Belki Bir Gün Lucky Harbor Serisi 6

8,7/10  (12 Oy) · 
18 okunma  · 
10 beğeni  · 
562 gösterim
Grace, bilimle uğraşan bir aile tarafından küçükken evlatlık alınmıştı. Bütün çocukluğu ailesi onunla gurur duyabilsin diye ders çalışmakla, bütün gençliği de onların mutluluğu için kariyer planı yapmakla geçmişti. Ta ki Şanslı Liman'a gelene kadar! Hayallerin gerçek olduğu bu harika kasabada ilk kez kendi kendine; "Ben ne istiyorum?" diye soracaktı.

Josh ise, eşi tarafından terk edilmiş, küçük oğlu ve bir kaza sonucu tekerlekli sandalyeye bağımlı kalan kız kardeşiyle birlikte yaşayan bir doktordu. Kasabanın en yakışıklı erkeklerinden biriydi ve gözde bir bekârdı.

İkisinin yolu, bu büyülü kasabada kesişti! Oysa ikisi de âşık olmak istemiyordu. Çünkü Josh'ın çok yoğun bir hayatı vardı ve bu hayatın içinde Grace'e yer yoktu. Üstelik Grace, kendisine yer olmayan hayatlara sığmaya çalışmaktan çok yorulmuştu. Bunu, ailesi ile hayatı boyunca deneyimlemişti. Yeniden aynı şeyleri yaşamak istemiyordu. Kalbini bu tuzaktan korumalıydı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2016
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9786059809818
 • Orijinal Adı:
  Forever and a Day
 • Çeviri:
  Gökçe Müderrisoğlu Aktaş
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
ROMANTİK AŞK 
26 Ara 2017 · Kitabı okudu · 26 günde · Beğendi · 10/10 puan

Grace, bilimle uğraşan ikisi de profesör olan çift tarafından evlatlık edinilmiş. Ve ailesi hep Onun bilimle uğraşmasını hayal etmiş. Ama Grace çok farklı şeyler istiyor. Grace güzel, çekici, yaşına göre olgun, sorumluk sahibi bir genç kız. Asıl mesleği bankacılık ama bunu da istediğinden emin değil. Grace'in tüm çocukluğu ve gençliği ailesi Onunla gurur duyabilsin diye ders çalışmak ve ailesi mutlu olsun diye kariyer planlamakla geçmiş. Kriz yüzünden işinden olmuş ve yola düşmüş. Bir fırtına sonucu muhteşem bir yer olan Şanslı Limana gelip Ben Ne İstiyorum sorusunu kendine sormaya başlamış burada... Ama maddi yönden sıkıntılara girmeye başladı ve işte bulamadığı için geçici işler yapmaya başladı. Resim dersi alanlara modellik yapıyor ve bir gün Onu tanımadığı bir numara arayıp köpek bakıcılığı işi teklifi yapar ve Grace maddi yönden zor durumda olduğu için işi kabul eder ve böylece Grace ile Josh'un yolları kesişir. İş veren Dr. Josh 'dur. Kasabanın yakışıklı erkeklerinden biri ve gözde bir bekardır. Ama Josh aslen işi işe evlidir.
Josh'a gelince; oğulları olunca sevgilisi tarafından terk edilmiş bu olayın üzerinden bir yıl geçtikten sonra da ailesi trafik kazası geçiriyor ve bu kaza da annesini ve babasını kaybediyor: Kız kardeşi de bu kaza sonucunda tekerlekli sandalyeye mahkum kalır ve Josh için kötü günler başlamıştır. Sorumluluğunda küçük bir bebek deli gibi çalıştığı ve günde sadece bir kaç saat uyuyabildiği bir işe sahip bunlar yetmezmiş gibi sorunlu bir kız kardeş. Oğlu da büyüdükçe psikolojik sorunlar gösteriyor konuşmuyor sadece köpek gibi havlıyor ... İşte bu hayatına Grace giriyor. Grace'i gördüğü günden beri arzuluyor ama ilişkiye girmek istemiyor. Çünkü bir ilişki için zamanı yok. Grace de Josh'dan farklı değil O da tecrübesiz geçen üç ilişkisinden sonra O da ilişki istemiyor. Hep Ona sormadan hayatında kararlar alınmış ve hep O karalara uymak zorunda kalmış.
Josh'un hayatına Grace girince hayatı daha düzene girmeye başlıyor Oğlu konuşmaya başlıyor. Kardeşi agresiflikten kurtulup bir amaç edinmeye karar veriyor. Ve Josh daha sakin daha huzurlu bir de Grace ile aralarında eğlence diye başladıkları ilişki başlayınca yani cinsellik,,,,,, çok daha iyi oluyor. Ama sorun Grace'in durmadan iş görüşmelerine gidip işe alındığında bu kasabayı terk edecek olması.. Josh bunu düşündükçe kendini çok kötü hissediyor. Grace'de aynı durumda ama birbirlerine açılamadıkları için işler biraz karışık. Kitabı beğendim. Güzel , anlatımı iyi, akıcı, romantik bir kitap.

