Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım

·
Okunma
·
Beğeni
·
15,1bin
Gösterim
Adı:
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Baskı tarihi:
12 Nisan 2017
Sayfa sayısı:
286
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756197011
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kashna Kitap Ağacı
Baskılar:
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Cam kırıklarıyla süslenmiş yollarda rayakları kanaya kanaya benimle birlikte yürüyen babama  neredeyse kendim kadar sevdiğim anneme, beraberce gemiler yaptığımız eşim Betül'e, 2 yaşındaki manyak kızım Berfin'e ve tüm insanlık alemine ithafımdır. "Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım" dediğimde dostlarım bana: "Maden bu kadar akıllısın neden sen de Edison gibi, Einstein gibi, Newton gibi... Bir şeyler icat etmiyorsun?" dediler. Ben de onları haklı buldum... Ama galiba biraz yanlış anlamış olacağım ki, ben ampul icat etmek yerine Edison icat etmeye karar verdim. Bugünlerde "Kashna" adını verdiğim kendi öğretimle, dahi yetiştiriyorum. Edison yetiştiriyorum. Einsetin yetiştiriyorum, Newton yetiştiriyorm... Bu kitabımda "Kashna Öğretileri"nin hiç olmazsa bir kısmını seninle de paylaşmak isterdim. "Çözebilmem Umuduyla"...
259 syf.
·10 günde·10/10 puan
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım,
Kitabın başlığına bakılırsa, hepimizde komik bir algı yarattığı söylenebilir.
Lâkin öyle olmadığının garantisini sizlere verebilirim.

Evet,Dünyanın En Akıllı İnsanı
Bazılarımız, bu durumu fazla özgüven olarak kabul görse de işin aslı öyle değil.

Yazarımız, kendini "Dünyanın En Akıllı İnsani"kabul görüyor.
Görmenin ötesinde,
İnanıyor,çevresindeki insanların ne dediğine hangi gözle baktığına
pek te kulak asmayıp, kendi bildiği yolda ilerliyor.Etmemelide...Etmesi durumunda, inancı sarsılır ve kendine olan güveni yok olur.

Erdal Demirkıran'ın, kalemi ile tanışmama vesile olan bu eser,
Mütenâ ile hazırlanmış, Alişan Kapaklıkayadan okuduğum eserlere pek benziyor.
Tıpatıp,aynısı demek mümkün değil lakin her iki yazarında konu edindiği, vurgulayıp üzerinde durdurduğu yer"İnsanın kendine ve dış çevresine bakış açısı".

Her şey, bir insanın kendisini tanımasıyla başlar,tanıtmasıyla değil, cümlesi bilinçaltımızın en olgun cümlesi olması gerekir.Çünkü çoğu insan kendini tanımadan,tanıtmaya veyahutta başka bir insanı tanımaya hazırlanıyor.Bunun böyle olmaması gerektiği, kitabın içeriğinde ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadir.

Kitapta bir çok hususa deginilmis, her yaş grubunun kendi eksikliklerini görebileceği ve bu eseri kendine bir yol haritası olarak biçimlendirip hayatina artı yönde katki sağlayabileceği bir eser denilebilir.

Nasıl bir katkı ? Sorusunu burada, yerinde bir soru olarak kabul görebiliriz.Kitabın özetini şu üç maddeye sığdırmak olağan değil lakin, her insana katki sağlayacağını düşündüğüm şu üç esası burada vurgulamak olağan gibi duruyor.

1.Başarıyı istemek, hayatımızın önemli bir yerine sahip.
Lâkin istemek yetmiyor; icraat, fedakarlık, güven ve inanç duygusu olmadığı sürece yerimizde sabit kalıyoruz.
Bundan ötürü, bu başlığın altına şu üç maddeyi sıralayabiliriz.
○İnan, en çok kendine ve basarabilecegine.
○Güven, en çok kendine ve iç sesine.
○Çalış,en çok kendin ve geleceğin için.

2.Hayatta her daim, programlı ilerle
Okul hayatın var ise ders çalışma düzenini, iş hayatı ise oraya uyum düzenini, her gününü evde geçiren bir insan isen normal yaşayış biçimini programla.Duvara, dolaba veyahutta evin bir köşesine as ve uymaya çalış.En önce zihninde programla ve ruhende, kalbende ona inan.

3.Bir diğer husus"Uyku", uyku deyip geçmemek de bir öneri biçimi.Günlük uymani gerektiren, bir uyku düzenin bulunsun.Az uykunun her daim iyi olduğunu vurgulamak gerekir,En fazla beş saat!
"Başarılı insanlar az uyumaz, Az uyuyan insan başarılı olur."

