Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım

7,4/10  (164 Oy) · 
780 okunma  · 
115 beğeni  · 
6.002 gösterim
Cam kırıklarıyla süslenmiş yollarda rayakları kanaya kanaya benimle birlikte yürüyen babama neredeyse kendim kadar sevdiğim anneme, beraberce gemiler yaptığımız eşim Betül'e, 2 yaşındaki manyak kızım Berfin'e ve tüm insanlık alemine ithafımdır. "Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım" dediğimde dostlarım bana: "Maden bu kadar akıllısın neden sen de Edison gibi, Einstein gibi, Newton gibi... Bir şeyler icat etmiyorsun?" dediler. Ben de onları haklı buldum... Ama galiba biraz yanlış anlamış olacağım ki, ben ampul icat etmek yerine Edison icat etmeye karar verdim. Bugünlerde "Kashna" adını verdiğim kendi öğretimle, dahi yetiştiriyorum. Edison yetiştiriyorum. Einsetin yetiştiriyorum, Newton yetiştiriyorm... Bu kitabımda "Kashna Öğretileri"nin hiç olmazsa bir kısmını seninle de paylaşmak isterdim. "Çözebilmem Umuduyla"...
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9756197011
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:
Gizay Taşdemir 
05 Oca 17:38 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ben kişisel gelişim kitabı okuyamazdım, sıkılırdım. Ama Erdal Demirkıran sevdirdi.. Okuduğum bu kitap bana çok şey kattı. Dünyanın en akıllı insanı olmak istedim ben de. Ya da bunu gönül rahatlığıyla söylemek istedim. Her egzersizi eksiksiz yaptım resmen. Ne kadar loblarımı yakınlaştırabildiysem artık :))

Ümit Bahçekapılı 
31 May 23:24 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu kitabı askerdeyken usta birliğine yeni geçtiğimde almıştım. O zamanlar beni öyle bir motivasyonla doldurmuştu ki, zaman bir an önce geçsin de döndüğümde bir şeylere girişeyim diye zamanın içinde koşucaktım sanki. Fakat bir çok kişisel gelişim / motivasyon kitabı gibi bir zaman sonra üzerimde bıraktığı etkiyi kaybetti. Sonra tekrar okudum ama o heyecanı tekrar bulamadım. Yalnız bu kitaptan sonra birçok kişi ve işletmede "dünyanın en iyi, Türkiye'nin en iyi" gibi sıfatların türediğini gördüm. Herkes Erdal Demirkıran gibi desteksiz bir şekilde bu ibareyi kullanmaya başladı. Kime göre, neye göre? Erdal Demirkıran'a göre aksini başkası ispat etmedikçe bu ünvanı herkes edinebiliyor da biri bir şey ortaya attı diye seferber olup onunla yarışa girecek değiliz varsa bir kişinin bir iddiası ispatıyla gelmesi lazım.

İrem AY 
31 May 2016 · Kitabı okumadı · 5/10 puan

Daha yeni başladım ama çok umutluyum. Bu 34 sayfada bile bazı şeylere değişik ve bana göre farklı bir açıdan bakmaya başladım. Umarım hayal kırıklığına uğratmaz.

bahar yakut 
06 Eyl 16:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok çok çok güzeldi. 14 yıl önce okuduğum ama dün gibi aklımda olan hattâ elimdeki kitaplarımı bitirince tekrar okumayı düşündüğüm bir kitap insanı inanılmaz gaza getirip kişinin neler yapabileceğini isterse her zorluğu başarıya donusturebilecegimizi anlatan süper bir kitap ...

Sehertan 
03 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu kitabı okuduktan sonra bir farkındalık yaşayıp bir an önce uygulamaya girişmek gerekir ki aksi sanırım yazara ve emeğine haksızlık olur. Özünde diğer kişisel gelişim kitapları gibi kendine güven ve kendine inanmak, pozitif düşünce gücü gibi kavramlardan yola çıksa da millet olarak sahip olduğumuz artı ve eksileri doğru tahlil edebildiğinden yazdıkları ve tavsiyeleri bir çok yabancı yazara göre bize daha sempatik ve yakın gelmekte.

Kendini hep kötü bilen ve hayatını hep sıradan bir insan olarak yaşayan kişiye bile (yani ben) öz güven patlaması yaşatacak bir kitap.Erdal DEMİRKIRAN geleceğin mükemmel yazarlarından önümdeki örneğim onu seviyoruz.

