Beni Bırakma (Tutku Serisi 4)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.831
Gösterim
Adı:
Beni Bırakma
Alt başlık:
Tutku Serisi 4
Baskı tarihi:
Eylül 2015
Sayfa sayısı:
692
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232050
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
İnsanlara güveni olmayan yalnız bir kadın... Geçmişi tehlikelerle dolu yakışıklı bir adam...

Güzelliği tescilli bir mankenin eski bir mahkûmla ne işi olur? Kader sinsi yöntemlerle onları karşılaştırınca, beraberlikleri kaçınılmaz oldu. 

Karakterleri farklı olsa da... Ayrılık kesin olsa da... Bir güç onları bir arada tutmaya kararlıydı! 

Kalbi başkası için atan Gamze ihtiyaç duyduğu güven ve sevginin, mavi gözlü bir serseride olacağını nereden bilecekti? Kalbindeki ve bedenindeki her zerrenin ona ait olduğunu anlayamadı. 

Ta ki bu özel adamı kaybedeceği ana kadar... Ta ki genç adam onun hayatından çıkıp gidinceye kadar… Ve arkasından bağıramadı bile! Keşke ona seslenebilseydi! Ve keşke ona diyebilseydi... 

"Beni bırakma!"

"Özellikle bir erkek yazarın kaleminden, o dev gibi cüsselerine rağmen böylesine romantik, böylesine ince düşünceli ve gerçek anlamda korumacı erkek karakterler okumak gerçekten çok güzel bir his."

"Olağan Fmarsal etkisi; okurken hem sabırsızlıkla mutlu sonu bekliyorum, hem de o son hiç gelmesin istiyorum..."

"Kafamdaki Türk aşk romanlarıyla ilgili tabuları yıktığınız için size ayrı bir teşekkür borçluyum."
(Tanıtım Bülteninden)
Kitaba başlamadan önce oldukça kalın bir kitap, sanırım yogun bir iş teposu içinde , bir yıllık bir zaman diliminde okurum diye not düşmüşmüştüm arkadaşlarıma.
Kitabı elime aldığımda ise su gibi akıp gitti.
Harika bir Aşk Romani ve elbette ki güçlü bir kalem FATİH MURAT ARSAL.
Bir mankenin ve zengin bir iş adamını hayatını konu alan yazar kurusun mühteşem bir şekilde okura geçirmeyi yine başarmış.
Sevgilisinin cezaevinde ziyaret eden manken ve ceza evi çıkışında elinde valizi ile karlı bir kış gününde tahliye edilen is adamını Lük Jeep ine yol ve hava durumu şartları ndan dolayi aracına alan manken olayların başlangıcın attığı ilk adım olmuştur.
Yaşanılan zorluklar, geçen her günde oluşan olayları kitabı okuyarak cozmenizi tavsiye ederim. Herkesin keyifle oku ya bilecegi bir roman .
Kitaba Puanım : 10 / 10
Keyifli okumalar
Sadece SAYGI. Kim ne derse desin ben seviyorum bu yazarın kitaplarını. Ve söylenenler de açıkçası zerre umurumda olmuyor. Kitaptan bahsedecek olursak bu kitap tüm kitaplardaki karakterlerin derlemesi gibi olmuş, daha önce okuduğum tüm kitaplardaki karakterlere yer vermiş ama benim kafam karıştı açıkçası. Bazılarını hatırlamadığım için dönüp bakma gereği duydum kim hangi kitapta yer alıyor diye. Son olarakta 692 sayfa olmasına gerek yoktu diye düşünüyorum. Daha kısa bir şekilde anlatılsa gereksiz uzadı hissiyatı oluşmazdı. Tüm bunların dışında bu kadar kalın bir kitap olmasına rağmen okurken yormuyor. Kafa dağıtmak için birebir.
Türk dizileri gibi... Bu yaz sıcağında beni bunaltmayan, akıcı bir roman okuyayım dedim, sağolsun yazar, adam ile kadın kavuşmasın diye işi o kadar yokuşa sürdü ki baygınlık geçirecektim. Bazı yerleri atlaya atlaya okudum. Bence 692 sayfa bu kurgu için çok fazla. Bu kadar uzatmanın alemi yoktu ya neyse.. Bir de, tamam kurgu bir romansın ama bu kadar düz, hokka gibi burunlu, güzel/yakışıklı insanları nereden buldun. İnsanın hiç mi kusuru olmaz! Sonuç olarak ben fazla beğenmedim.
Seriyi yut.. otur bide ben bitmesini istemiyorum diye yakın..
Kitaplıgımda böyle bir yazarın bu serisini okuduğumu hatırlatan,gördüğümde gülümsetip hala düşündürebilen eserler..
Yazarın diğer kitaplarını bilemem ama "tutku serisi" kesinlikle tavsiyemdir...
Beni Bırakma ile beraber tehlikeli, gizemli, yakışıklı, karizmatik ama bir o kadar da düşünceli, korumacı ve romantik erkekler dörtlemesinin son kitabı da bitmiş oldu böylece.

