Beni Senden Ayırma

·
Okunma
·
Beğeni
·
363
Gösterim
Adı:
Beni Senden Ayırma
Yazar:
Baskı tarihi:
Haziran 2020
Sayfa sayısı:
594
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık
"Gizemli bir olayın nefes nefese izini sürerek ilerlediğiniz sayfaların sonunda, muhteşem bir final ile sarsılacaksınız!"

Anekdot Dergisi

**
"Bir kitap düşünün… İçinde, en katı yürekli bir insanı bile
duygulandırabilecek kadar etkileyici bir dram olsun. Ve bu kitap sizi, dramatik kurgusuna rağmen kahkahalara boğabilsin. Yine bu kitap, sizi sadece güldürmeyip bir de düşündürebilsin. Dramatik, romantik, didaktik, fantastik ve mizahi temaların hepsini bir kitapta bulmak, bir okuyucu olarak beni fazlasıyla etkiledi. Türünün ender rastlanan bir örneği olan, ‘Beni Senden Ayırma’ kitabını bitirdiğinizde; farklı türden en az beş tane kitabı okumuş kadar büyük bir okuyucu doyumuna ulaşacağınıza emin
olabilirsiniz."

Güliz SANCAR
Gazeteci

**

"Bu kitap, muhteviyatında barındırdığı çok değerli unsurlarla fazlasıyla övgüyü hak ediyor. Ergin CAN, entelektüel kimliğiyle bir romandan çok daha fazlasını sunuyor okuyucularına. Bu kadar sürükleyici bir konunun anlatımı içerisinde, bir de sosyolojik pek çok argümana yer vermek doğrusu çok büyük bir meziyet. Bence bu kitabı herkes okumalı ama gençler mutlaka okumalı!"

Dr. Selçuk BİLGİNER
Kişisel Gelişim Uzmanı
594 syf.
·3 günde·10/10 puan
Arkadaşlarımın aşırı ısrarı neticesinde okuduğum bir kitaptı. İyi ki de arkadaşlarımın tavsiyelerine uyup bu romanı okumuşum. Kitabın klasik romanlardan çok farklı bir tarzı var. Romanda işlenen temalar kitabın içerisindeki pek çok farklı edebi tür ile desteklendiği için kitap okuyucuyu bir an bile sıkmadan kendini okutturuyor. Gizemin hiç bitmediği, sırlarla dolu satırlar aşk, hüzün, tarih, eğitim, din, felsefe, sosyoloji ve daha birçok konu ve alanla öyle güzel harmanlanmış ki kitap bittiğinde bittiği için üzülüyorsunuz. Final ise son yıllarda okuduğum en sarsıcı sondu. Ba-yıl-dım!!!
594 syf.
·13 günde·10/10 puan
O kadar şaşkınım ki anlatamam... Ben nasıl bir kitap okudum öyle. Ne kadar güzel, heyecan verici ve bir o kadar da duygulandırıcı... Sonu o kadar şaşırttı ki beni böyle bir şey beklemiyordum açıkçası. İçinde birçok bilgi, makale olmasına rağmen kitap akıcılığını heyecanını hiç kaybetmedi. 13 günde okudum sindire sindire. Yazarın kalemine sağlık çok güzel bir roman çıkartmış ortaya. Konusundan bahsetmek istemiyorum çünkü spoiler verip kitabın büyüsünü kaçırmak istemiyorum. Bu kitaba bir yaş sınırı vermek gerekirse de +15 ya da +16 olabilir. Okursanız kesinlikle pişman olmazsınız.
594 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu kitap bir romandan çok daha derin bir kitap. Tabi ki romana has bir kurgu ve duygu denklemi var ama içeriğinin zenginliği kitabı sadece bir roman yapmaktan çok daha öteye taşımış bence. Yazar heyecan verici bir kurgunun içine çok güzel temalar yerleştirmiş. Ve bu temaları da şiirsel bir dil ile işlemiş. Ortaya kusursuz bir el işçiliğiyle dokunmuş bir halı gibi eser çıkmış. Demem o ki halıyı değil halıdaki motifleri görmek daha önemli bu roman için. Özgün ve kusursuz bir kitap. Mutlaka okunmalı.
594 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu kitabı tavsiye edilen kitaplar listesinde görüp hemen kitapyurdundan aldım. İşlerimin yoğunluğundan kitabı beş günde bitirdim. Yoksa kitap çok akıcı, daha erken bitirilebilecek bir lezzette. Eve gidince ilk işim kahvemi ve bu kitabı alıp okumaya başlamak oluyordu. Kitapta geçen olay insanı gerçekten çok meraklandırıyor. Kitaba ara vermek gerçekten insanı zorluyor. Kitabı kapatıp daha sonra yeniden açıp bir elli sayfa daha okumuşluğum oldu. Uykumdan vazgeçip kitaptaki gizemli olaya kapıldım bazen. Kitabın sonu ise muhteşem. Çok vurucu bir sahneyle bitiyor kitap. Doyurucu, keyifli, narin ve çok öğretici bir kitap. Birçok tarihi bilgimi tazeledim bu kitapla. Kitapta geçen kısa öykü ve şiirlere ise ayrıca bayıldım. Çok hoş bir roman. Herkesin okumasını isterim doğrusu.
594 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitabı okuma grubumuzdan canım arkadaşım Kübra'nın ısrarlı tavsiyesi üzerine alıp okudum. Şahsen yerli bir romanın bu kadar yüksek performansı beni çok gururlandırdı. Kitap her yaştan, her tarzdan okuyucuya hitap ediyor. Bu anlamda kütüphanemdeki okuyucuyu en kapsayıcı kitap. Kitap üçlemenin ilk kitabıymış. Sonu gerçekten fevkaladeydi. Okuyun, asla pişman olmazsınız.
594 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitabı okurken o kadar keyif aldım ki anlatamam. Kesinlikle ileride kendinden çok söz ettirecek bir kitap serisi ile karşı karşıyayız. Kitap okuma grubumdaki arkadaşlarla beraber okuyup hepimizin de beğenisini kazanan ender kitaplardan biri olmayı başardı bu kitap. Gazeteci Güliz SANCAR'ın bu kitapla ilgili aşağıdaki yorumuna aynen biz de katılıyoruz:

