Beni Bırakma (Shatter Me Serisi 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.889
Gösterim
Adı:
Beni Bırakma
Alt başlık:
Shatter Me Serisi 2
Baskı tarihi:
Aralık 2018
Sayfa sayısı:
424
Format:
Ciltli
ISBN:
9786050948738
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Unravel Me
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
Baskılar:
Beni Bırakma
Beni Bırakma
Geriye sayım başladı, çok az zamanın kaldı.

Juliette, sonunda Omega Noktası’na ulaştı. Onu seven ve özel yetenekleri olan insanların yaşadığı, yeraltı direnişinin merkezine. Yeniden Kuruluş’tan ve silah olarak kullanılmanın verdiği acıdan kaçmayı başarmıştı. Artık Adam’ı sevmekte özgürdü. Ama ölümcül dokunuştan asla kurtulamayacaktı; düşündüğünden de çok onu isteyen Warner’dan da. Bana Dokunma ile başlayan nefes kesici serinin bu bölümünde, Juliette yaşamını değiştirecek kararı vermek zorunda. Asıl istediği ile olması gereken arasında bir seçim yapmalı ve sonucun tüm yaşamını değiştireceğini unutmamalı. Kalbi ve Adam’ın yaşamı arasında korkunç bir seçim Juliette’i bekliyor.
Ümit; bir damla bal, baharda açan bir lale tarlası gibi. Taze bir yağmur, fısıldanan bir yemin, bulutsuz bir gök, bir cümlenin sonundaki mükemmel nokta işareti. Ve bu dünyada dibe batmama engel olan tek şey.
421 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Kitap kalbimi ikiye ayırdı. Sebebi spoiler olduğundan söyleyemiyorum bile.

