Belki Sonra Başka Şeyler de Konuşuruz

5,5/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
0 beğeni  · 
758 gösterim
"Aşk, insanın mutluluk nedenlerinin aynı zamanda mutsuzluk nedenleri olması."

Semih Gümüş, bu kez bir romanla okurunun karşısında. Belki Sonra Başka Şeyler de Konuşuruz, insanın içine yer eden, acı bir yalnızlık duygusunun hikâyesini anlatıyor. Sinan büyük acılar çektiği, işkenceler gördüğü kişisel tarihini geride bırakmıştır.Kendine yeni bir hayat kurmayı, tanık olduğu herkesi ve her şeyi de geride bırakmayı başarabilecek midir? Uzak bir deniz kıyısında, köyden uzak bir kır evine yerleşir ve geçmişiyle hesaplaşmaya başlar.Yazdığı roman, yaralarını onarmaya yardımcı olacak mıdır?

Belki Sonra Başka Şeyler de Konuşuruz, ülkemizin yakın geçmişinde izleri görülen derin yarıklara odaklanan, insanı doğa içinde, aşk içinde gözlemleyen, aydın ve kentli çevrelerin duyarlıklarını yansıtan bir eser. Yıllar içinde, damıtılarak yazılmış bir doğa ve aşk romanı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2015
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9789750726484
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
rafet demir 
22 Kas 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Puan vermedi

Semih Gümüş edebiyat eleştirilerini dikkatlice okuduğum önemli bir edebiyat eleştirmeni. Bu nedenle okudum bu romanı. Kendisi dil ve anlatıma çok önem verir. Romanında da böyle yapmış zaten. Ancak eleştirdiği bazı anlatım tekniklerini romanın bazı yerlerinde kendisi de kullanmış. Örneğin yaşananları romancının bir tanrı gözüyle anlatması. Roman geçmişini unutup, yeni bir başlangıç yapmaya çalışan bir adamı anlatıyor. Bu kişi Oğuz ATAY romanlarındaki karakterlere benziyor. Kitapta bol bol edebiyat ve doğa var ancak akıcı sizi içine çeken bir olay örgüsü yok

Kitaptan 8 Alıntı

Visal... 
22 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir kapıyı kaparken yeni bir kapıyı açtığını bilmenin düşüncesi her şeye katlanma gücünü verebilirdi insana.

Belki Sonra Başka Şeyler de Konuşuruz, Semih Gümüş (Sayfa 17 - Can Sanat Yayınları)Belki Sonra Başka Şeyler de Konuşuruz, Semih Gümüş (Sayfa 17 - Can Sanat Yayınları)
Visal... 
22 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tek bir yol var benim için, şimdi girdim o yola ve kaçışı yok. Bir gün dönebileceğimi düşünerek kendime yeni bir hayat kuramam.

Belki Sonra Başka Şeyler de Konuşuruz, Semih Gümüş (Sayfa 22)Belki Sonra Başka Şeyler de Konuşuruz, Semih Gümüş (Sayfa 22)
Elif Öksüz 
10 Ara 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bana işaret parmağıyla dokunan romanları değil, başparmağını göğsüme bastıranları okumak istiyorum.

Belki Sonra Başka Şeyler de Konuşuruz, Semih Gümüş (Sayfa 41)Belki Sonra Başka Şeyler de Konuşuruz, Semih Gümüş (Sayfa 41)
Visal... 
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''... nereden aldınız kötülük tohumlarını ve insanlığınızı nasıl yok ettiniz.''

Belki Sonra Başka Şeyler de Konuşuruz, Semih Gümüş (Sayfa 79)Belki Sonra Başka Şeyler de Konuşuruz, Semih Gümüş (Sayfa 79)
Visal... 
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bütün dünyanın tek renk, kişiliksiz ve insana duyarsız bir griden başka bir renk almaması kabus değil mi, nereye baksam soğuğu düşünmekten başka bir şeye açık değil zihnim, havanın kıpırtısız ve buz gibi olduğu bir yer hiçbir yer aslında,yalnızca duvarların içinden gelip bütün tenime sinmeyen başlayan ağır bir nem kokusu.

Belki Sonra Başka Şeyler de Konuşuruz, Semih Gümüş (Sayfa 69)Belki Sonra Başka Şeyler de Konuşuruz, Semih Gümüş (Sayfa 69)

Kitapla ilgili 2 Haber

2015 Yılında Yayımlanan En İyi 77 Kitap
2015 Yılında Yayımlanan En İyi 77 Kitap Yazarlara ve edebiyat eleştirmenlerine sorduk: “Bu yıl en çok severek okuduğunuz, okurlarımıza tavsiye edeceğiniz kitaplar hangileri?” 21 kişiden oluşan jüri üyelerimizin yaptığı seçimlere göre “2015’in kitapları” listesi huzurlarınızda… Not: Kitapların yanındaki (*) işaretleri aldıkları oyu temsil etmektedir.
SabitFikir 2015'in öne çıkan 50 romanını seçti!
SabitFikir 2015'in öne çıkan 50 romanını seçti! E-postalar, onlarca telefon konuşması ve bir süre sonra yapboza dönen tablo çalışmaları sonucunda (yorgun ve) gururluyuz. İşte 2015 yılının "öne çıkan" 50 romanı!