Beklenmeyen Misafir

8,3/10  (97 Oy) · 
301 okunma  · 
75 beğeni  · 
2.756 gösterim
Beklenmeyen Misafir esrarengiz gibi görünmese de aslında esrarengiz bir cinayet öyküsü olarak tanımlanabilir. Güney Galler'de yoğun siste bir adam yolunu kaybeder ve arabası bir çukura yuvarlanır. Yardım aramak için girdiği evde, kocasını öldürdüğünü iddia eden, elinde silah bulunan bir kadınla karşılaşır...
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2016
 • Sayfa Sayısı:
  170
 • ISBN:
  9789754059829
 • Orijinal Adı:
  The Unexpected Guest
 • Çeviri:
  Meltem Süngür
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Aysel 
26 Oca 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bu kitapla ilgili bir itirafta bulunmak istiyorum :) Okuduğum zaman ta başından sonuna kadar katilin kim olduğunu bilmişdim.Hatta bu ne basit bir şeymiş, ben oldum qaliba dedim :)) Sözde kitaba 6 puan verib - bana daha bunlar hafif kalıyor mesajı da verecektim. Sonun da öyle de oldu katilin o olduğu her kes tarafından bilindi.Benim havam birazda kalkdı tabii :))) Ama ben bu kitaba 8 verdim :( Neden? Çünki katil o değilmiş :( Yazar yine şaşırttı.:( Bi de benim daha çok fırın ekmek yemem lazımmış...

Beyza Nur 
 06 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Tek kelimeyle muhteşem! Yazar öyle bir kurgu düzenlemiş ki sonunda yok artık dedirtiyor.İsminin hakkını veren bir kitap.Sonuna kadar bütün karakterleri katil yapıyorsunuz ve kitabı bir solukta bitiriyorsunuz.Gerilimi had safhada ve yazara binlerce teşekkür etmek istiyorum. -polisiyenin kraliçesine- hangi kitabını alıp okusam diye tereddüt eden okurlar düşünmeden ilk elini attıklarını almalıdırlar.Çünkü bir eser diğer bir eser kadar kalitelidir ve ayrım yapmak aptal adam işi olacaktır.

Beklenmeyen Misafir benzeri kitaplar

Üç kişi tek beden 
07 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kendimle gurur duyuyorum. Neden, çünkü katilin kim olduğunu ve bütün oyununu daha bir kaç sayfa okuyunca anladım. Sonu da beni şaşırtmadı bu yüzden. Güzel bir hikaye döneminde 600 kereden fazla tiyatro oyunu olarak sahnelenmiş bir eser. Konusu ve bir kaç mekanda geçmesi kolaylık sağlamıştır diye düşünüyorum. Konuya gelirsek yolunu kaybeden ve siste bir hendeğe saplanan Michael yardım isteyebileceği bir ev bulur. İçeri girdiğindeyse tekerlekli sandalye de ölmüş bir adam ve yanında güzel giyimli bir kadın bulur. Kadını biraz konuşturan adam güzelliğinden etkilenir ve olaylar böylelikle başlar. Okurken ben çok keyif aldım, umarım sizlerde beğenirsiniz.

Serdar Poirot 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Polisiye roman kraliçesinden son derece güzel bir roman daha. Fare Kapanı'ndan sonra yazdığı oyun tutmayınca bunu yazan yazar, tekrar tekrar gişe rekorları kırıyor. Michael adında bir adam siste arabasını çalıştıramadığı için bir eve yardım istemeye gider ve tekerlekli sandalyede ölü birini bulur. Bir kadının da elinde tabanca vardır. Kadın Laura Warwick'tir ve kocasını öldürdüğünü iddia etmektedir. Michael buna inanmaz ve işi örtbas etmek için çalışmalar yapmaya başlar. Evde yaşayan herkesin bu Richard'ı öldürmek için bir sebebi vardır ama katil hiç beklenmedik bir isimdir. Tek kelime ile mükemmel bir roman.

Crossfire 
18 Tem 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın kapağını kapattığımda ilk cümlem, "Vay anasını sayın seyirciler" oldu. Esasen tiyatro oyunu olan bu eserde işlenen bir cinayeti çözmeye çalışıyorlar. Bir süre sonra düşünmeye başlamıştım, "Hakikaten kim öldürdü?" diye. Ortaya çıkması beni aşırı bir biçimde tatmin etmedi fakat misafirin gerçek kimliğini kitabın sonunda öğrenince çok şaşırdım. Tiyatral bir havadaydı doğal olarak. Agatha teyzeye devam...

