9,7/10  (6 Oy) · 
18 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.026 gösterim
Çağımızın, belki de insanlık tarihinin en büyük bilgelerinden biri olan Sri Nisargadatta Mahaharaj'ın olağanüstü öğretisini içeren bu büyük eseri sizlere sunmaktan onur duyuyoruz.
Ben O'yum, varoluşun gerçeğiyle ilgili tüm düşünce ve inançlarımızı derinden sarsarak, bizi bütünlük, birlik ve mükemmellik içeren sınırsız bir anlayışla karşı karşıya getiriyor.
 • Baskı Tarihi:
  1993
 • Sayfa Sayısı:
  616
 • ISBN:
  9756793237
 • Orijinal Adı:
  I am That
 • Çeviri:
  Jale Gizer Gürsoy
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ümran Canoğlu 
28 May 22:24 · Kitabı okudu · 14 günde · Puan vermedi

Çok ilginç bir kitap, birisi vermişti isminden etkilenerek okumalıyım demiştim ve geri iade edecek olmasam inanın daha ilk sayfalarda kitaplığıma kaldırır; henüz bunu okumamın zamanı gelmemiş derdim. Dediğim gibi kitap bana ait olmadığı için okudum. Tavsiye edemem çünkü bende orada soruları soranlar gibi düşünüyorum.Ben benliğimi ötesine geçemem söylenenleri mantığım almıyor...

Kitap insan nedir? Hayat nedir? Varlık nedir? vb. Soruların cevapları üzerine ses kayıtlarından hazırlanmıştır. Birbirini tekrar eden çok mesele ile karşılaşacaksınız bu sebepten dolayı. Zihninizde bu türden sorulara bir cevap arayışı veya verdiğiniz cevaplar var ise kitaptan istifadeniz de ona bağlı olarak yüksek olacaktır. Kitabın ismi de içeriğine uygun yani "ben O'yum". "Ben" kelimesi ile kastedilen mana ise kitabın içinde geçmekte, özetle tüm varlık kastedilmekte. Şayet varlık yokluk gibi meseleler hakkında düşünüyor ve kitabı okumak konusunda bir tereddüt yaşıyorsanız, bırakın kuşkunuzu bir kenara ve bir bilgenin iç tutarlılık içindeki bu konuşmalarına sizde şahit olun. Hatta mümkün mertebe sorulan sorulari siz de üzerinize alıp cevap vermeye çalışın.

Kitaptan 59 Alıntı

Bir Hiç'ten İbaretim...
"Hiçbir şey olmadığımı gördüğümde bu, hikmettir.Her şey olduğumu gördüğümde bu, sevgidir. Hayatım bu ikisi arasında gidip gelmekten ibarettir."

Ben O'yum, Sri Nisargadatta Maharaj (Akaşa Yayınları)Ben O'yum, Sri Nisargadatta Maharaj (Akaşa Yayınları)

Siz olayların seyrini değiştiremezsiniz, fakat kendi tutumunuzu değiştirebilirsiniz ki önemli olan da tutumdur, bir başına olay değil.

Ben O'yum, Sri Nisargadatta MaharajBen O'yum, Sri Nisargadatta Maharaj

Ne olduğunu bilmek için, önce ne olmadığını araştırıp bilmelisin.

Ben O'yum, Sri Nisargadatta Maharaj (Sayfa 4 - Akaşa Yayınları)Ben O'yum, Sri Nisargadatta Maharaj (Sayfa 4 - Akaşa Yayınları)

İnsanların sözleri işitmeye ihtiyaçları vardır, ta ki gerçekler onlara sözlerden daha yüksek sesle konuşuncaya kadar.

Ben O'yum, Sri Nisargadatta MaharajBen O'yum, Sri Nisargadatta Maharaj