Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım

7,6/10  (204 Oy) · 
975 okunma  · 
147 beğeni  · 
7.240 gösterim
Cam kırıklarıyla süslenmiş yollarda rayakları kanaya kanaya benimle birlikte yürüyen babama neredeyse kendim kadar sevdiğim anneme, beraberce gemiler yaptığımız eşim Betül'e, 2 yaşındaki manyak kızım Berfin'e ve tüm insanlık alemine ithafımdır. "Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım" dediğimde dostlarım bana: "Maden bu kadar akıllısın neden sen de Edison gibi, Einstein gibi, Newton gibi... Bir şeyler icat etmiyorsun?" dediler. Ben de onları haklı buldum... Ama galiba biraz yanlış anlamış olacağım ki, ben ampul icat etmek yerine Edison icat etmeye karar verdim. Bugünlerde "Kashna" adını verdiğim kendi öğretimle, dahi yetiştiriyorum. Edison yetiştiriyorum. Einsetin yetiştiriyorum, Newton yetiştiriyorm... Bu kitabımda "Kashna Öğretileri"nin hiç olmazsa bir kısmını seninle de paylaşmak isterdim. "Çözebilmem Umuduyla"...
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9756197011
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:
Bay X 
14 Kas 2017 · Kitabı okudu

Kitabı 2 kez okudum. ilerde tekrar okurum herhalde. Okumaktan çok karşında erdal abi var da sohbet ediyorsunuz gibi :)
Espirileri benzetmeleri harika . yere tükürmeyi kime sorsanız yanlış olduğunu söyler , peki sabahları yerdeki balgamı kim attı uzaylılar mı attı :) bu tarz konuşma üslubu var biraz alaycı biraz sivri biraz düşündürücü. Kişisel gelişim türüne farklı bir tarz yaratmış tüm kitapları güzeldir diye düşünüyorum.

Muhammed Can Keser 
 31 Ara 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu kitap gerçekten harikaydı.Bu kitap aklımızı kullanmayı öğretiyor.Kendimize güvenmeyi, bilinçaltımızı olumsuzlara karşı korumayı, ''Ben başarabilirim.'' demeyi öğretiyor.Kitapta çok mantıklı ve harika sözler vardı.Bir kişiye ne dersen de, hatta o bir şeye konsantre olmuşken,uyurken bile ona ne desen bilinçaltına yerleşiyor.40 kere deli veya akıllı de olur.Kitabın yine ilk bölümünde neden hala geçmişe bağlı kaldığımızı yazıyor.

Bu bölüm beni gerçekten etkiledi, çünkü ben neden Einstein,Newton,Tesla ve daha birçok şeyi ortaya atan kişiler gibi olmayayım.Günümüze bakarsak, insanlar hala binlerce yıl öncesini ''Arşimet böyle demiş,bu yüzden öyle,Necip Fazıl şunu demiştir.Hala ders kitaplarımızda bile asırlar öncesinde bulunan şeyler yazıyor.Mesela Toricelli açık hava basıncını ölçmüş, bu yüzden böyle bulunmuştur.Peki daha sonra ne yapıldı? Belki yapıldı da biz duymadık.İşte bu da bana düşünmeyi düşündürttü.İnsanlar hala neden asırlar öncesi çıkan kişilerin fikirleriyle hareket ediyor, neden yeni bir şey ortaya atmıyorlar?

Kitapta önyargıya da değinmiş.BUNUNLA İLGİLİ ÇOK GÜZEL BİR HİKAYE VAR,ÖZETİ İSE BÖYLE: Bir mahkum (sanırsam 18 yıldı) hapis cezası alıyor.Adam bir gün hücresinde canı sıkılırken bir karınca görüyor,karıncayı yakalıyor.Ona inanılmaz şeyler öğretiyor. Konuşmayı,yazmayı,çizmeyi,okumayı.Adam bunu en yakınındaki kişilere anlatmak istiyor.Yıllar geçiyor.Adam hücresinden çıkıyor.Kış günü bir bara gidiyor ve karıncayla birlikte iki şişe istiyor.Daha sonra barın sahibine anatmak istiyor.''Bayım, karıncayı görüyor musunuz?'' derken, barın sahibi karıncayı eziyor.Adamın yılları verdiği karınca bir saniyede öldü.Adam için bir dost,ama barın sahibi için bir böcekti.İŞTE,HİÇBİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLDİR.BAŞKALARI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ OLAN ŞEYLER, BİZİM İÇİN HİÇBİR ANLAM İFADE ETMİYOR OLABİLİR.
Kitapta beyni küçülten şeylere de yer vermiş.
Kitap gerçekten harikaydı, insanın kendinde de ne cevherler olduğunu keşfetmesi, ufkunu açması için harikaydı. Daha yazılacak çok şey var...
KISACASI KİTAP MUHTEŞEM Dİ. :))

