 
09 Şub 16:53 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 6/10 puan

40 yaşında boşanmamın ertesinde okuduğum bu kitap o süreçte yaşadıklarım düşünüldüğünde zaman zaman gülümsetmişti beni... Bir kadının kendine gelme yaşının 40 olduğunun vurgulandığı ve sonrasında yaşanılan psikolojik durum oldukça eğlenceli ve açık bir biçimde dile getirilmiş kitapta.

Kitaptan 2 Alıntı

Nur-AL 
16 Eki 2014 · Kitabı okudu · 4/10 puan

... O kadar basit ki aslında hayat denilen havuz problemi. Havuzu dolduran muslukla, boşaltan arasındaki dengeyi tutturman için önce taşmasını beklemek gerek diyor, belki de... Baslarda kontrolsüz umursamazlıkla sonuna kadar açtığın dolum vanasının hızına, ne zamanki küçük gider deliğinin yetişmediğini anlıyorsun o vakit aklin başına geliyor. Denge, seviye sana bağlı tabii ki. Aklini başına devşirmeye başladığında, elinin ayarı da yerine geliyor belkide. Ama simdi havuzun neden taştığına bakmak lazım. Bundan sonraki ayarı tutturmak için bugüne kadar önce doldurduğun miktarı gözden geçirmen lazım.

Bayılmışım...kendime Geldiğimde 40 Yaşındaydım, Şebnem Aybar (Sayfa 184)Bayılmışım...kendime Geldiğimde 40 Yaşındaydım, Şebnem Aybar (Sayfa 184)

Ararsan buluyorsun, kurcalarsan bozuyorsun, deşersen eline illaki batıyor bir iğne; kazarsan çıkıyor, örtersen görünmüyor; duyarsan irkiliyorsun, tutarsan hissediyorsun, kaybedersen üzülüyor, bulunca seviniyorsun… Çıkarsan görebiliyor, inersen duyamıyorsun; yağarsan ıslatıyor, yağmadığında kurutuyorsun; beklersen üşüyor, yürürsen ısınıyorsun; seversen semiriyor, sevmediğinde soluyorsun; açıksan herkes sana geliyor, kapalıysan kapından dönüp gidiyor; verince büyüyor, alınca borçlanıyorsun; gülersen kırışıyor, ağlarsan ayıplanıyorsun. Yol yakınsa dönebiliyor, uzaksa eğer, "kader" diyorsun; acıkınca saldırıyor, doyduğunda itiyorsun; bağlayınca duruyor, çözdüğünde yürüyorsun; çocukken alıyor, büyüdükçe veriyorsun; gençken yaşlanıyor, yaşlanınca diriliyorsun... Ve eğer kalırsan kaybediyor, gidersen kazanıyorsun.

Bayılmışım...kendime Geldiğimde 40 Yaşındaydım, Şebnem AybarBayılmışım...kendime Geldiğimde 40 Yaşındaydım, Şebnem Aybar