Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım

·
Okunma
·
Beğeni
·
12894
Gösterim
Adı:
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Baskı tarihi:
12 Nisan 2017
Sayfa sayısı:
286
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756197011
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kashna Kitap Ağacı
Baskılar:
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Cam kırıklarıyla süslenmiş yollarda rayakları kanaya kanaya benimle birlikte yürüyen babama  neredeyse kendim kadar sevdiğim anneme, beraberce gemiler yaptığımız eşim Betül'e, 2 yaşındaki manyak kızım Berfin'e ve tüm insanlık alemine ithafımdır. "Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım" dediğimde dostlarım bana: "Maden bu kadar akıllısın neden sen de Edison gibi, Einstein gibi, Newton gibi... Bir şeyler icat etmiyorsun?" dediler. Ben de onları haklı buldum... Ama galiba biraz yanlış anlamış olacağım ki, ben ampul icat etmek yerine Edison icat etmeye karar verdim. Bugünlerde "Kashna" adını verdiğim kendi öğretimle, dahi yetiştiriyorum. Edison yetiştiriyorum. Einsetin yetiştiriyorum, Newton yetiştiriyorm... Bu kitabımda "Kashna Öğretileri"nin hiç olmazsa bir kısmını seninle de paylaşmak isterdim. "Çözebilmem Umuduyla"...
286 syf.
·10/10
Bu kitap gerçekten harikaydı.Bu kitap aklımızı kullanmayı öğretiyor.Kendimize güvenmeyi, bilinçaltımızı olumsuzlara karşı korumayı, ''Ben başarabilirim.'' demeyi öğretiyor.Kitapta çok mantıklı ve harika sözler vardı.Bir kişiye ne dersen de, hatta o bir şeye konsantre olmuşken,uyurken bile ona ne desen bilinçaltına yerleşiyor.40 kere deli veya akıllı de olur.Kitabın yine ilk bölümünde neden hala geçmişe bağlı kaldığımızı yazıyor.

Bu bölüm beni gerçekten etkiledi, çünkü ben neden Einstein,Newton,Tesla ve daha birçok şeyi ortaya atan kişiler gibi olmayayım.Günümüze bakarsak, insanlar hala binlerce yıl öncesini ''Arşimet böyle demiş,bu yüzden öyle,Necip Fazıl şunu demiştir.Hala ders kitaplarımızda bile asırlar öncesinde bulunan şeyler yazıyor.Mesela Toricelli açık hava basıncını ölçmüş, bu yüzden böyle bulunmuştur.Peki daha sonra ne yapıldı? Belki yapıldı da biz duymadık.İşte bu da bana düşünmeyi düşündürttü.İnsanlar hala neden asırlar öncesi çıkan kişilerin fikirleriyle hareket ediyor, neden yeni bir şey ortaya atmıyorlar?