Distopyaları çok seviyor ve bulduğumu okumaya çalışıyorum genelde. Konu hakkında bir şey söylemek istemiyorum çünkü olaylar aslında benzer. Benim gibi distopya severler bu seriyi es geçmesin. Kitapların adı ve kapakları çok da hoş durmuyor ama inanın bambaşka şeyler var satırlarında. Yazarın özgün üslubu beni benden aldı. Heyecan içinde son kitaba geçiyorum.
421 syf.
·2 günde·8/10
Beni Bırakma
Shatter Me Serisi 2
Tahereh Mafi
Şimdi ne desem vay vay vay
Yani öyle okudum ki yok artık hadi canım diyerek
Ama beni gerim gerim gerdi arkadaş
Nasıl bir ilerleyiş bu böyle kitap güzeldi gerçekten güzeldi.
Merak ediyorsunuz ne olacağını bilemiyorsunuz ve adam nasıl neden diyorsunuz olmamalı diyorsunuz ama işte hersey istediğiniz gibi olmuyor kaç zamandır bu tür kitaplara denk geliyorum çeker ya öyle sanırım
Ama bu kitapta Juliettanın suçu değil hiç bir şey istediği de değil nasıl desem garip olaylar döngüsü ve birbiriyle bağlantılı herkese üzülüyorsunuz ama bir o kadar da şaşırıyorsunuz. Warner garip ama insanı çeken bir tarafı var ve yaptıklarına hasta oluyorsunuz. Doğru mu yanlış mı ayırt edemiyorsunuz ve adam ah üzüldüm fena halde onun hali can yakıcı
Kitabı sevdim ve gerildim
Son kitap pek beğenilmemiş ama merak ediyorum kızımızın gücünü merak ediyorum savaşın son durumu
Neyse kitap iyiydi arkadaşlar seri farklı
421 syf.
·9/10
kesinlikle güzel bir seri adrenalin aşk hepsi bir arada olsun diyenlere tavsiye edilir ama 3. son kitabı çıkmadan okumaya başlamayın benim gibi şuan merak içinde beklemek istemiyorsanız
421 syf.
·10/10
Bu seriyi seviyorum, gerçekten okunmaya değer kitaplar arasına. Okuyun, okutun. Şiddetle tavsiye ediyorum. J
421 syf.
·9/10
Büyük bir boşluktayım. Duygularım ne halde bilemiyorum, hissizim ve aynı zamanda sinirliyim. Aşırı sinirliyim, kırgınım, bir şeylere vurasım bağırasım var. Aylardır beni bu kadar sinirlendiren, duygu girdabına sokan bir kitap okumamıştım. Maalesef okuyamamıştım...
Yazacak milyonlarca kelimem ve cümlem var. Hislerimi, hissettiklerimi nasıl aktaracağımı bilmiyorum ama bu kitabın mükemmel olduğunu gayet iyi biliyorum. Aaron'u anlatan kitabı çıkarması için Dex'e yalvarabilirim. Warner'ın iç dünyasını okumak için ne kadar beklemem gerekiyor? Çünkü krize girebilirim.
İlk iki yüz sayfa boyunca ruhsuzdum. Warner'ı bekliyordum. 'Gel artık, çok ortaya neredesin. Seni okumak için saatlerim araya gidiyor. Adam'ı görmek istemiyorum. Warner gelsin...' diye diye ölecektim... Neyse ki biricik aşkımız, bu seriyi okuyan kızların neredeyse hepsinin aşkı, sonunda geldi. Hoş geldi.
Kitap üstünde de olsa, okuyor bile olsam, onun ağzından 'Hoş' kelimesini okumak kalbimi eritiyor.
Adam'ın varlığını hissetmek kitabı kapatmama neden oluyor. Sırf Aaron ve Juliette arasında duran duvar olduğu için. Adam'ı hiç sevmedim... Sevemedim. Nedeni yok, bana hiçbir zaman samimi gelmedi. Gönlüm hep Warner dedi.
Juliette'in Omega noktasında haftalarını geçirmesi, aklına Warner'ı çok az getirmesi, Adam, Adam diye ölüp bitmesi sinirlerimi aşırı derecede bozsa da Warner'ın gelişi her şeyi unutturdu.
Anderson olmasa Warner'ı unutacaktı Juliette, ona da sinirliyim. Juliette'e olan sinirimden şu an bahsetmek istemiyorum. İki erkeğin arasında kalmak çok kötü bir şey biliyorum. Ama burada okurken daha net bir şekilde farkına vardım ki; iki erkeği aynı anda, aynı ölçüde sevemezsin. Aynı ölçüde kısmını atalım, iki erkeği aynı anda sevemezsin. Sevmemelisin. Hep bir taraf daha ağır basar ama sen kör olduğunu için bunu fark edemezsin. Bu kitapla bunu çok net bir şekilde anladım.
Kitapta tek samimi karakter tabii ki de Warner. Juliette şu saçmalıklara bir son verse, Adam'a olan hislerinin geçip gittiğini, gerçek aşkının Warner olduğunu kabullense. Ne de güzel olurdu. İçten içe biliyor, Warner'ı seviyor ama işte...Neyse.
Diğer sevdiğim karakterse Anderson. Garip bir şekilde hoşlandım, belki de Juliette ve Warner'ın bir araya gelmesini tam iki kez sağladığı içindir. Juliette'in kendine gelmesini sağladığı için de olabilir. Yaptığı şeyi yaptığı için memnunum. Aklını başına toplaması gerekiyordu Juliette'in.
Warner ne kadar dil dökse de, dünyayı fethedebilirsin dese de umurunda değildi. Aptal demekten dilim damağım kurudu. Adam'dan bir türlü vazgeçemediği, Warner'ın teklifini kabul edip gitmediği için yüzümü sıvazlamaktan yüzüm kızardı.
Yeter dedim artık yeter. Kendine gel Juliette. Warner'ı biz kızların önüne atsalar bir daha o yeşil gözlerinin yansımasını bile göremezsin. Kendine gel!
Kendine geldiğini düşünüyorum artık. Adam'a olan hislerinin körelmesi gerektiğini düşünüyorum. Warner'la olanlardan sonra, Warner'ın 'bana aaron demeni istiyorum' demesinden sonra artık Aaron demesi gerektiğini düşünüyorum.
Güçlerini birleştirmelerini, bir araya gelmelerini ve daha daha daha fazla Warner sahnesi istiyorum.
Warner'ın Castle hakkında söylediği her kelimeye katılıyorum. Kenji'nin Warner hakkında o kadar keskin konuşması, nötrlüğümü negatife çevirdi.
Sevdiğim karakterleri ve insanlara hakaret edildiğinde gözüm kararıyor.
Kendisiyle çelişen Juliette görmek istemiyorum bir sonraki kitapta. Kendinden emin, Warner'dan emin bir karakter görmek istiyorum. İçinde pişmanlık görmek istemiyorum artık. Yeter!
Neler olacağını merak etmekten ve düşünmekten inceleme yazamıyorum. Bana dokunma'yı okuyanlar, Beni Bırakma'yı okumazlarsa çok çok çok büyük hata yaparlar. Adam, hayranları var mı merak ediyorum bu arada.
Hunter Parrish...
Warner karakteri için biçilmiş kaftan. Dizide kimin oynayacağını bilmiyorum ama ben hayalimde onu canlandırdığım için dizide oynayan kişi bana acayip yabancı gelecek, eminim. Mimikleri, konuşması, fiziği, suratı, gözleri, saçları... Her şeyiyle bir Warner olabilir Hunter. En büyük dileğim onun oynaması olurdu ama olmayacağını biliyorum. Quantico'da oynadığı için mümkün değil. Ve zaten oyuncular seçilmiş, dizi 2018 de yayınlanacak.
Derdime dert ekliyorum resmen. Beni Yakma'yı hemen okumak istiyorum. Warner'ı anlatan ekstraları okumak istiyorum. Delirmeden kafamı toplamam gerekiyor. Hissettiklerimi buraya dökemiyorum. Hemde ilk defa birden fazla müzikle okuduğum seri olduğu için heyecanlıyım. İlk kitabı okurken sadece Mikky Ekko - Loner dinlemiştim. Şimdi altı müzik daha eklendi. Hepsi de ayrı bir tat kattı. Mükemmel oldu. Kasım ayı güzel başladı.
Herkesin karşısına hayal ettiğinin daha iyiysinin çıkması dileğiyle diyip burada bitireyim. ya da Warner'dan Juliette'e hitaben bir şarkı sözü ekleyeyim.