Hayat felsefemiz olması gereken son cümleler,
"Dün için pişman olma!
Yarın için asla kaygılanma!
Bugünü yaşa,sadece Bugünü yasa!
Bugünü sanki en son gunünmüş gibi yaşa!
Unutma ki yarın bugüne dün diyeceksin,
tıpkı dün bugün için yarın dediğin gibi..."
286 syf.
·Beğendi
Erdal Demirkıran'ın kitaplarının yeri bende bir ayrı oluyor . Yazar hep insanların aslında sınırının olmadığını , gelişmelere açık olduğunu ve inandıklarında önlerinde hiçbir engelin bulunmadığını kitaplarında ustalıkla gösteriyor . Bu kitabında da göstermekle kalmayıp uygulamaya geçmemiz için kitaplarına beynin iki lobunu da geliştiren egzersizler , hayatımızın boş yere 8 yılını uykuda geçirmeyelim diye uyku çizelgeleri , planlamalarımızı bir türlü yerine getiremediğimiz için doğru planlamayı , kendimize güvenmemiz için verdiği azımsanamaz taktikler bizim için çok önemeli bir yer alıyor. Kitabın girişinde yapmış olduğu başkalarının fikirleriyle değil de kendi özgür irademiz ve fikirlerimizle söyleyeceklerimizin daha değerli olduğunu ; insanların filozofları, bilim insanlarını, fizikçileri.. onların düşüncelerine kendi fikirleriymiş gibi bağnazca sahiplenmelerini de kısaca '' Darwin teorisinden vazgeçti de bilim insanları Darwin' den vazgeçmedi '' cümlesiyle özetlemiş. Bu kitapta kendini keşfetmen dileğiyle

ULUSLARARSI DÜNYA BARIŞINDA GÖRÜŞMEK ÜZERE :)
286 syf.
·10/10 puan
Bu kitap gerçekten harikaydı.Bu kitap aklımızı kullanmayı öğretiyor.Kendimize güvenmeyi, bilinçaltımızı olumsuzlara karşı korumayı, ''Ben başarabilirim.'' demeyi öğretiyor.Kitapta çok mantıklı ve harika sözler vardı.Bir kişiye ne dersen de, hatta o bir şeye konsantre olmuşken,uyurken bile ona ne desen bilinçaltına yerleşiyor.40 kere deli veya akıllı de olur.Kitabın yine ilk bölümünde neden hala geçmişe bağlı kaldığımızı yazıyor.

Bu bölüm beni gerçekten etkiledi, çünkü ben neden Einstein,Newton,Tesla ve daha birçok şeyi ortaya atan kişiler gibi olmayayım.Günümüze bakarsak, insanlar hala binlerce yıl öncesini ''Arşimet böyle demiş,bu yüzden öyle,Necip Fazıl şunu demiştir.Hala ders kitaplarımızda bile asırlar öncesinde bulunan şeyler yazıyor.Mesela Toricelli açık hava basıncını ölçmüş, bu yüzden böyle bulunmuştur.Peki daha sonra ne yapıldı? Belki yapıldı da biz duymadık.İşte bu da bana düşünmeyi düşündürttü.İnsanlar hala neden asırlar öncesi çıkan kişilerin fikirleriyle hareket ediyor, neden yeni bir şey ortaya atmıyorlar?