Kitapta önyargıya da değinmiş.BUNUNLA İLGİLİ ÇOK GÜZEL BİR HİKAYE VAR,ÖZETİ İSE BÖYLE: Bir mahkum (sanırsam 18 yıldı) hapis cezası alıyor.Adam bir gün hücresinde canı sıkılırken bir karınca görüyor,karıncayı yakalıyor.Ona inanılmaz şeyler öğretiyor. Konuşmayı,yazmayı,çizmeyi,okumayı.Adam bunu en yakınındaki kişilere anlatmak istiyor.Yıllar geçiyor.Adam hücresinden çıkıyor.Kış günü bir bara gidiyor ve karıncayla birlikte iki şişe istiyor.Daha sonra barın sahibine anatmak istiyor.''Bayım, karıncayı görüyor musunuz?'' derken, barın sahibi karıncayı eziyor.Adamın yılları verdiği karınca bir saniyede öldü.Adam için bir dost,ama barın sahibi için bir böcekti.İŞTE,HİÇBİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLDİR.BAŞKALARI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ OLAN ŞEYLER, BİZİM İÇİN HİÇBİR ANLAM İFADE ETMİYOR OLABİLİR.
Kitapta beyni küçülten şeylere de yer vermiş.
Kitap gerçekten harikaydı, insanın kendinde de ne cevherler olduğunu keşfetmesi, ufkunu açması için harikaydı. Daha yazılacak çok şey var...
KISACASI KİTAP MUHTEŞEM Dİ. :))
286 syf.
·Puan vermedi
Kitabı 2 kez okudum. Okumaktan çok karşında erdal abi var da sohbet ediyorsunuz gibi :)
Espirileri benzetmeleri harika . yere tükürmeyi kime sorsanız yanlış olduğunu söyler , peki sabahları yerdeki balgamı kim attı uzaylılar mı attı :) bu tarz konuşma üslubu var biraz alaycı biraz sivri biraz düşündürücü. Kişisel gelişim türüne farklı bir tarz yaratmış tüm kitapları güzeldir diye düşünüyorum.
290 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Rehber!
Evet. Hayatıma yön veren bir tane kitap daha çıktı. Ve en iyi okuduğum kitapta...Ben Erdal Demirkıran'ı önce Parayı Bulduğum AN Alayını Maviye Boyayacağımda tanıdım. İyiki de tanımışım. Bu kitabı Batman 1. kitap fuarından aldım. Aldığım gün baktım ki Erdal Demirkıranda gelecekmiş. 2 gün sonra yeniden geldim.Muazzam bir kalabalık gelmişti onun için. Herkesin elinde de 2-3 tane kitap. Sırf kalabalıktan o kadar hızlı yazıyordu ki yazısını okuyamazsın. Onunla tanıştığıma çok memnun oldum(gerçekten).Kitaba gelecek olursak. Bu kitabı rehber olarak kullanmaya başladım. İnsana kendini hatırlatıyor gerçekten. Yaw kitabı okuduğumdan beri hareketlerim değişmeye başladı Manyak bir şey. (Tabii olumlu yönde).Adam gelmiş diyor ki kendine inanacaksın kardeşim. Kendini seveceksin. Başka yolu yok! İstersen kafanı yerden yere vur. (Birde şöyle bir şey var kitap hikaye masal tarzı değil normal anlatmış). En güzel yönü de sanki yazarla karşılıklı sohbet ediyormuşcasına yazılması. Çok samimi bir kitap :) En güzel yeri burası (kitabın) diyor ki:
"Her yere yaz BEN DÜNYANIN EN AKILLI İNSANIYIM yaz kağıda,taşa,ağaca.Ben her zaman bunu yapıyorum. Yada çocuğum uyurken sen akıllısın sen iyisin gibisinden şeyler söylüyorum etkileri oluyorda. Ama sen ben Gerizekalıyım yada sen gerizekalısın dersen gerizekalı olursun,olurda.Bir kişiye 40 gün sen gerizekalısın de gerizekalı olacak göreceksin. yada sen akıllısın dersen tam tersi..." Bana imza atarken yazar sordu bana:
-Büyünce ne olmak istiyorsun?