Kitap Elazığ’ın karlı havasında Gamze’nin Akın’a çarpmasıyla başlıyor ama aynı çarpıcılık 700 sayfa boyunca devam ediyor. Bir çeşit modern peri masalı... Ve öyle güzel bir kurgu ile yazılmış ki, gözünüzü kırpmadan bir solukta okuyorsunuz. 700 sayfa gözünüzü korkutmasın, nasıl başlayıp nasıl bittiğini anlamayacaksınız bile… Hatta ben kitap hiç bitmesin günlerce okuyayım istedim Kitabın sonu ise FMArsal karakterleri geçit töreni gibi

Akın hayalet ekibe yeni girmiş, geçmişi gizemlerle dolu mavi gözlü eski bir subay, bir töre cinayetinin sebep olduğu olaylar nedeniyle hapse giriyor. Bu kötü ve acı durum sayesinde de hayatının aşkıyla karşılaşıyor. Akın’ın en belirgin özelliği diğer FMArsal erkeklerinin aksine güler yüzlü olması. Gamze için yaptıklarını gördükçe mavi gözlü serseriye hayran olmamak mümkün değil.

Gamze güzelliği tescilli, üzerinde uyuşturucu bulundurmaktan hapiste olan birine aşık ve ondan hamile olduğunu düşünen bir manken. Gamze ışıltılı hayatın çarkları arasında kalmamak için 15 yaşından itibaren mücadele eden bir kadın. Bunu başarabilmek adına soğukluğu ve kibri yüzüne maske yapıyor. Ama sonunda bizim mavi gözlü serseri buzlar kraliçesinin içindeki sıcak, samimi aynı zamanda aşka, sevgiye muhtaç kadını ortaya çıkarıyor

Daha önce e-kitap olarak okuduğum bir kitabı aynı heyecanla tekrar okudum ve kim bilir daha kaç kez okuyacağım. Ama kitap olarak okumak gerçekten çok başkaydı. Bu arada yapılan eklemeleri düzenlemeleri de görmemek mümkün değil. “E-kitap olarak okudum tekrar okusam mı ?” diye düşünmeyin, kitapta çok farklılıklar var.

