Ben Ölmeden Önce

8,0/10  (21 Oy) · 
46 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.056 gösterim
Babam hastaneye getirildiğinde berbat bir haldeydi.
Yapılan tetkiklere göre, bütün kaslarını etkisi altına alan bir felç geçiriyordu. Kimseye görünmeden kaçmayı başaran bir sürücü, doktorluk kariyerinde büyük başarı yakalamış bir efsaneyi yerle bir etmişti. Söylemesi gereken önemli şeyler vardı ama bedeni onu yarı yolda bırakmıştı. Benim dışımda ona yardım edebilecek kimse yoktu, çünkü gözleriyle temas kurabilen tek kişi bendim...

Thea da tıpkı babası gibi başarılı bir doktordu. Ona göre bu sıradan bir kaza değildi; etrafındaki doktor ve hemşirelere bakılırsa ortalıkta türlü komplo teorileri dönüyordu: diğer hastalar ve onlara konulan teşhisler, tüm müdahalelere rağmen ölen insanlar...

Acaba babasının geçirdiği kaza ile bu olaylar zincirinin bir bağlantısı olabilir miydi?
Thea aklındaki soru işaretlerini bir an önce aydınlatması gerektiğinin farkındaydı...

Michael Palmer'ın yeni kitabı Ben Ölmeden Önce ile insanların hayatları üzerinde oynanan sarsıcı oyunlara tanıklık ederken,bunların gerçekte de yaşanabilme ihtimalini düşündüğünüzde kanınızın donduğunu hissedeceksiniz.


"Michael Palmer yeni kitabında kalpleri yerinden oynatacak kadar etkili bir konuyu ele almışv ve tatmin edici kurgusuyla okurlara sayfaları heyecanla çevirtecek gerilimi hissettirmeyi başarmış."
Boston Magazine

"İyi kitap okuyucuları, bu kitap tam size göre!"
Booklist

"Ben Ölmeden Önce, gerilimi her an ayakta tutan entrikalarla dolu bir roman. Michael Palmer, insanın tüylerini ürperten bir konuyu zekice oluşturduğu bir kurguyla aktarmış bizlere."
Publishers Weekly

"Oldukça yaratıcı, merak uyandıran ve zekice yazılmış bir roman."
Entertainment Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786053480082
 • Çeviri:
  Ben Ölmeden Önce
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dr. Elmyra 
22 Tem 19:31 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Locked in sendromu kişinin bilincinin yerinde olmasına rağmen tüm vücudun felç olduğu, kişinin herşeyi hissedebildiği, duyabildiği ama konuşamadığı kişi ile iletişimin sadece bazı hastalarda göz ile kurulabildiği bazı hastalarda onun bile yapılamadığı bir durumdur.
16.07.2014'te annem baziller artere pıhtı atması sonucu komaya girdi 2 ay sonra locked in sendromunu farkettik. 1,5 ay gözlerini sıkı yumması ile iletişim kurduk sonra tekrar derin komaya girdi ve 2.5 yıl komada kalıp vefat etti. Bu sebepten bu kitabı ayrı bir ilgi ile okudum.
Ünlü bir dahiliyeci olan Profesör Sperelakis geçirdiği trafik kazası sonucu komaya girer. Kimse artık birşey yapılamayacağını düşünür ta ki küçük kızı Thea babasının locked in sendromu olduğunu farkedene kadar. Fakat Dr. Sperelakis sadece Thea ile iletişim kurmaktadır diğer herkesin komada olduğunu düşünmesini ister. Thea bunun bir kaza değil cinayet teşebbüsü olduğunu farkeder ve bir yandan babasının tekrar öldürülmeye çalışılmasını engellerken diğer yandan bunu kimin yaptığını araştırır.
Michael Palmer en iyi tıbbi polisiye yazarlardan biri ve bu kitabı da diğerleri kadar sürükleyici.

Umut 
07 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kapağını itici bulsam da kendini okutturmakta hiç sıkıntı çekmeyen bir kitaptı.
Dikkati çeken özelliği ise temposunun sürekli yüksek olmasıydı.Kitap bittikten sonra yazarını araştırdığımda meğer adamın bir doktor olduğunu ve bu tarz kitapların öncülerinden olduğunu öğrendim. Tıbbi gerilim türünü seviyorsanız ya da merak ediyorsanız tereddüt etmeden okuyabilirsiniz.

Sadettin TANIK 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Michael Palmer kalpleri yerinden oynatacak kadar güzel bir tıbbi polisiye gerilim romanı. Konuyu ele alışı ve tatmin edici kurgusuyla okurlara gerilimi hissettirmeyi başarmış. Bu tarz kitapları sevenlere kesinlikle tavsiye edebilirim .

gülten kırmızıgül 
19 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

harika bir macera heycan gerilim merak bir solukta okunan kitaplardan biri hastane içinde geçen sırlar sprizler okurken keyif aldığım kitaplardan biri.

alice 
20 Mar 17:41 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Ara ara gereğinden fazla uzatılmış kısımları olduğunu düşünsem de akıcı bir roman. Tıbbi bilgiler yerinde ve doğru kullanılmış. Filmi olsa nasıl olur diye düşünmedim değil okurken.

Tuncay YILDIRIM 
10 Nis 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Polisiye ve tıbbi gerilim sevenlerin kaçırmamasi gereken bir roman. Heyecan verici , sürükleyici ve harika konusu olan şık bir roman .

Kitaptan 5 Alıntı

Sadettin TANIK 
06 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Ya tam olarak hangi gün ve saatte öleceğinizi biliyor olsaydınız? Neleri daha farklı yapmayı seçerdiniz? Kimlere, onları sevdiğinizi söylerdiniz? Kimlerden özür dilerdiniz?

Ben Ölmeden Önce, Michael PalmerBen Ölmeden Önce, Michael Palmer
Umut 
 27 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Bu dünyada ne yaptığını biliyormuş gibi görünürsen kimse seni durdurup 'Ne yapıyorsun?' diye sormaz.

Ben Ölmeden Önce, Michael PalmerBen Ölmeden Önce, Michael Palmer
Sadettin TANIK 
06 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

İşin en zor kısmı ne yapacağına karar vermektir. Yapmaksa işin en kolay kısmıdır.

Ben Ölmeden Önce, Michael PalmerBen Ölmeden Önce, Michael Palmer
Sadettin TANIK 
06 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Mümkün olduğunca basit yaşamanın, yalnızca mutluluğa giden yolun değil, aynı zamanda hayatta kalmanın da anahtarı olduğunu öğreneli çok olmuştu.

Ben Ölmeden Önce, Michael PalmerBen Ölmeden Önce, Michael Palmer
Sadettin TANIK 
06 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Hayatın karmaşaları, bize güç vermek ve öğrenmemizi sağlamak için vardır.

Ben Ölmeden Önce, Michael PalmerBen Ölmeden Önce, Michael Palmer