-Dünyanın en akıllı insanı olmak istiyorum dedim. Baktım ağzını açmış bana bakıyor. Oda kitaba Dünyanın en akıllı insanına yazdı. Gerçekten o günden beri kendimi hissediyorum. Oku kitabı rehber yapıcaksın. Şiddetle tavsiye ediyorum. Oku kitabı hayatın ve kendinin ne kadar anlamlı olduğunu görüceksin...
Erdal Demirkıran'ın kitaplarını ve yazmış olduğu dili sevenler olarak kitaplarını milyonlarca kez okumak istediğimize inanıyorum, sadece aptallar 8 saat uyur ve parayı bulduğum an alayını maviye boyayacağım la başlamıştım, kişisel gelişim kitapları okumaktan daha güzel bir şey olmazdı zaten
286 syf.
·7 günde·Beğendi·Puan vermedi
Aslında okuyunca hepimiz hak veriyoruz yazara. Bize unuttuklarımızı hatırlatıyor, ihmal ettiklerimizin önemini kavratıyor. Ben olabilmenin ne demek olduğunu, aslında hepimizin birer işlenmemiş maden olduğumuzu bir gün ne cevherlerimiz var keşfedebileceğimizi söylüyor. Kulak verin, ben kendimi aramaya başladım...
286 syf.
Erdal demirkıranın okuduğum 2. Kitabı. Farklı anlatım tarzı ile okuyucu ile arasında bağ kurabilen nadir kişisel gelişim yazarlarından biri. Kitabı okurken hiç sıkılmadım :) Kitapta kendi kariyerinde yükselişini anlatarak hiçbir zaman hayallerimizden vazgeçmememiz gerektiğini ispatlıyor. Kişisel gelişim seven herkese tavsiye ederim :)
286 syf.
·10 günde·Beğendi·8/10
"Dün için pişman olma!
Yarın için asla kaygılanma!..
Bugünü yaşa! Sadece bugünü yaşa!
Bugünü sanki en son günmüş gibi yaşa!
Unutma ki yarın bugüne dün diyeceksin,
tıpkı dün bugün için yarın dediğin gibi..."
Erdal Demirkıran
Kitabı elime almadan önce başlık çok iddialı gelmişti ve farklı şeyler düşünmüştüm. Şu an düşündüğüm şeylere gülüyorum. Çünkü kitap sayesinde farkında olamadığım, belkide küçümsediğim, kişiliğimin muazzam olduğunu anlamamı sağladığını düşünüyorum. Nasıl mı? Tabiki kendimizin farkına vararak. Kitap aslında bunu sağlamak için çok iyi bir yol gösterici olmuş bence. Kendimizi sevmek, değer vermek, önemsemek bu hayatta hatta daha ilerisinde bizi mükemmel kılar.Bu egoistlik anlamında değil. Kendine inanmanın gücünün birkez daha yenilemez bir güç olduğunu yazarla birlikte tasdik ediyorum ve hayattaki en önemli şey olduğuna inanıyorum. Hayal edin ve yaşayın. Özellikle kendiniz için, sevdikleriniz için, insanlık için, faydalı olmak için....
Bu insanlığı yücelten,- yazarın deyimiyle aslında sıradan şeylerin olağanüstü gösterilmesi- ifadeler ve imgeler için yazar çok teşekkür ederim.
286 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Erdal Demirkıran'ın kitap isimleri vurucu... Yani ismine bakıpta "ön yargıyla" okumayan olabilir... Yapmayın. Başarılı olmak için ne yapmak lazım bize bir bir anlatıyor... Aslında bir çoğumuzun farkında olduğu şeyler en azından hak vermemek elde değil. İş uygulamaya kalıyor. Tembellik ruhuna sahipsek zaten işe yaramaz o her r gerçek. Velhasıl kelam ne olmak istiyorsan (gerçekten istiyorsan) o olabilirsin. Bu iş plan programa ve çalışmaya bağlı. Benden söylemesi.
286 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
BANA GÜÇ VEREN KİTAP!