"I'II be burning, burning for you"

Bana Dokunma serisi çalma listem:
https://open.spotify.com/...EYVOawIar85lxI6SadB8
421 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Asıl söylemeye çalıştığım şu ki siz kimsiniz ve kim oluyorsunuz da kimin öleceğine karar veriyorsunuz? Kim oluyorsunuz da kimin öldürüleceğine karar veriyorsunuz? Kim oluyorsunuz da hangi babayı ortadan kaldırıp hangi çocuğu yetim bırakmam gerektiğini, hangi annenin oğulsuz kalması gerektiğini, hangi oğlanın kız kardeşinden olması gerektiğini, hangi büyükannenin ömrünün geri kalanını torunu kendinden önce toprağa girdi diye her sabah ağlayarak geçireceğini söyleyebiliyorsunuz?
421 syf.
·3 günde·10/10
Kitapta resmen 2. Kitap totemimi yıkıyorum nasıl bir kitaptı yaa bayıldım resmen resmen resmen Warner favorim oldu tam anlamıyla olaylar o kadar hızlı ilerledi ki hemen diğer kitaba geçmek istiyorum. Bu sefer yazım ve çeviri hataları o kadar gözüme çarpmadı. Kesinlikle mutlaka şans verilmesi gereken bir seri olduğunu kanıtladı.
Kesinlikle pişman olacağım bir şey yapacağım ve bu kez umurumda bile değil. İyi biri olmak yetti artık. Ürkeklik yetti. Artık hiçbir şeyden korkmuyorum.
Geleceğimde kargaşa var.
Tahereh Mafi
Sayfa 421 - Dex Kitap
Titriyorum ama korkudan değil.
Yanıyorum ama öfkeden değil.
Aklım hiç yerinde değil,
Tahereh Mafi
Sayfa 396 - Dex Kitap
Sanki yüzümü cama yaslamış, manzarayı çok ama çok uzaktan izliyor, hiçbir zaman parçası olamayacağım bir şeye dahil olmak istiyorum. Bazen her şeye rağmen gülümsemeyi başaran insanlar olduğunu unutuyorum.
Henüz ümitlerini kaybetmemişler.
Tahereh Mafi
Sayfa 109 - Dex Kitap
“Çünkü bazı insanlar öyle aptal ki iyiyle kötünün kalın, neon çizgilerle ayrıldığını sanıyorlar.”
Ne olduğumu veya başıma neler gelebileceğini bilmiyorum.
Bir kez daha hangi yanlışı yineleyeceğimi bilmiyorum.
Tahereh Mafi
Sayfa 226 - Dex Kitap

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Beni Bırakma
Alt başlık:
Shatter Me Serisi 2
Baskı tarihi:
Aralık 2018
Sayfa sayısı:
424
Format:
Ciltli
ISBN:
9786050948738
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Unravel Me
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
Baskılar:
Beni Bırakma
Beni Bırakma
Geriye sayım başladı, çok az zamanın kaldı.

Juliette, sonunda Omega Noktası’na ulaştı. Onu seven ve özel yetenekleri olan insanların yaşadığı, yeraltı direnişinin merkezine. Yeniden Kuruluş’tan ve silah olarak kullanılmanın verdiği acıdan kaçmayı başarmıştı. Artık Adam’ı sevmekte özgürdü. Ama ölümcül dokunuştan asla kurtulamayacaktı; düşündüğünden de çok onu isteyen Warner’dan da. Bana Dokunma ile başlayan nefes kesici serinin bu bölümünde, Juliette yaşamını değiştirecek kararı vermek zorunda. Asıl istediği ile olması gereken arasında bir seçim yapmalı ve sonucun tüm yaşamını değiştireceğini unutmamalı. Kalbi ve Adam’ın yaşamı arasında korkunç bir seçim Juliette’i bekliyor.

Kitabı okuyanlar 101 okur

  • Büşra Dadaklı
  • Işıl A.

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0