Kitapta önyargıya da değinmiş.BUNUNLA İLGİLİ ÇOK GÜZEL BİR HİKAYE VAR,ÖZETİ İSE BÖYLE: Bir mahkum (sanırsam 18 yıldı) hapis cezası alıyor.Adam bir gün hücresinde canı sıkılırken bir karınca görüyor,karıncayı yakalıyor.Ona inanılmaz şeyler öğretiyor. Konuşmayı,yazmayı,çizmeyi,okumayı.Adam bunu en yakınındaki kişilere anlatmak istiyor.Yıllar geçiyor.Adam hücresinden çıkıyor.Kış günü bir bara gidiyor ve karıncayla birlikte iki şişe istiyor.Daha sonra barın sahibine anatmak istiyor.''Bayım, karıncayı görüyor musunuz?'' derken, barın sahibi karıncayı eziyor.Adamın yılları verdiği karınca bir saniyede öldü.Adam için bir dost,ama barın sahibi için bir böcekti.İŞTE,HİÇBİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLDİR.BAŞKALARI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ OLAN ŞEYLER, BİZİM İÇİN HİÇBİR ANLAM İFADE ETMİYOR OLABİLİR.
Kitapta beyni küçülten şeylere de yer vermiş.
Kitap gerçekten harikaydı, insanın kendinde de ne cevherler olduğunu keşfetmesi, ufkunu açması için harikaydı. Daha yazılacak çok şey var...
KISACASI KİTAP MUHTEŞEM Dİ. :))
286 syf.
Kitabı 2 kez okudum. Okumaktan çok karşında erdal abi var da sohbet ediyorsunuz gibi :)
Espirileri benzetmeleri harika . yere tükürmeyi kime sorsanız yanlış olduğunu söyler , peki sabahları yerdeki balgamı kim attı uzaylılar mı attı :) bu tarz konuşma üslubu var biraz alaycı biraz sivri biraz düşündürücü. Kişisel gelişim türüne farklı bir tarz yaratmış tüm kitapları güzeldir diye düşünüyorum.
286 syf.
·7 günde·Beğendi·Puan vermedi
Aslında okuyunca hepimiz hak veriyoruz yazara. Bize unuttuklarımızı hatırlatıyor, ihmal ettiklerimizin önemini kavratıyor. Ben olabilmenin ne demek olduğunu, aslında hepimizin birer işlenmemiş maden olduğumuzu bir gün ne cevherlerimiz var keşfedebileceğimizi söylüyor. Kulak verin, ben kendimi aramaya başladım...
286 syf.
Erdal demirkıranın okuduğum 2. Kitabı. Farklı anlatım tarzı ile okuyucu ile arasında bağ kurabilen nadir kişisel gelişim yazarlarından biri. Kitabı okurken hiç sıkılmadım :) Kitapta kendi kariyerinde yükselişini anlatarak hiçbir zaman hayallerimizden vazgeçmememiz gerektiğini ispatlıyor. Kişisel gelişim seven herkese tavsiye ederim :)
Erdal Demirkıran'ın kitaplarını ve yazmış olduğu dili sevenler olarak kitaplarını milyonlarca kez okumak istediğimize inanıyorum, sadece aptallar 8 saat uyur ve parayı bulduğum an alayını maviye boyayacağım la başlamıştım, kişisel gelişim kitapları okumaktan daha güzel bir şey olmazdı zaten
hâle
hâle Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım'ı inceledi.
288 syf.
·5 günde·8/10 puan
Kitap tam bir yol gösterici. Okulda okurken isminden dolayı çok tepki aldığım fakat okumasını istediğim herkes tarafından çok sevilen bir kitap. Önceden yapamam edemem dediğim ne varsa bu kitap sayesinde son verdim öz güvenimi toparladım ve kendime geldim. Her şey beyinde ve her şey kişide bitiyor. Yazarın üslubuna diyecek kelime yok zaten farklı bir kişilik fakat ben seviyorum sevmeyenler de vardır tabii. Arada bir okuyarak hayatımda değişiklik yapmamı sağlıyor. Bu yüzden sevdiğim bir kitap oldu.
Dün için pişman olma!
Yarın için asla kaygılanma!
Bugünü yaşa! Sadece bugünü yaşa!
Bugünü sanki en son gününmüş gibi yaşa!
Unutma ki yarın bugüne dün diyeceksin,
Tıpkı dün bugün için yarın dediğin gibi ..
"Dün için pişman olma!
Yarın için asla kaygılanma!..
Bugünü yaşa! Sadece bugünü yaşa!
Bugünü sanki en son gününmüş gibi yaşa!
Unutma ki yarın bugüne dün diyeceksin,
tıpkı dün bugün için yarın dediğin gibi... "
Kendini çok sev, kendini en sev, kendini öte sev. Asla unutma! Sen varsan her şey anlamlı, sen varsan her şey önemli . Sen yoksan hiçbir şeyin, hiçbir anlamı yok! Güneşin bile.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Baskı tarihi:
12 Nisan 2017
Sayfa sayısı:
286
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756197011
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kashna Kitap Ağacı
Baskılar:
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Cam kırıklarıyla süslenmiş yollarda rayakları kanaya kanaya benimle birlikte yürüyen babama  neredeyse kendim kadar sevdiğim anneme, beraberce gemiler yaptığımız eşim Betül'e, 2 yaşındaki manyak kızım Berfin'e ve tüm insanlık alemine ithafımdır. "Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım" dediğimde dostlarım bana: "Maden bu kadar akıllısın neden sen de Edison gibi, Einstein gibi, Newton gibi... Bir şeyler icat etmiyorsun?" dediler. Ben de onları haklı buldum... Ama galiba biraz yanlış anlamış olacağım ki, ben ampul icat etmek yerine Edison icat etmeye karar verdim. Bugünlerde "Kashna" adını verdiğim kendi öğretimle, dahi yetiştiriyorum. Edison yetiştiriyorum. Einsetin yetiştiriyorum, Newton yetiştiriyorm... Bu kitabımda "Kashna Öğretileri"nin hiç olmazsa bir kısmını seninle de paylaşmak isterdim. "Çözebilmem Umuduyla"...

Kitabı okuyanlar 3.130 okur

  • Veysel Tarhan
  • Ömer Berke Öztürk
  • NB
  • Zeynep
  • Svcn Çet
  • Hayal
  • İsmail Gül
  • Şevval Açıcı
  • Şükran BELLİ
  • Hüsna

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%6.9
13-17 Yaş
%6.9
18-24 Yaş
%30.8
25-34 Yaş
%33.8
35-44 Yaş
%14
45-54 Yaş
%4.4
55-64 Yaş
%0.5
65+ Yaş
%2.7

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%63.8
Erkek
%36.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25.2 (165)
9
%12.4 (81)
8
%17.6 (115)
7
%12.7 (83)
6
%9.6 (63)
5
%6.1 (40)
4
%1.5 (10)
3
%2.6 (17)
2
%2.3 (15)
1
%2.9 (19)

Kitabın sıralamaları