Gereksiz uzatılmış diyaloglar yok, abartılmış romantizm yok, saçma sapan ilişkiler yok, sayfalarca süren tasvirler yok ama karşılıksız dostluklar var, arkadaşları için gerekirse ölüme yürüyenler var ve iliklerinize kadar hissedeceğiniz tutkulu bir aşk var…. Yine bir FMArsal romanı ve yine yüzümde bir gülümseme ile son sayfasını kapattım.
Fatih Murat Arsal'ın kitaplarını çook seviyorum İki tane okumadığım kitabı kaldı onları da sipariş ettim zaten en kısa zamanda okuyacağım. Muhteşem bir kitaptı.
gamze 27 yaşında bir mankendir. 15 yaşında evden kaçmış ve manken olma yolunda uğraşmıştır. Gamze kendisi gibi manken olan sevgilisi Kaan'ı hapishane de ziyaretinden dönerken bir adama çarpar. Yeni hapishaneden çıkmış olan Akın ile karşılaşır. Yollar çok kötüdür. Çok fazla kar yağmaktadır. Ve Akın'a Ankara'ya kadar arabasıyla yolculuk yapmasını rica eder. Yolda kalırlar. Vesaire....
akın ise 1,5 yıl cinayetten hapis yatmıştır. Evet yanlış duymadınız cinayet ama. Kitabı okuyunca anlayacaksınız iyi ki öldürmüş. Akın esasında eski bir subaydır. Gamze Onu saçları ve sakalı uzamış halinden biraz ürker. Ama Akın tıraş olduktan sonra inanamaz. Yolda ki her kadın dönüp Akın'a bakar.
Akın aslında Gamze'nin sevgilisi olan Kaan'ın pislik bir herif olduğunu hapishane öğrenmiştir. Anlayamadığı ise bu kızın Ona nasıl aşık olduğudur. Akın kızın üzülmesine dayanamaz ve Ona yardım etmek için Kaan'ı hapisten çıkarmaya yardım eder. Çünkü Akın'ın çok güçlü dostları vardır.
Devamını size bırakıyorum.... Bazı yerler de çok aksiyon var... Beğendim....
Fmarsal'ın tüm dostları buluşturduğu kitabı :) Her yerden tanıdık birisi çıkabilir :) Ünlü manken Gamze ve eski bir asker olan Akın'ın hikayesi... Beni bırakma diyecek birine ihtiyaç duyabilirsiniz okuduktan sonra :) Uzun ve doyurucu bir kitaptı kesinlikle. Okuyun pişman olmazsınız ...
Fma nın ilk okuduğum kitabı. Bir kızın heyecanı, korkuları ve sevilme isteği... Bir erkeğin korkuları, şefkati ve sevdiği kişi için yapabilecekleri...
Dogan'dan sonraki Ceo'mm Akınn :)
Ya bu adamlar ve hikayeleri cok guzellerdi. Akin da onlardan biri ve bu dev adamlar onun hikayesnde hep bir oluyorlar. Onlarn dostluklarini okumak en sewdigim zamanlardandi. Bu kitaplari bitirmekte istemiyordum ama merktnda ölüyordum :) bitince bosluga dusuyrsnz soluksz harika hikayelerdn biri de Gamze ve Akin'n hikayesydi. Insann sevdigi icin neleri yapabilcegini bir daha gosteren en iyi kitaplardn..
#kitapyorumu
#BeniBırakma

Fatih Murat Arsal okumaya başladıysanız tutkuyla devam edersiniz. İşte bende Tutku serisinin 4. kitabını büyülenerek okudum. Yazarın kalemi, anlatımı ve akıcılığı tam benlikti.

Haydi şimdi yoruma

Güzelliği tescilli bir manken olan Gamze Çetin için hayat öyle sanıldığı kadar kolay değildir. 15 yaşında evden kaçarak mankenliğe ilk adımını atan Gamze her türlü zorluğu tek başına göğüslemiştir. Mankenlik yaparken tanıştığı sevgilisi Kaan cezaevine girmiş Gamze sevdiği adam için yollara düşmüştür. Cezaevinde sevgilisi Kaan ile tartışmış gözyaşlarını zorla tutarak yaralı kalbini susturmuştur.

Mavi gözlü, heybetli ve cezbedici derecede yakışıklı Akın..

Eski bir subay olan Akın katıldığı bir görevde başına gelen talihsiz olayla tutuklanır. Tahliye olup dışarıya adımını attığı anda bir kadının kendisine çarpmasıyla donakalır.

