Bella`nın Ölümü

7,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
0 beğeni  · 
425 gösterim
Kişinin evine gidip geldiği, alışıldık hareketleri, her günkü hareketleri yaptığı, yüz çizgilerinin yalnızca kendisi için gerildiği, sonra ansızın, başını kaldırınca, perdelerin açık kaldığının, sokaktan gelip geçenlerin kendisini seyrettiğinin farkına vardığı zamanlar olur.

Spenser Ashby de biraz bunu yaşadı işte. Gerçi, tıpkı öyle değil; çünkü, doğrusu ya, o gece kimsecikler ona dikkat etmemiş, ilgilenmemişti. İstediği gibi bir yalnızlığa kavuşmuştu; yorgan gibi kalın, dışarıdan tek bir gürültüyü olsun içeri sızdırmayan bir yalnızlığa... Üstelik lapa lapa yağmaya başlayan kar, sessizliğin daha bir gözle görülür, elle tutulur hale gelmesini sağlıyordu. O gecenin daha sonra bir büyüteç tutularak inceleneceğini, kendisine yeniden yaşatılacağını, büyütecin altında duran kendisi değil de bir böcekmiş gibi davranılacağını, Spencer değil, kim olursa olsun, aklının köşesinden geçebilir miydi ?
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2008
 • Sayfa Sayısı:
  199
 • ISBN:
  9789759971267
 • Orijinal Adı:
  La Mort De Belle
 • Çeviri:
  Bilge Karasu
 • Yayınevi:
  Kabalcı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Seda 
28 Eki 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Karısıyla New England civarında yaşamakta olan Spencer'in hayatı, yanlarında kalmakta olan Bella adındaki misafirlerinin öldürülmesiyle tepetaklak değişir. Tüm gözler ve şüpheler olayın tek tanığı olan Spencer'i göstermektedir. Sıradan bir cinayet hikayesiyle başlayan ama cinayeti kimin işlediğinden çok suçlu konumdaki Spencer'ın psikolojisine odaklanan bir Simenon kitabı Bella'nın Evi. Çevirmen koltuğundaki Bilge Karasu'nun yetkin dili, olayların akıcılığı ve ilginç sonu ile okunmaya değer bir kitap

Kitaptan 1 Alıntı

Oblomov 
 11 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yalnızlık
İstediği gibi bir yanlızlığa kavuşmuştu; yorgan gibi kalın, dışarıdan tek bir gürültüyü olsun içeri sızdırmayan bir yalnızlığa...

Bella`nın Ölümü, Georges Simenon (Sayfa 5 - Kabalcı Yayınevi)Bella`nın Ölümü, Georges Simenon (Sayfa 5 - Kabalcı Yayınevi)