Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım

7,5/10  (125 Oy) · 
630 okunma  · 
80 beğeni  · 
5.560 gösterim
Cam kırıklarıyla süslenmiş yollarda rayakları kanaya kanaya benimle birlikte yürüyen babama neredeyse kendim kadar sevdiğim anneme, beraberce gemiler yaptığımız eşim Betül'e, 2 yaşındaki manyak kızım Berfin'e ve tüm insanlık alemine ithafımdır. "Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım" dediğimde dostlarım bana: "Maden bu kadar akıllısın neden sen de Edison gibi, Einstein gibi, Newton gibi... Bir şeyler icat etmiyorsun?" dediler. Ben de onları haklı buldum... Ama galiba biraz yanlış anlamış olacağım ki, ben ampul icat etmek yerine Edison icat etmeye karar verdim. Bugünlerde "Kashna" adını verdiğim kendi öğretimle, dahi yetiştiriyorum. Edison yetiştiriyorum. Einsetin yetiştiriyorum, Newton yetiştiriyorm... Bu kitabımda "Kashna Öğretileri"nin hiç olmazsa bir kısmını seninle de paylaşmak isterdim. "Çözebilmem Umuduyla"...
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9756197011
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:
Gizay Taşdemir 
05 Oca 17:38 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ben kişisel gelişim kitabı okuyamazdım, sıkılırdım. Ama Erdal Demirkıran sevdirdi.. Okuduğum bu kitap bana çok şey kattı. Dünyanın en akıllı insanı olmak istedim ben de. Ya da bunu gönül rahatlığıyla söylemek istedim. Her egzersizi eksiksiz yaptım resmen. Ne kadar loblarımı yakınlaştırabildiysem artık :))

İrem AY 
31 May 2016 · Kitabı okumadı · 5/10 puan

Daha yeni başladım ama çok umutluyum. Bu 34 sayfada bile bazı şeylere değişik ve bana göre farklı bir açıdan bakmaya başladım. Umarım hayal kırıklığına uğratmaz.

İnci Rüzgar 
24 Nis 07:52 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sanırım ilk okuduğum Kişisel Gelişim kitabı oluyor kendisi. Küçük yaşta okudum bu kitabı. Ne yazık ki çok fazla şey hatırlayamıyorum. Ancak bu kitap gibi olan kitaplar aradığımı bilirim. Gerçekten insanı düşündüren, olaylara göre yeni perspektiflere yönelten, eğitici ve okurken keyif veren bir kitap. Kitap birçok kısa hikaye ile yazılmış. Hepsinde güzel mesajlar var.
Bir tane mesajını net anımsayabiliyorum. Şöyle birşeydi, sen insanlara ben dünyanın en aptal insanıyım dersen yüzlerinde mahçup bir ifade ile gülümseyip yok canım diye seni teselli ederler, ben dünyanın en akıllı insanıyım dediğinde ise gülüp senle dalga geçerler. Ben kitabın en çok bu mesajını sevmiş olmalıyım ki bunu net hatırlıyorum :). İnsanlar kendilerine güvenmeli ve birşey yaparken yapamam diye korkmamalı. Kendini gerçekten bilmeli insan.Kendilerine inanmalı, yapacağı şeyi istemeli ve yaptığı işi ciddiye almalı. Sınırları zorlamanın sakıncası ne ki? Kendine güvenmek kadar güzel bir şey varken, neden çoğu insan bundan kaçar ki? Onların da kendilerine göre sebepleri vardır elbet, ancak bir kere yaşadılar mı onun özlemini hissetmeleri kendilerine güvenmek için dürtüye dönüşecek :)

Sehertan 
03 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu kitabı okuduktan sonra bir farkındalık yaşayıp bir an önce uygulamaya girişmek gerekir ki aksi sanırım yazara ve emeğine haksızlık olur. Özünde diğer kişisel gelişim kitapları gibi kendine güven ve kendine inanmak, pozitif düşünce gücü gibi kavramlardan yola çıksa da millet olarak sahip olduğumuz artı ve eksileri doğru tahlil edebildiğinden yazdıkları ve tavsiyeleri bir çok yabancı yazara göre bize daha sempatik ve yakın gelmekte.

Kendini hep kötü bilen ve hayatını hep sıradan bir insan olarak yaşayan kişiye bile (yani ben) öz güven patlaması yaşatacak bir kitap.Erdal DEMİRKIRAN geleceğin mükemmel yazarlarından önümdeki örneğim onu seviyoruz.

canan saricaoglu 
30 Nis 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Iddiali bir yazardan iddialı bir kitap. Bu adam ilerde en akıllı insan olabilecek durumda

ARF 
 03 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Televizyon izliyorken Almanya'da yaşarken yaşadığı bir anısını dinledikten sonra kitaplarını okumaya karar verdim ve ilk okuduğum kitabı olması açısından benim için güzel bir kitaptı. Aslında kitapta anlamak istediğim yazarının kitaptaki düşünce tarzını yaşamında uyguluyor mu? diye merak etmiştim ve kesinlikle uyguladığını gördüm. Bu yüzden bu kitabı okuyanlara elbet bir faydası olacağını düşünüyorum.

