Behçet Cantürk'ün Anıları

Soner Yalçın

Behçet Cantürk'ün Anıları Gönderileri

Behçet Cantürk'ün Anıları kitaplarını, Behçet Cantürk'ün Anıları sözleri ve alıntılarını, Behçet Cantürk'ün Anıları yazarlarını, Behçet Cantürk'ün Anıları yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
·
Puan vermedi
Cok sıkı bir soner Yalçın hayranı olarak:)
Soner Yalçın'ın tüm yakin tarih kitaplarını cok severim. Sıkı da bir takipçisiyim. Ama bu kitabı okurken gerçek bir hayat hikayesi olması ve konu sarmalı benzerliği nedeniyle breaking bad dizisini izler gibi bir tat aldım. Okumasi cok ama cok keyifli oldu benim için. Çoğu yerde de heyecanlandım polisiye roman okur gibi. Sevenlerine önerilir :)
Behçet Cantürk'ün Anıları
Behçet Cantürk'ün AnılarıSoner Yalçın · Doğan Kitap · 2010607 okunma
236 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
29 saatte okudu
Dönem Kitabı
Başlıkta belirttiğim gibi kitap bir dönem kitabı, o dönem geçtikten sonra merak edilenler azalıyor. Uyuşturucu kaçakçılık terör örgütleri finansmanı önemli isimler ilginizi çekebilir.
Behçet Cantürk'ün Anıları
Behçet Cantürk'ün AnılarıSoner Yalçın · Doğan Kitap · 2010607 okunma
Reklam
Gazi İlkokulu
Behçet, korkulan ve saygı duyulan biri olmak istiyordu. Onun doğduğu toplum, zayıflığı ve savunmasızlığı bağışlamıyordu!.. Bireysel şiddet yoluyla “onur” kazanmak, bölgedeki kültürün bir parçasıydı..
Sayfa 7 - Su YayınlarıKitabı okudu
Behçet Cantürk Maksim Gazinosunda Ülkücü Baba Aladdin Çakıcı' yı Azarlıyordu.
Sayfa 235
Reklam
Kürt Mafyası" Turgut Özal döneminde çok büyümüştü. Kürt işadamları çok zengin olmuşlardı. Türkiye'nin en zengin 100 işadamının yarısı Kürttü Devletin önemli köşebaşlarında Kürtler bulunuyordu. Mecliste 100'ü aşkın Kürt milletvekili vardı. PKK de giderek büyüyordu. İstanbul'da her ay milyarlarca lira bağış topluyordu.
"Adem ol "dediler .Anlamadı .. Güldüler ." Yani çırılçıplak soyun "
236 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
35 saatte okudu
Diyarbakır Liceli olması yani hemşehrim olması ve derin devlet tarafından öldürülmesi dahil kendisiyle ilgili kulaktan duyma bir çok şeyi bildiğimden olsa kitabı okuyup hayatına dair daha fazla bilgi sahibi oldum diyebilirim. Kitabın bir bolümünde uyuşturucunun nasıl yapıldığı, hangi malzemelerden kullanıldığı gibi detaylara yer verilmiş. Ve maalesef hala biz Liceliler için Kürtçe söylenen biraz toz bir otobüs sözünün gerçekliğinin Behçet Cantürk döneminden bugüne dek söylendiğini anlayabiliyoruz. Özellikle 80li yıllarda Dünyanın en yüksek hacimli uyuşturucu işi yapan Cantürkün, bana gümrüğün tüm kapılarını bir günlüğüne açın, Türkiye'nin bütün dış borcunu kapatayım dediği söylenir.
Behçet Cantürk'ün Anıları
Behçet Cantürk'ün AnılarıSoner Yalçın · Doğan Kitap · 2010607 okunma
Doğaya, insana ve mesleğine yabancılaşan, umutsuz, yılgın Amerikalılar, mutluluğu uyuşturucuda arıyordu.
Reklam
Gölbaşı
Gözleri bağlanmıştı. “Adem ol” dediler. Anlamadı... Güldüler. “Yani çırılçıplak soyun!”
PKK lideri Abdullah Öcalan l ekim 1989 tarihinde haftalık 2000'e Doğru dergisine inanılması zor açıklamalarda bulundu. PKK lideri Öcalan'a göre MiT, genelkurmay eski başkanı Orgeneral Necdet Üruğ'a suikast yapacaktı. Öcalan'ın ikinci cümlesi en az birincisi kadar şaşırtıcıydı: "Üruğ suikastını biz önledik.
117 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.