Beklenen Kurtarıcı - 2019

7,4/10  (5 Oy) · 
8 okunma  · 
4 beğeni  · 
491 gösterim
Çok gizli yürütülen bir gen ve klonlama projesi…

Alınan tüm tedbirler, yapılan tüm çalışmalar, yurtdışından gizlice getirilen özel cihazlar ve bunları kullanan Türk bilim adamları…

Türkiye üzerinde oynanan oyunların ve kurulan tuzakların etkisiz hale getirilmesi için yürütülen büyük bir çalışma…

 

Türkiye bu komplolardan her ne kadar uzak durmaya çalışsa da ateş çemberine dönen Ortadoğu'da kendine biçilen rolü boşa çıkarmak için büyük gayret göstermektedir. Dünyada yürütülen psikolojik savaşın yaratılan çirkinlikleri içinde bundan kurtulmak için büyük çabalar harcayan Türkiye, kendine yeni bir yol çizmeye karar vermiştir.

 

Genelkurmay Başkanlığı tarafından görevlendirilen ve genetik bilimde dünyanın peşinde olduğu bilim adamı Prof. Mehmet Günay bu projenin başındaki kişidir. Bu kaos ortamından çıkış yolları aranırken, 20. yüzyıla damgasını vuran kurtuluş mücadelesinin önderi Mustafa Kemal'in klonlanması için hazırlıklar başlamıştır.

 

Bu hummalı çalışmanın olası sonuçları üzerine gizli servislerin engelleme çabaları başarıya ulaşacak mı? Bunun sonucunda dünya nasıl bir eksene oturacak? Türkiye'yi bekleyen son ne olacak?
Ebru Ince 
 18 Oca 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitap fikir olarak.çok keyif verdi ..bu konuyu başka bir yazar yazsaydı diye düşünmeden edemedim açıkçası çünkü baya bir eksik gidiyor kitap.üzerine çok çalışıp detaylandirilsa idi başarılı olarak kalbimi fethedebilirdi çok acele yazılmış gibi ..yazım olarak biraz senaryo kıvamında ....
Yinede...emeğe ve fikre saygı duyuyorum
Ve bu senaryo keşke.gerçekleşse demekten kendimi alamıyorum ...keşke.Mustafa Kemal Paşanın mavi gözlerine.bir kez daha.bakabilsek ...

Serdar Poirot 
22 Tem 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Fena değil diyebileceğim bir siyasi kurgu romanı. ABD ve İsrail'in Ortadoğu politikasından rahatsız olan Türkiye, gücünü göstermek için çok farklı bir proje planlamaktadır. Genelkurmay'ın hazırladığı plan doğrultusunda Mustafa Kemal Atatürk tekrardan gen teknolojisi kullanılarak dünyaya getirilecek ve barış tesisi için çalışacaktır. Bunun için Gökçeada'da gizli bir tesis kurulur ve ABD'de Lake Enstitüsünde çalışan doktor Mehmet Türkiye'ye getirilir. Sahte bir ölümle izi kaybettirilir ve proje başlatılır. Mehmet'in oğlu Serkan babasının ölüm haberini alınca yıkılır. Kendisi de çok tehlikeli bir virüs icat etmiştir. Bu arada kız arkadaşı Ece de ondan ayrılır. Aslında Ece Serkan'ın icadının Genelkurmay bünyesinde tutulması için bulunan bir ajandır. CIA ve MOSSAD'a rağmen proje acaba başarılı olabilecek midir? Eğer başarılı olursa dünyadaki güçlerin bu durum tepkisi ne olacaktır? Aşırı sürükleyici olmasa da kendini okutan bir kitap.

Emre Şeyda 
28 Tem 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Aslında çok güzel başlıyor fena da gitmiyor ama gene de eksikler mevcut ve bu da okurken çok rahatsız ediyor. Kitabın konusu da oldukça orjinal aslında Mustafa Kemal Atatürk'ün klonlanması üzerine kurulu. Aslında buna benzer bir kitabı Metal Fırtına 2-Kayıp Naaşta görmüştük ama iki kitap da biribrinden çok farklı. Politik kurgu tarzı kitap seviyorsanız kaçırmayın derim ama sonu çok açıkta kaldı yarım bir kitap gibi. Bunu göz ardı etmeyin.