Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap

10,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
514 gösterim
Bir dönüm noktası on sekiz yaş. Sınav heyecanı, küçük masum flörtler... Yüreğinin delice çarpması... Pastaneler, kafeler, eve geç kalma korkusu... Diz altı çorapların şıklığı, rüzgârda uçuşan saçlar... Çözülen bir iki düğme, gevşetilmiş kravat...

Bu kitapta gençler içinden çıkamadıkları sorunlarına öneriler ararlar. Aslında sorunlar pek de değişmemiştir. Nedenler... Niçinler... Niyeler... Oflamalar... Sızlanmalar...

Su'yu ve diğer gençleri bekleyen açmazlar köşeleri tutsa da; bir yanda liseli olmanın heyecanı ve ayrıcalığı yaşanırken diğer yanda üniversiteye başlama heyecanı ve koşuşturması içinde günler hızla geçer.

Elbette ben bir yabancıyım... Seni hiç tanımıyorum... Seni görmedim... Saçlarının buklesine hiç dokunmadım... Konuşurken yüzündeki parıltıyı, gamzelerinin çiçek gibi açılışını bilmiyorum...

Sonra neleri sevdiğini de bilmiyorum; örneğin pizza sever misin? Mantarlı mozerella peynirlisini mi yersin? Ya da krep sever misin... Elbette seversin... Sonra nasıl kahve seversin? Nerelere gidersin... Neler ilgini çeker... Nazik misin? Kıskanç mısın?

Ahh ben zaten bunları biliyorum... Ah kafayı yiyorum...

Su, Web'de yazışırken aklından sürekli kimi geçirdi acaba?

Kim bilir, belki bir gün bizimki gibi bir sevda masalının filmini çekerim... Sözlerini Su kime söyledi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9786054423019
 • Yayınevi:
  Dünya Ağacı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Thalia Semiramis 
31 May 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ben bir kitabı bitirdiğimde son sayfayı da kapatıp kitabı göğsüme bastırıp ona sarılıyorsam, gözüm kapalı sessizce yüzümde tatlı küçük bir tebessümle gülümsüyorsam işte o kitabı çok sevmişimdir. Bu kitap bana gençliğin duygularını , tatlı , masum hislerini en güzel aktaran , hissettiren ve heyecanlandıran bir eser oldu.
Ulviye Alpay' a gençlerin yoğun isteğini göz önünde bulundurup kitabın ikincisini yazma zahmetine girdiği için çok teşekkür ederim. Bu kitabı birincisinden daha fazla sevdim. Ayrıca kitapta ara ara yer verdiği şiirler de çok hoşuma gitti. Nazım Hikmet'in alıntısını da yapmış olduğum şiiri benim en sevdiğim şiirimin yanına eklenmiş bulunmakta.

Kitaptan 15 Alıntı

Thalia Semiramis 
31 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kaybetmek herkese acı verir. Ancak elimizden gelenin en iyisini yapmadığımızı anımsadığımız an, kaybetmek daha da dayanılmaz olur.

Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 234 - Dünya Ağacı)Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 234 - Dünya Ağacı)
Thalia Semiramis 
29 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yaşamak için beslenmek yetmez, tat almak gerekir.

Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 19 - Dünya Ağacı)Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 19 - Dünya Ağacı)
Thalia Semiramis 
31 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Elbette ben bir yabancıyım. Seni hiç tanımıyorum. Seni görmedim. Saçlarının buklesine hiç dokunmadım. Konuşurken yüzündeki pırıltıyı, gamzelerinin çiçek gibi açılışını bilmiyorum.
Sonra neleri sevdiğini, örneğin pizza sever misin ? Seversen ne tür pizza seversin... mantarlı mozerella peynirlisini mi yersin ? Ya da krep sever misin... elbette seversin. Sonra nasıl kahve seçersin? Nerelere gidersin... Neler ilgini çeker... Nazik misin? Kıskanç mısın?

Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 244 - Dünya Ağacı)Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 244 - Dünya Ağacı)
Thalia Semiramis 
30 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

GÖLGESİ
öpüşlerinden aldığım suyla
habire uzuyor boyum
sağlam bir duruş ediniyorum,
aşkın karşısında.
yanıldım,
çeliğe dönüşmüyorum,
önünde bir gölge gibi
yerlere eğiliyorum
[Sabri KUŞKONMAZ]

Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 145 - Dünya Ağacı)Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 145 - Dünya Ağacı)
Thalia Semiramis 
29 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Eğer paranız yoksa bir filmin yalnızca afişine bakarsınız, sinemaya girip izleyemezsiniz. Simit daha çıtır, daha kızarmış ve susamlı görünür gözünüze... Ama yol paranızı avucunuzda görmeden elinizi simit tezgahına uzatamazsınız.

Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 113 - Dünya Ağacı)Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 113 - Dünya Ağacı)
Thalia Semiramis 
29 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Aşkı her zaman önemserim. Kim âşıksa saygı duyarım ona. Çünkü olağanüstü bir duyguyu soluduğunu bilirim.

Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 111 - Dünya Ağacı)Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 111 - Dünya Ağacı)
Thalia Semiramis 
31 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

seviyorum seni ekmeği tuza batırıp yer gibi
geceleyin ateşler içinde uzanarak
ağzımı dayayıp musluğa su içer gibi,
ağır posta paketini, neyin nesi belirsiz,
telaşlı, sevinçli, kuşkulu açar gibi,
seviyorum seni denizi ilk defa uçakla geçer gibi,
İstanbul'da yumuşacık kararırken ortalık,
içimde kımıldanan bir şeyler gibi,
seviyorum seni "Yaşıyoruz çok şükür" der gibi.
[Nazım HİKMET]

Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 252 - Dünya Ağacı)Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 252 - Dünya Ağacı)
Thalia Semiramis 
29 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Başım her sıkıştığında BABA diyebilmek, koluna girmek, omzuna yaslanmak... Neden olmasın KAVGA da yapmak istiyorum. Yüzüne kapıyı çarpmak istiyorum. Nazlanmak istiyorum. Kucağına oturup ağlamak istiyorum.
ACABA ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUM?

Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 70 - Dünya Ağacı)Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 70 - Dünya Ağacı)
Thalia Semiramis 
29 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Mükemmellik bir eylem değil, bir alışkanlıktır...

Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 71 - Dünya Ağacı)Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 71 - Dünya Ağacı)
Thalia Semiramis 
31 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bugünlerde cümle âlem işi gücü bırakmış, onun bunun aşkını konuşuyor...
Acaba Amerika Irak savaşında bu kadar üzüldük mü ? Olaylar , görüntüler... bu kadar bağladı mı bizi televizyona. Yalın ayak çocuklar, ağlayan kadınlar, yüreğine taş basan babalar...alevler, mermiler, bombalar arasında ölüp giden insanlar...bizim ne kadar uykumuzu kaçırdı...tansiyonumuzu yükseltti. Yoksa kanal mı değiştirdik görmeyelim diye. Eğitim Gönüllülerine katkı olsun diye parmağımız bilgisayar tuşuna değdi mi ? Yine yardım amaçlı kampanyalar için bir mail attık mı ? Yoksa bana ne mi dedik ?

Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 239 - Dünya Ağacı)Ben Sevilmeye Değerim 2. Kitap, Ulviye Alpay (Sayfa 239 - Dünya Ağacı)
2 /