Nurhüda Şit 
24 Eki 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

Erdal Demirkıran'ın kitaplarını ve yazmış olduğu dili sevenler olarak kitaplarını milyonlarca kez okumak istediğimize inanıyorum, sadece aptallar 8 saat uyur ve parayı bulduğum an alayını maviye boyayacağım la başlamıştım, kişisel gelişim kitapları okumaktan daha güzel bir şey olmazdı zaten

yusuf şimşek 
31 Eki 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Rehber!
Evet. Hayatıma yön veren bir tane kitap daha çıktı. Ve en iyi okuduğum kitapta...Ben Erdal Demirkıran'ı önce Parayı Bulduğum AN Alayını Maviye Boyayacağımda tanıdım. İyiki de tanımışım. Bu kitabı Batman 1. kitap fuarından aldım. Aldığım gün baktım ki Erdal Demirkıranda gelecekmiş. 2 gün sonra yeniden geldim.Muazzam bir kalabalık gelmişti onun için. Herkesin elinde de 2-3 tane kitap. Sırf kalabalıktan o kadar hızlı yazıyordu ki yazısını okuyamazsın. Onunla tanıştığıma çok memnun oldum(gerçekten).Kitaba gelecek olursak. Bu kitabı rehber olarak kullanmaya başladım. İnsana kendini hatırlatıyor gerçekten. Yaw kitabı okuduğumdan beri hareketlerim değişmeye başladı Manyak bir şey. (Tabii olumlu yönde).Adam gelmiş diyor ki kendine inanacaksın kardeşim. Kendini seveceksin. Başka yolu yok! İstersen kafanı yerden yere vur. (Birde şöyle bir şey var kitap hikaye masal tarzı değil normal anlatmış). En güzel yönü de sanki yazarla karşılıklı sohbet ediyormuşcasına yazılması. Çok samimi bir kitap :) En güzel yeri burası (kitabın) diyor ki:
"Her yere yaz BEN DÜNYANIN EN AKILLI İNSANIYIM yaz kağıda,taşa,ağaca.Ben her zaman bunu yapıyorum. Yada çocuğum uyurken sen akıllısın sen iyisin gibisinden şeyler söylüyorum etkileri oluyorda. Ama sen ben Gerizekalıyım yada sen gerizekalısın dersen gerizekalı olursun,olurda.Bir kişiye 40 gün sen gerizekalısın de gerizekalı olacak göreceksin. yada sen akıllısın dersen tam tersi..." Bana imza atarken yazar sordu bana:
-Büyünce ne olmak istiyorsun?
-Dünyanın en akıllı insanı olmak istiyorum dedim. Baktım ağzını açmış bana bakıyor. Oda kitaba Dünyanın en akıllı insanına yazdı. Gerçekten o günden beri kendimi hissediyorum. Oku kitabı rehber yapıcaksın. Şiddetle tavsiye ediyorum. Oku kitabı hayatın ve kendinin ne kadar anlamlı olduğunu görüceksin...

Gizay Taşdemir 
05 Oca 2017 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ben kişisel gelişim kitabı okuyamazdım, sıkılırdım. Ama Erdal Demirkıran sevdirdi.. Okuduğum bu kitap bana çok şey kattı. Dünyanın en akıllı insanı olmak istedim ben de. Ya da bunu gönül rahatlığıyla söylemek istedim. Her egzersizi eksiksiz yaptım resmen. Ne kadar loblarımı yakınlaştırabildiysem artık :))

Ümit Bahçekapılı 
31 May 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu kitabı askerdeyken usta birliğine yeni geçtiğimde almıştım. O zamanlar beni öyle bir motivasyonla doldurmuştu ki, zaman bir an önce geçsin de döndüğümde bir şeylere girişeyim diye zamanın içinde koşucaktım sanki. Fakat bir çok kişisel gelişim / motivasyon kitabı gibi bir zaman sonra üzerimde bıraktığı etkiyi kaybetti. Sonra tekrar okudum ama o heyecanı tekrar bulamadım. Yalnız bu kitaptan sonra birçok kişi ve işletmede "dünyanın en iyi, Türkiye'nin en iyi" gibi sıfatların türediğini gördüm. Herkes Erdal Demirkıran gibi desteksiz bir şekilde bu ibareyi kullanmaya başladı. Kime göre, neye göre? Erdal Demirkıran'a göre aksini başkası ispat etmedikçe bu ünvanı herkes edinebiliyor da biri bir şey ortaya attı diye seferber olup onunla yarışa girecek değiliz varsa bir kişinin bir iddiası ispatıyla gelmesi lazım.

