Beden Hırsızı

6,8/10  (8 Oy) · 
30 okunma  · 
3 beğeni  · 
627 gösterim
"Büyüleyici bir macera. Modern edebiyatın en ünlü anti-kahramanı Lestat'ın gözüyle ve Anne Rice'ın kusursuz kalemiyle bütünleşen bir şaheser."
-The San Diego Union- Tribune

"Anne Rice hayranı olanlar ve olmayanlar bu kitabı soluksuz okuyacaklarından hiç şüphe duymasınlar."
-Library Journal-

"Anne Rice her zamanki gibi büyüleyici."
-Seattle Times-

"Romanlarıma ilham kaynağı olan ve beni en çok etkileyen yazar Anne Rice'ın kitaplarına hayranım."
-Stephenie Meyer-

Lestat yalnızdır ve geçmişten bu yana inandığı, güvendiği her şeyin yanlış olduğunu düşünmektedir. Artık bunu değiştirmek isteyen Lestat tehlikeli bir maceraya atılacak, şüphelerinden arınıp yalnızlığa ebediyen son verecektir...

İnsanlar gibi olmayı bir gün iki geceliğine de olsa tatmak isteyen Lestat, Raglan James ile anlaşır. Raglan James, Talamasca birliğinin eski üyelerindendir. Bu birliğin gizli güçleri vardır ve Raglan'ı bu güçleri suistimal ettiği için kardeşlikten atmışlardır. Fakat olanlardan habersiz Lestat, sadece arzusunu gerçekleştirmek için düşüncesizce hareket etmeye başlamıştır bile. Vampir James'in, özel güçlerini ne amaçla kullanacağından haberi yoktur.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2010
 • Sayfa Sayısı:
  595
 • ISBN:
  9786054335527
 • Orijinal Adı:
  The Tale Of The Body Thief
 • Çeviri:
  Bahar Çelik
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Rumeysa Demirel 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 130 günde · Beğendi · 9/10 puan

Vampir edebiyatına dair okuduğum, hikayesi en değişik kitaptı diyebilirim. Beden hırsızına zaman zaman Lestat'la birlikte ben de inandım, ona ben de sinirlendim. Kitabı okurken kahramanımız Lestat ve arkadaşı David ile ben de olayı sanki birkaç metre geriden takip ettim. Olay kurgusu güzel, dili akıcı bir kitap.