Hülya Bilgin 
28 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Heyecanla okuduğum yazarın yine heyecanlı bir kitabıydı.yazarımızın tarzı belli,ters köşeye yatırmak.yine çok başarılıydı. Beyin jimnastiğine devam diyor yazarımız ve adının hakkını veriyor.

Yaren Sıla Koç 
 18 Tem 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Agatha Christie, kitaplarını severek okuduğum, bana göre en iyi polisiye yazardır. Diğer kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da katil hiç ummadığım birisi çıktı ve beni bir kez daha şaşırttı. Agatha Christie'nin bu kitapta dahil olmak üzere tüm kitaplarının şiddetle okunmasını tavsiye ediyorum.

engin divir 
01 Şub 22:30 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Beklenmeyen Misafir, Agatha Christie'nin bir oyunu. İlk olarak 12 Ağustos 1958'de sahnelenmiş ve çok ilgi çekmiş. Sonradan Charles Osborne tarafından romana uyarlanmış. Yani bu kitap Agatha Christie'nin oyununa dayanılarak Charles Osborne tarafından romanlaştırılmış.
Ben kitabı bir akşamda bitirdim. Okuması çok kolay ve sonunu merak ettiğiniz için sonunu görmeden bırakamıyorsunuz.

Fatima Abbasova 
04 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

esrarengiz bir cinayet öyküsü. güney galler'de yoğun siste bir adam yolunu kaybeder ve arabası bir çukura yuvarlanır. yardım aramak için girdiği evde, kocasını öldürdüğü iddia eden, elinde silah bulunan bir kadınla karşılaşır. Ve olaylar gelişir.

Defne Akman 
05 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Büyük bir intikam planını anlatıyor. Hiç akla gelmeyecek bir plan bu benim on küçük zenci den sonra okuduğum bir kitap aynı zamanda da ikinci okuduğum agatha criste kitabı akla gelmeyecek bir intikam şekli okumanızı tavsiye ederim.

2 /

Kitaptan 14 Alıntı

Aysel 
19 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Bazı tip insanlar ancak başarılı ve mutlu oldukları sürece iyidirler,gerçek yüzlerini saklı tutarlar; istediklerini elde ettikleri sürece bu yönleri gizli kalır. Fakat içlerinde bir yerlerde kötü yönleri saklı durur."

Beklenmeyen Misafir, Agatha ChristieBeklenmeyen Misafir, Agatha Christie
Aysel 
19 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Sizce birine hayat veren bir kişi, yaşamı geri alma hakkını kendisinde bulabilir mi?"

Beklenmeyen Misafir, Agatha ChristieBeklenmeyen Misafir, Agatha Christie
Aysel 
20 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Erkekler ve kadınlar aynı şekilde tepki vermezler. Sonuçta her şey şöyle olur. Erkekler gerçekten duygusaldırlar. Kadınlarsa serttir. Erkekler cinayeti atlatamazlar. Ama kadınlar açıkça atlatabilir. Bunun nedeniyse eğer bir erkek sevdiği kadın için cinayeti göze alırsa, kadının gözlerinde değerleneceğini düşünür. Bir erkek farklı duygular içindedir."

Beklenmeyen Misafir, Agatha ChristieBeklenmeyen Misafir, Agatha Christie
_bayanhiçkimse_ 
27 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ne kadar da aptalca.Siz kadınlar kendinizi feda etmeyi ne kadar çok seviyorsunuz!"

Beklenmeyen Misafir, Agatha Christie (Sayfa 155)Beklenmeyen Misafir, Agatha Christie (Sayfa 155)
Beyza Nur 
 06 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Zorlukların insanın karakterini düzelttiğini söylerler. Onunkini düzeltmedi. Aksine tüm kötü yönlerini kamçıladı.

Beklenmeyen Misafir, Agatha Christie (Sayfa 24)Beklenmeyen Misafir, Agatha Christie (Sayfa 24)
Gülistan TURĞUT 
03 Oca 20:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birisi öldüğünde diğerinin ondan korkmaması lazim.

Beklenmeyen Misafir, Agatha Christie (Sayfa 164)Beklenmeyen Misafir, Agatha Christie (Sayfa 164)
2 /