Ben Bilmem 'Gen'im Bilir

10,0/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
81 gösterim
Hızlandırılmış Genetik Kursu!
O gür saçlı adam evlendikten sonra kel mi kaldı? Bunun için keltoş kayınpederinizi mi suçluyorsunuz? Yok yok, adamın günahını almayın. Bundan sorumlu olan kişi kaynananız!
Ayrıca, gözleriniz mavi diye de çok fazla böbürlenmeyin! Bu durum melanin denen acayip şeyin az olmasından kaynaklanır. Ayrıca gözünüzün rengi mavi falan da değil; sadece gözlerinize giren ışık kırılıyor, saçılıyor ve başkalarına mavi gözüküyor.
Gen ve genetik kelimeleri ilk başta korkutucu görünse de merak etmeyin... Bu kitap sadece deoksiriboz, genom, Atcgatcga, mRNA, otozomal kromozom gibi kavramlardan ibaret değil. Bu yüzden önyargılarınızı yavaşça yere bırakın ve kitabın içine bir göz atın. Katie McKissick bütün bu genetik karmaşayı mizahi bir dille anlatarak ortaya oldukça eğlenceli fakat bir o kadar da dolu bir bilim kitabı çıkarıyor. Kızıl saç, solak olma, sırt kılları, düz saç gibi kalıtsal özelliklerin gizemini çözmek için sizi genetiğin dünyasında yolculuğa davet ediyor.
Pınar Elife Doğan 
20 Eki 2017 · Kitabı okudu · 157 günde · Beğendi · 10/10 puan

Biyolojiye ilgisi olan herkesin okumasını tavsiye ederim. Kesinlikle eğlendirerek sıkmadan öğretiyor. Yazarın dili herkesin anlayacağı şekilde, bilinmeyen terimlerle ilgili sıkıntı çekmeden okunabilecek bir kitap.