Rana Tan 
23 Kas 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap henüz elinizdeyken dahi kitabı bırakıp hayatınızda değişiklikler yapmak istediğiniz bir kitap. Bi' yüz sayfa okuyayım diye oturdum, fakat bitirmeden kalkamadım.

Muharrem Armağan 
24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Erdal Demirkıranı efsaneleştiren kitap.Yazarı tanımayan birisinin tepkisi genelde gülmek, dalga geçmek ya da kanıt istemek gibi bahanelerdir.Bu kitabı anlamak isterseniz önce bildiğiniz herşeyi reddetmeniz gerekir.Çünkü ne kadar istemesekte bu yaşımıza hep birileri tarafından yönlendirilerek geldik doğru yada yanlış oldugunu sorgulamadık bize hep yapamayacaklarımızdan bahsettiler ve biz yapamayacağımıza inandırıldık.önyargılarımız oluştu halbuki yazarın ufak bi önyargı oyunu vardır kitabın kapağında Erdal Demirkıran dünyanın en akıllı insanı yazmıyor "BEN DÜNYANIN EN AKILLI İNSANIYIM" yazıyor ve bunu okuyan kişi aslında kendine göre yorumlaması gerekirken dalga geçiyor :)

mithrandir21 | Uğur D. 
 23 Oca 2016 · Kitabı okudu · 17 günde · Puan vermedi

Demirkıran'ın okuduğum ilk ve tek kitabı. Çıktığı zamanlarda okumuş ve çoğu konuya bakış açımı değiştirtmiş, içindeki konuları veya sözleri hala gündelik hayatımda da kullanmama sebep olmuştur. Özellikle genç olup hayatına yön verecek arkadaşların okumasında fayda var diye düşünüyorum.

2 /

Kitaptan 17 Alıntı

Sehertan 
03 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Yüzyıllar önce biri bir kardan adam yapmış, sonra biz de o modeli çok tutmuş,her kar yağdığında kardan adam yapar olmuşuz. Kaç kişi kardan timsah yapmıştır ki hayatında? En büyük hastalığımız zaten bu, "düşünüleni düşünüp, hayal edileni hayal etmek..."

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 35)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 35)
Sehertan 
03 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Eğer hedefin uykularını kaçırmıyorsa sorun var demektir. Ya hedefin yanlış, ya da hedefine inanmıyorsun. Hangisi? Yeniden düşün!

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 121)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 121)

Nerede durursan dur, ne zaman okursan oku, ne sorarsan sor; cevabım asla değişmeyecek.
Aldığı oksijenin hakkını veren herkese…
Aslan kuş kovalamaz

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal DemirkıranBen Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran
Berivan Ozan 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bütün insanlar dahi olarak doğarlar. Ancak bazıları bunu fark eder ve biz,yüzyıllarca tek farkı ''fark etmek''olan insanları konuşur dururuz.

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 29)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 29)
Tuncay YILDIRIM 
 14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Susmak
Sus!
Ona doğduğundan beri birileri susmaktan bahsetti. Susmanın ne kadar kutsal bir şey olduğunu anlattılar hep. Susmak altın, konuşmak gümüş dediler. Altının gümüşten daha iyi olduğunu, daha pahalı olduğunu da onlar söyledi. Düşündü. ''Altın daha iyi ise ve susmak altınsa susayım o zaman'' dedi. Bir gün konuşmak istedi, ağzını açtı, birileri hemen biber sürdü ağzına. Biber ağzını yaktı. Susmanın daha iyi olduğuna tam olarak inandı artık. Konuşmak ağzını yakıyordu çünkü. Sustu. Biraz daha büyüdü. Biberin acısı kayboldu ağzından. Bir daha konuşmaya kalktı, birileri eli ile ağzını kapadı. Her doğru her yerde söylenmez dediler. Ara sıra yalan söylemesi gerektiğini o gün öğrendi. Sustu.

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 29)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 29)
Sehertan 
03 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İşte bazen terse gidiyor gibi gözüksen de düze gidiyor olabilirsin. Tıpkı bazen düze gidiyor gibi gözüksen de terse gidiyor olabileceğin gibi...

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 15)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 15)
yuzarsif 
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Git herhangi birine, herhangi bir konuda danış. Nasıl anında bir otorite kesileceğini hayretle göreceksin. İnsanlar konuşmayı severler. Hele de birileri dinleyecekse. Dinlemediğin halde saatlerce konuşan bir dolu insan varken, dinleyeceğini söyleyip haydi konuş dediğinde neler olacağını düşünebiliyor musun?

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal DemirkıranBen Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran
2 /