Beklerken Seni

7,4/10  (5 Oy) · 
3 okunma  · 
5 beğeni  · 
174 gösterim
İnsanlar öldürdükleriyle yaşar.Bazen yitip giden insanlar geçmişinizde gömülür. Hepsinin başında bir mezar taşı vardır ve siz onları içinizde bir yerlerde öldürürsünüz. Kimi zaman sizinle var olan, sizinle birlikte yaşamaya devam eden insanlar bir tümör gibi içinizde büyür ve sizi de yok eder. Bir de bakmışsınız, yok olmuş ve silinip gitmişsinizdir. İnsanlar sizin hayatınıza girdiğinde size miras bıraktıkları tek şey anılardır. O anılar sizin yaşamınızda olan, son nefesinize değin sizinle birlikte yaşayacak olan acı, tatlı, keyifli, üzücü kalıntılardan başka bir şey değildir. İşte o nedenle hayatınızda bir dönem var olmuş kişileri ancak geçmişinizde bir yerlere gömerseniz yaşayabilirsiniz.(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2017
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786055075989
 • Yayınevi:
  Minval Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Şule Kavak 
 15 Oca 01:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı okurken doğduğum ve büyüdüğüm şehre "Ankara "ya gittim.Hele Kuğuluyı,Tunalıyı,Arjantini ve Seğmeni okuyunca içim cız etti.Ne kadar özlemişim şehrimi...
Kitabın konusuna gelince;karakterimiz Kıvanç,memurdur;Kütahya,Eskişehir ve Ankara illerinde geçen hayati,aşkları,beklentiletileri,pişmanlıkları ve en önemlisi de ümitleri arasında geçiyor.Kıvanç biz okuyuculara bu duygularını çok iyi aktarıyor hatta bu gelgitleri bir ara sıktı bile beni

Betül Aslan 
 13 Oca 11:18 · Kitabı okudu · 29 günde · Beğendi · 6/10 puan

Aşka aşık ama aşkı hiç bir zaman tam anlamıyla bulamamış bir adam Kıvanç.
Pelin, Ipek, Derin.. Üçüyle de ilişkileri büyük bir aşk ve heyecanla başlamıştı fakat hepsi hüsranla sona ermişti.
Kitapta dikkatimi çeken şey tüm ilişkilerinin aynı duygu ve olaylar döngüsünde geçmesiydi.
Hepsine aynı derecede aşık olmasü garip geldi. Bana göre her hikayesinde duyguları daha farklı olsaydı daha heyecanlı olabilirdi. Çünkü bence aşk insan ömründe bir kere yaşadığı şeydir, diğerleri sevgidir diye düşünüyorum.
En üzüldüğüm karakterde bu kadar acı çekmesine rağmen Kıvanç değil, Pelin'di. Kıvanç'ın bir başkasına aşık olduğundan habersiz ilişkisini yürütmeye çalışmıştı. Ve bence Kıvanç'ın aşkta bulamadığı mutluluk biraz da Pelin'e yaptığı haksızlığın vebali gibiydi.
Kitabın son bölümü ise en heyecanlandığım ve beğendiğim bölümdü. Şaşırtıcı bir son karşıladı beni.
Sanırım yazarın ilk kitabıydı. Şayet buna göre güzel bir kitap, tavsiye ederim.
Ve yorumumu kitaptan altıni çizdiğim alıntılarla sonlandırmak istiyorum.

"Bir yara gibidir hayat, mutlaka birileri de yara bandıdır."
Her insanın mutlu olmaya hakkı vardır, seçimleri mutluluğunu ya da mutsuzluğunu belirler. Kaybedilen günleri bir deftere yazmaktansa yeni bir sayfaya aşk masalı yazmak daha iyidir her zaman. Boş bir sayfa, yeni bir hayat, bambaşka umutlar, unutulan gelecek kaygısı..
Bazen çok sorgulamamak lazım, olduğu gibi yaşa ve geç..

Melinsa Damla 
 13 Oca 04:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

BEKLERKEN SENİ-ÇAĞLAYAN DİKMEN-MİNVAL YAYINLARIBir kitap kapağı size neler hatırlatabilir. Bir yürek kaç sevdayı yaşayabilir. Peki bir avuç mutluluk size neler yaşatabilir. İşte Kıvanç'ın hikayesi de böyle başladı diyebiliriz. Sıradan bir günde bir kitapçı vitrininde tesadüfen gördüğü bir kitap Kütahya'dan Eskişehir 'e oradan da Ankara'da bir İpek yolu gibi uzanan ve en Derin sevdasına #beklerkenseni diyerek sarıldığı sevdalarını konu alan romantik film tadında bir kitabı bitirmiş bulunmaktayım

Bu kitabın yeri öncelikle bende ayrı olacak öncesinde bir kaç sayfada olsa başladığım ama yeni yılla beraber bitirdiğim ilk kitabım . Öyle ki bu kitap için çok olmasa da hususi Eskişehir e gidip görsel çekim bile yaptım diyebilirim.Gelelim kitap ile alakalı yorumuma

Sevgiyi ,aşkı ,acıyı kısacası aşkın beden bulmuş halini bu kez Kıvanç'ın gözüyle biz okurlara anlatılmış diyebilirim . Kitabı okurken her zaman olduğu gibi hikayenin kıyısında köşesinde yerimi aldım ve #ÇağlayanDikmen in kaleminden hikayeyi izlemeye başladım . Yeri geldi Kıvanç a üzüldüm yeri geldi ne kadar da ayran gönüllü imiş diye kızdım . Kıssadan hisse pay çıkaracağınız.Pembe dizi kıvamında yaşanmış veya yaşanmaya gebe bir yürek yangınından kalan küllere rastlayabilirsiniz.

Siz siz olun ''Kaybedilen günleri bir deftere yazmaktansa yeni bir sayfaya aşk masalı yazmak daha iyidir her zaman '' bunu sakın unutmayın .

Kitaptan 3 Alıntı

Betül Aslan 
13 Oca 11:08 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

"Bir yara gibidir hayat, mutlaka birileri de yara bandıdır."

Beklerken Seni, Çağlayan Dikmen (Sayfa 168 - Minval Yayınları)Beklerken Seni, Çağlayan Dikmen (Sayfa 168 - Minval Yayınları)
Betül Aslan 
07 Oca 20:37 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Her insanın mutlu olmaya hakkı vardır, seçimleri mutluluğunu ya da mutsuzluğunu belirler. Kaybedilen günleri bir deftere yazmaktansa yeni bir sayfaya aşk masalı yazmak daha iyidir her zaman. Boş bir sayfa, yeni bir hayat, bambaşka umutlar, unutulan gelecek kaygısı..

Beklerken Seni, Çağlayan Dikmen (Sayfa 69 - Minval Yayınları)Beklerken Seni, Çağlayan Dikmen (Sayfa 69 - Minval Yayınları)
Betül Aslan 
07 Oca 19:46 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Bazen çok sorgulamamak lazım, olduğu gibi yaşa ve geç..

Beklerken Seni, Çağlayan Dikmen (Sayfa 41 - Minval Yayınları)Beklerken Seni, Çağlayan Dikmen (Sayfa 41 - Minval Yayınları)