Ben Ok’im – Sen Ok’sin

8,3/10  (4 Oy) · 
16 okunma  · 
7 beğeni  · 
615 gösterim
Geçmişi değiştiremeyiz. Ama bugün bizimdir.

Kim olmak istediğinize karar verin ve olun.

Patronunuzla konuşurken sesinizin bir çocuk gibi titrediği oluyor mu? Basit bir tartışmanın büyüyüp tamiri zor bir kırgınlığa yol açtığına şahit oldunuz mu? "Neden böyle davranıyorum, bilmiyorum", "Ben aslında böyle biri değilim", "Böyle olmasını istememiştim" cümleleri size de tanıdık mı? Mutluluğunuzun önünde duran tek engel geçmişte verdiğiniz basit kararlar olabilir mi: Yeterince iyi değilim! O benden daha iyi!

Bu kitap sizi yeterince iyi olduğunuza ikna etmeye çalışmayacak. Okuyacak ve kendiniz göreceksiniz. İnsan yaralıdır, hatalıdır, mükemmel değildir. Ve tam da bu haliyle, "iyi"dir, "tam"dır.

Dr. Thomas Harris, kendisine terapi için başvurmuş insanlara bir dönüşüm anahtarı hediye etti: Transaksiyonel Analiz. Bu ulaşılabilir teknik, insanın kişilik yapısına, bilinçsizce aldığı tutsak edici kararlarına ışık tutarak kendini yönlendirmeyi ve seçme özgürlüğünü keşfetmeyi mümkün kılıyor.

"Thomas Harris'in, "Transaksiyonel Analiz"i hem çok açık hem de kapsamlı biçimde ortaya koyduğu bu kitap için o ünlü klişeyi bu kez samimiyetle söylemek zorundayım: Bu kitap hayatınızı değiştirebilir. Daha doğru söylemek gerekirse bu kitabın elinize verdiği araçla hayatınızı kendinizin kılabilir ve hayatınızın hikâyesini kendiniz yazabilirsiniz. Ben Ok'im - Sen Ok'sin size "kendi" kitabınızı yazdıracak bir kitap."
-Dr. Cem Mumcu-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9786054054749
 • Çeviri:
  Dilara Akıncı, Hanife Uğur, Nilgün Sağlam
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
27 Mar 09:33 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Spoi içerebilir.Ebeveyn,çocuk be yetişkinlik dönemi ve bunların birbiri ile olan ilişkisi,kuşak farkı,psikoloji ve psikiyatri içerikli bir kitap.Keyifli okumalar.