Favori kitap listeme bir kitap daha ekledim. ERDAL DEMİRKIRAN “Ben dünyanın en akıllı insanıyım”

Çok, çok, çok beğendim! Bir çırpıda okuduğum muhteşem bir kitaptı. kitabı okuduktan sonra hayatımda çok fazla şeyi değiştirebileceğimi, önümde ki engelin sadece kendim olduğumu fark etmemi sağladı. Bu kitap sadece aklımızı kullanmayı öğretmiyor bize! Kendimize güvenmeyi de öğretiyor, bilinçaltımızı olumsuzlara karşı korumayı ve “Ben başarabilirim” demeyi öğretiyor ve hayallerimizin peşinden koşmayı asla bırakmamamız gerektiğini öğretiyor.

Hedefleri, hayalleri olan her insan okumalı.
288 syf.
·5 günde·8/10
Kitap tam bir yol gösterici. Okulda okurken isminden dolayı çok tepki aldığım fakat okumasını istediğim herkes tarafından çok sevilen bir kitap. Önceden yapamam edemem dediğim ne varsa bu kitap sayesinde son verdim öz güvenimi toparladım ve kendime geldim. Her şey beyinde ve her şey kişide bitiyor. Yazarın üslubuna diyecek kelime yok zaten farklı bir kişilik fakat ben seviyorum sevmeyenler de vardır tabii. Arada bir okuyarak hayatımda değişiklik yapmamı sağlıyor. Bu yüzden sevdiğim bir kitap oldu.
286 syf.
·1 günde·3/10
Yazarin sert ve kendine guven ile kibiri birbirinden ayiramadigini dusunuyorum.Sakin ruhlu insanlarin bu yazari cok begenecegini sanmiyorum. Bunun disinda kitaplari kesinlikle akici.Egitici yonleride var. Ben sadece sert mizah konusma uslup ve kitap kisiligini beğenmedim.
286 syf.
·Beğendi·10/10
Motivasyon mu istiyorsunuz okuyun bu kitabı çok yararlı olacaktır . Dili çok sade basit bir cümle ama çok etkiler seni . Ya özgüven eksikliğin varsa kendine getirecek bir roman mi arıyorsunuz işte burda bu o aradığınız roman okuyun derim Erdal Demirkıran
Eğer bilim adamları, Darwin'i anlamaya çalışırken bir yandan da evrimle ilgili araştırmalar yapsalardı, şimdiye kadar Darwin marwin kalmazdı ve bizler çoktan gerçeği öğrenmiş olurduk.
Eğer bilim adamları, sadece Einstein'ı anlamak yerine biraz da fiziği anlamaya çalışsalardı kim bilir neler neler bulacaklardı?
Eğer bilim adamları,İmam Gazali anlamaya çalıştıkları kadar İslamiyet'i anlamaya çalışsalardı, şu anda her şey çok daha berrak olacaktı...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Baskı tarihi:
12 Nisan 2017
Sayfa sayısı:
286
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756197011
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kashna Kitap Ağacı
Baskılar:
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Cam kırıklarıyla süslenmiş yollarda rayakları kanaya kanaya benimle birlikte yürüyen babama  neredeyse kendim kadar sevdiğim anneme, beraberce gemiler yaptığımız eşim Betül'e, 2 yaşındaki manyak kızım Berfin'e ve tüm insanlık alemine ithafımdır. "Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım" dediğimde dostlarım bana: "Maden bu kadar akıllısın neden sen de Edison gibi, Einstein gibi, Newton gibi... Bir şeyler icat etmiyorsun?" dediler. Ben de onları haklı buldum... Ama galiba biraz yanlış anlamış olacağım ki, ben ampul icat etmek yerine Edison icat etmeye karar verdim. Bugünlerde "Kashna" adını verdiğim kendi öğretimle, dahi yetiştiriyorum. Edison yetiştiriyorum. Einsetin yetiştiriyorum, Newton yetiştiriyorm... Bu kitabımda "Kashna Öğretileri"nin hiç olmazsa bir kısmını seninle de paylaşmak isterdim. "Çözebilmem Umuduyla"...

Kitabı okuyanlar 2.539 okur

  • Zeynep göçmez
  • Nuray Musayeva
  • YUNUS KURT
  • Onur sevindik
  • Neslihan inan
  • Sevdanur sabır
  • Melek ARAZ
  • Zülal
  • Hatice Kübra Bahadır
  • Masum bozkurt

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6.9
14-17 Yaş
%6.9
18-24 Yaş
%30.8
25-34 Yaş
%33.8
35-44 Yaş
%14
45-54 Yaş
%4.4
55-64 Yaş
%0.5
65+ Yaş
%2.7

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%63.8
Erkek
%36.2

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%26.7 (146)
9
%13.4 (73)
8
%18.5 (101)
7
%14.1 (77)
6
%9.5 (52)
5
%5.9 (32)
4
%2 (11)
3
%2.7 (15)
2
%1.6 (9)
1
%3.5 (19)

Kitabın sıralamaları