Bazen Hayat

7,0/10  (2 Oy) · 
6 okunma  · 
1 beğeni  · 
385 gösterim
Bir birbirlerine, bir önlerine bakıyorlardı, kimse konuşmaya başlamıyordu. İnanır mısınız, kalbim güm güm atıyordu. Benim de. Yakınlarda bir otel var, gidelim mi, dedi adam, yok artık, dedim, adam hızlı çıktı. Kadın utangaç, önüne baktı, hafifçe başını salladı. Artık utanacak ne kaldıysa. Duraksadı, Yanlış anlamayın, kocamı seviyorum, dedi, artık yanlış anlaşılacak ne kaldıysa. Merak etmeyin, ben de karımı seviyorum, dedi adam. Kesin evli değildi, eminim değildi. Kadın, evet, evliydi ama adam değildi. Sonradan musallat olmasın diye evli olduğunu söyledi, kalıbımı basarım.

Bazen Hayat, öykücülüğümüzün en genç kuşağının dikkat çekici yazarlarından Sine Ergün'ün ikinci kitabı. Ergün, kısa, yalın öyküler yazıyor. Bu öyküler, hayatın sıradan görünen yüzüne eğiliyor. Ama insanın içini kemiren, bir kez farkına varıldıktan sonra unutulamayan ayrıntılar yakalıyor orada...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  9789750714597
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Evren Erarslan 
07 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 6/10 puan

Bu kitabı ile 2013'te Sait Faik hikaye armağanını kazan Sine Ergün gündelik hayatta ufak tespitlerden küçük hikayeler çıkarıyor. Genel anlamda kadın bakış açısı ile yazılan hikayelerde yalnızlık, hayat amaçları ele alınmış. Basit bir şekilde yazılmış olmasına rağmen hikayelerin kendi içerisinde zor anlaşılan bir durumu var. Düşünceleri anlatılan kişileri de dışarıdan anlatan bu tarz, hikayelerin verdiği mesajı gölgeliyor gibi. Farklı üslup yaratmak için okuyucuyu yorma yoluna gitmesi bir seçim tabii ki. Hikayelerde özgün bir yan göremedim, akıcı şekilde yazılması sayesinde bir günde bitirilebilecek bir tarzda. Genel anlamda ortalamanın üstü, gelecek vaat ediyor. Ancak çok daha iyi öykü yazarları mevcut. Tespit kasmaktan öte daha içe dokunması gerekiyor Sine Ergün'ün.

Kitaptan 1 Alıntı