İrem AY 
31 May 2016 · Kitabı okumadı · 5/10 puan

Daha yeni başladım ama çok umutluyum. Bu 34 sayfada bile bazı şeylere değişik ve bana göre farklı bir açıdan bakmaya başladım. Umarım hayal kırıklığına uğratmaz.

Cetin Demirkiran 
05 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Erdal Demirkiaran iste fazla söze ne hacet. O bize hala birseyler ögrete bilir ama biz ona hic bir sey ögretemeyiz cünkü kapali. Hayati bu zannedenlerden. Bu ne diye sorarsaniz o bilir yada Erdal Demirkiran'in kitabini okuyanlar bilr.
Tabi sunu eklemem gerek yine cok sey ögrendim. Ve anladim ki, mutlaka genclerin okumasi gerek bir kitab tabiki süzgeclerini olusturmus genclerden bahsediyorum. Cünkü Erdal süzgecsiz okunmaz yoksa her dedigini dogru zannedersiniz. Örnek mi mesela sekiz saat uyunur mu demesi. Tabiki insan olan insan sekiz saat uyumali. Ben isteseniz bunun böyle oldugunu ve Erdal beyin yanildigini 265 kitab ile ispatlaya bilirm. Iste anlayacaginiz mutlaka süzgeciniz olsun ve dikkat edin delikleri kücük olanindan secin kitaba baslamadan. Mutlaka okumalisiniz. Saygilarimla

güneş 
06 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok çok çok güzeldi. 14 yıl önce okuduğum ama dün gibi aklımda olan hattâ elimdeki kitaplarımı bitirince tekrar okumayı düşündüğüm bir kitap insanı inanılmaz gaza getirip kişinin neler yapabileceğini isterse her zorluğu başarıya donusturebilecegimizi anlatan süper bir kitap ...

Sehertan 
03 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu kitabı okuduktan sonra bir farkındalık yaşayıp bir an önce uygulamaya girişmek gerekir ki aksi sanırım yazara ve emeğine haksızlık olur. Özünde diğer kişisel gelişim kitapları gibi kendine güven ve kendine inanmak, pozitif düşünce gücü gibi kavramlardan yola çıksa da millet olarak sahip olduğumuz artı ve eksileri doğru tahlil edebildiğinden yazdıkları ve tavsiyeleri bir çok yabancı yazara göre bize daha sempatik ve yakın gelmekte.

4 /

Kitaptan 53 Alıntı

İsmail | Jericho Owen 
15 Haz 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

TV'nin karşısında uyuyakalan bir insana yapılabilecek en büyük iyilik; üzerine bir battaniye örtüp TV'yi kapatmaktır.

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal DemirkıranBen Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran
EceGunduz 
10 Ara 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Gerçek kapasiten bir sürahiyken neden sadece bir bardaklık kısmı kullanasın?!

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 42)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 42)
Sehertan 
03 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Yüzyıllar önce biri bir kardan adam yapmış, sonra biz de o modeli çok tutmuş,her kar yağdığında kardan adam yapar olmuşuz. Kaç kişi kardan timsah yapmıştır ki hayatında? En büyük hastalığımız zaten bu, "düşünüleni düşünüp, hayal edileni hayal etmek..."

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 35)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 35)
Pluton Zombisi 
02 Şub 11:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Eğer gerçek bir bilim adamıysan, sadece bilim adamlarıyla ilgilenmek yerine, biraz da bilimin kendisiyle ilgilenmen gerekmez mi?

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 33)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 33)
Sehertan 
03 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Eğer hedefin uykularını kaçırmıyorsa sorun var demektir. Ya hedefin yanlış, ya da hedefine inanmıyorsun. Hangisi? Yeniden düşün!

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 121)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 121)

Caresizlik adama ampul icat ettirir
Edison'un karanliktan korkan bir adam olduğunu biliyor muydun? Edison karanlığı aydınlığa cevirebilecek tek insanin kendisi olduğuna inandı. Çaresizdi ve başarmak zorundaydı.

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 121)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 121)