Karanlık 
17 Tem 22:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu yazar kadar farklı düşünen bir adam tanımadım ama düşünceleri çok güzel ve haklı. Beynindeki bütün düşünceleri ve hayata bakış açılarını bilmek isterdim. Okunmayı hakeden yazarlardan.

canan saricaoglu 
30 Nis 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Iddiali bir yazardan iddialı bir kitap. Bu adam ilerde en akıllı insan olabilecek durumda

Burak Sandal 
 10 Tem 03:02 · Kitabı okudu · 31 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kolay kolay kişisel gelişim sevmeyen; ayrıca hiç okumayan biri olarak bu kitabı baya sevdim. Kitap hem eğlenceli hem öğretici. Okurken gülümseten kısımları fazlasıyla mevcut. Normalde kişisel gelişim sevmeyen kardeşlerime tavsiye verebilirim;
"Bu kitabı okuyun fakat her zaman değil ara ara boş vakitlerinizde. Her zaman okursanız sıkılabilirsiniz ve kitabı fırlatıp atabilirsiniz. Ara ara okuyun ama bitirin. Bitirilmeye değecek bir kitap olduğunu düşünüyorum."

ARF 
 03 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Televizyon izliyorken Almanya'da yaşarken yaşadığı bir anısını dinledikten sonra kitaplarını okumaya karar verdim ve ilk okuduğum kitabı olması açısından benim için güzel bir kitaptı. Aslında kitapta anlamak istediğim yazarının kitaptaki düşünce tarzını yaşamında uyguluyor mu? diye merak etmiştim ve kesinlikle uyguladığını gördüm. Bu yüzden bu kitabı okuyanlara elbet bir faydası olacağını düşünüyorum.

3 /

Kitaptan 24 Alıntı

İsmail | ... 
15 Haz 13:25 · Kitabı okudu · 8/10 puan

TV'nin karşısında uyuyakalan bir insana yapılabilecek en büyük iyilik; üzerine bir battaniye örtüp TV'yi kapatmaktır.

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal DemirkıranBen Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran
Sehertan 
03 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Yüzyıllar önce biri bir kardan adam yapmış, sonra biz de o modeli çok tutmuş,her kar yağdığında kardan adam yapar olmuşuz. Kaç kişi kardan timsah yapmıştır ki hayatında? En büyük hastalığımız zaten bu, "düşünüleni düşünüp, hayal edileni hayal etmek..."

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 35)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 35)
Sehertan 
03 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Eğer hedefin uykularını kaçırmıyorsa sorun var demektir. Ya hedefin yanlış, ya da hedefine inanmıyorsun. Hangisi? Yeniden düşün!

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 121)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 121)

Nerede durursan dur, ne zaman okursan oku, ne sorarsan sor; cevabım asla değişmeyecek.
Aldığı oksijenin hakkını veren herkese…
Aslan kuş kovalamaz

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal DemirkıranBen Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran
Berivan Ozan 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bütün insanlar dahi olarak doğarlar. Ancak bazıları bunu fark eder ve biz,yüzyıllarca tek farkı ''fark etmek''olan insanları konuşur dururuz.

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 29)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 29)
Tuncay YILDIRIM 
 14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Susmak
Sus!
Ona doğduğundan beri birileri susmaktan bahsetti. Susmanın ne kadar kutsal bir şey olduğunu anlattılar hep. Susmak altın, konuşmak gümüş dediler. Altının gümüşten daha iyi olduğunu, daha pahalı olduğunu da onlar söyledi. Düşündü. ''Altın daha iyi ise ve susmak altınsa susayım o zaman'' dedi. Bir gün konuşmak istedi, ağzını açtı, birileri hemen biber sürdü ağzına. Biber ağzını yaktı. Susmanın daha iyi olduğuna tam olarak inandı artık. Konuşmak ağzını yakıyordu çünkü. Sustu. Biraz daha büyüdü. Biberin acısı kayboldu ağzından. Bir daha konuşmaya kalktı, birileri eli ile ağzını kapadı. Her doğru her yerde söylenmez dediler. Ara sıra yalan söylemesi gerektiğini o gün öğrendi. Sustu.

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 29)Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım, Erdal Demirkıran (Sayfa 29)
3 /