PINAR DEĞİRMENCİ 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Kitap bitti. Misafir dolayisi ve seminer yüzünden geç kaldım ama bitirdim
Sonuç olarak seriyi seviyorum kitabı da iyi buldum. Doktor sever olarak ki seksi doktor da olunca da tadından yenmedi hoş sayfalar hemençık aktı gitti

Meryem Özalp 
01 Eki 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yaaa yaaa dohtorum civanım ne guzel adamdin sen :) kitaba bayildim ya cok guzeldi sicacikti aile sevgisi hersey. Josh hem iyi bir doktor hem iyi bir baba hem de iyi bir abi olmak icin elinden gelen herseyi yapmaya calisiyor. İşi gercektn zor cunku anna trafik kazasnda felc olmus ve asabi bir ergen gibi davraniyor. Oglu toby kendini kopek saniyor, iyi bir cocuk olursa annesi gelick saniyor. Bu da yetmez gibi Tank adinda kopege sahipler kemirgen :D Bir bakiciya ihtiyaci war tabi bu canawar ekibine kimse dayanamiyor ta ki Grace kadar.Grace de anne ve babasininn istedigi gibi biri olmak icin ugrasiyor. Kendi hayallerini bulma cabasinda Joshla sozde egleniyorlar fln Ama birlikte mukemmel olduklarini farketmek uzun surmedi cok sukur cok begendm ya. Arkadslik aile ask hepsi cok guzeldi.. keske serinin diger kitaplari da hemen cevrilse.. okuyun, okutun ;)

Kitaptan 6 Alıntı

Nur D. 
14 May 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Bu konuda konuşmak istemiyorum."
"Eminim öyledir."
"Tünele giriyorum," dedi ümitsiz bir şekilde.
"Şanslı Liman'da tünel yok Grace."
"O halde kendimi bir otobüsün altına atıyorum."

Belki Bir Gün, Jill Shalvis (Sayfa 98)Belki Bir Gün, Jill Shalvis (Sayfa 98)
Meryem Özalp 
01 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Gıdalar dört temel gruba ayrılır:
sade çikolata, sütlü çikolata, bitter çikolata ve beyaz çikolata."

Belki Bir Gün, Jill Shalvis (Sayfa 83)Belki Bir Gün, Jill Shalvis (Sayfa 83)
esra pursa 
07 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çikolata dükkanlarını dikkat edin. Yuvarlak bir şekil almanıza neden olabilir

Belki Bir Gün, Jill ShalvisBelki Bir Gün, Jill Shalvis
Meryem Özalp 
01 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Çikolata", doğanın pazartesi günlerini affettirme yoludur.."

Belki Bir Gün, Jill Shalvis (Sayfa 251)Belki Bir Gün, Jill Shalvis (Sayfa 251)
Meryem Özalp 
01 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

“Çünkü sevgi, emretmeyi seven bir sürtüktür, Ona ne yapması gerektiğini söyleyemezsin.”

Belki Bir Gün, Jill Shalvis (Sayfa 354)Belki Bir Gün, Jill Shalvis (Sayfa 354)