Gamze Çetin istemedende olsa çarptığı adamı yoğun kar yağışı sebebiyle aracına alır ve macera tam da burada başlar.

O yolculukta ve devamında neler yaşandı neler??

Bu kitapta gereksiz ve yersiz olan hiçbir duygu yok. Önceki kitaplardan tanıdığımız karakterlerle kucaklaşmanız mümkün. Tamer, Doğan, Tahir ve Akın tabikide muhteşem dörtlü bir arada...

Aşkı tutkuyla hissederek okumak istiyorsanız tavsiyemdir. Mutlaka okuyunuz.
İnsanlardan korktuğun için artık herkese karşı mesafeli olmaya çalışıyorsun. Bu bazen iyi olabilir. Fakat çoğu zaman insanı yalnızlığa iter.
"Kalbi başkası için atan Gamze ihtiyaç duyduğu güven ve sevginin, mavi gözlü bir serseride olacağını nereden bilecekti? Kalbindeki ve bedenindeki her zerrenin ona ait olduğunu anlayamadı.
Ta ki bu özel adamı kaybedeceği ana kadar… Ta ki genç adam onun hayatından çıkıp gidinceye kadar... Ve arkasından bağıramadı bile! Keşke ona seslenebilseydi! Ve keşke ona diyebilseydi…
"Beni Bırakma!"

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Beni Bırakma
Alt başlık:
Tutku Serisi 4
Baskı tarihi:
Eylül 2015
Sayfa sayısı:
692
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232050
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
İnsanlara güveni olmayan yalnız bir kadın... Geçmişi tehlikelerle dolu yakışıklı bir adam...

Güzelliği tescilli bir mankenin eski bir mahkûmla ne işi olur? Kader sinsi yöntemlerle onları karşılaştırınca, beraberlikleri kaçınılmaz oldu. 

Karakterleri farklı olsa da... Ayrılık kesin olsa da... Bir güç onları bir arada tutmaya kararlıydı! 

Kalbi başkası için atan Gamze ihtiyaç duyduğu güven ve sevginin, mavi gözlü bir serseride olacağını nereden bilecekti? Kalbindeki ve bedenindeki her zerrenin ona ait olduğunu anlayamadı. 

Ta ki bu özel adamı kaybedeceği ana kadar... Ta ki genç adam onun hayatından çıkıp gidinceye kadar… Ve arkasından bağıramadı bile! Keşke ona seslenebilseydi! Ve keşke ona diyebilseydi... 

"Beni bırakma!"

"Özellikle bir erkek yazarın kaleminden, o dev gibi cüsselerine rağmen böylesine romantik, böylesine ince düşünceli ve gerçek anlamda korumacı erkek karakterler okumak gerçekten çok güzel bir his."

"Olağan Fmarsal etkisi; okurken hem sabırsızlıkla mutlu sonu bekliyorum, hem de o son hiç gelmesin istiyorum..."

"Kafamdaki Türk aşk romanlarıyla ilgili tabuları yıktığınız için size ayrı bir teşekkür borçluyum."
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 280 okur

  • Emine Korkut
  • Aslı Uysal
  • Halime çolak
  • Lina
  • bsds@bsds
  • Fatma Balık
  • Skrn
  • Laden Burrows
  • Beyza Duran
  • İrem Kaya

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.3
14-17 Yaş
%3.1
18-24 Yaş
%28.2
25-34 Yaş
%26.7
35-44 Yaş
%19.1
45-54 Yaş
%16.8
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0.8

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96
Erkek
%4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%58.2 (64)
9
%19.1 (21)
8
%9.1 (10)
7
%2.7 (3)
6
%2.7 (3)
5
%0.9 (1)
4
%0.9 (1)
3
%3.6 (4)
2
%0.9 (1)
1
%1.8 (2)