"Bir kitap düşünün… İçinde, en katı yürekli bir insanı bile
duygulandırabilecek kadar etkileyici bir dram olsun. Ve bu kitap sizi, dramatik kurgusuna rağmen kahkahalara boğabilsin. Yine bu kitap, sizi sadece güldürmeyip bir de düşündürebilsin. Dramatik, romantik, didaktik, fantastik ve mizahi temaların hepsini bir kitapta bulmak, bir okuyucu olarak beni fazlasıyla etkiledi. Türünün ender rastlanan bir örneği olan,
‘Beni Senden Ayırma’ kitabını bitirdiğinizde; farklı türden en az beş tane kitabı okumuş kadar büyük bir okuyucu doyumuna ulaşacağınıza emin olabilirsiniz."

Not: Klasik romanlardan sıkılanlar için alın size işte sıradışı dopdolu garanti bir kitap. Okuyun arkadaşlar, asla pişman olmayacaksınız! (ceyda)
594 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Bazı kitaplar vardır çerezlik, boş zamanlarınızı doldurur. Okursun biter ve kitaplığında kendine ait ayrılmış yere geçer ve hep orada kalır. Bazı kitaplar da vardır... Okurken, içindeki boşlukları doldurur. Zamanı değil yüreğini doldurmak için okursun o kitabı. Her satırda, her sayfada içinde yeni bir sen doğar. Bir sayfasında bir anne gibi şefkatle okşar yüreğini. Bir başka sayfada bir baba gibi hayata dair öğütler seni. Öbür sayfada ise bir can gibi sarar sarmalar yüreğini. İşte 'Beni Senden Ayırma' böyle bir roman. Kitap bitiyor ve siz başlıyorsunuz: Düşünmeye, fark etmeye, anlamaya...
594 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Kaliteli bir roman nasıl olmalı sorusuna verilebilecek en başarılı örneklerden biridir bu roman. Altı yüz sayfaya yakın olup da soluk soluğa kendini okutturabilen kaç roman vardır ki zaten. Hikayenin dramı, anlatımı, karakterlerin diyalogları, hayata dair dokunuşlar, şiirsel haykırışlar ve tabiki ters köşe eden bir final. Bunların hepsini bir kitapta bulmak neredeyse imkansız. Ama bu kitap okuyucusuna fazlasıyla cömert davranmış. Bu nedenle geleceği çok parlak bir roman olduğunu düşünüyorum. Yakında ellerden düşmez.
594 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu kitap hakkında pek çok farklı konuda övgü dolu sözler okudum. Hepsine katılıyorum. Benim bu kitapta en çok beğendiğim taraf kitabın pek çok türü içinde barındırması. Örneğin kitapta 'dram' türünde bölümler de var 'gizem' türünde bölümler de var, 'komedi' türünde de bölümler var hatta bu türleri daha da arttırmak mümkün. Kitabın bu yönü kitaba bir özgünlük ve hareket kazandırmış. Kurgudaki duygu geçişleri ve karakterlerin gerçekçiliği de yine çok başarılı. Aslında yazar çok zor bir teknik kullanmış ama başarmış mı evet hem de çok başarılı olmuş. Kitabı eşim de ben de okuduk ve çok beğendik. Şimdi kızım başladı okumaya. Ailecek okunabilecek çok başarılı bir kitap. Okursever dostlara canı gönülden tavsiye ederim.
594 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Beni ağlatan nadir kitaplardan. Bu yorumumdan hareketle kitabın sadece kuru bir dram ve gözyaşı seli olduğunu düşünmeyin sakın. Bu düşünce yazara ve eserine haksızlık olur. Bu roman, çok sağlam bir drama sahip olsa da içeriği çok zengin. Zaman zaman hüzünlendiren ama gülümsetmeyi de başaran bir kitap. Düşündüren, sorgulatan, yakın ve uzak bazı tarihi olaylarla size beyin jimnastiği yaptıran muazzam bir roman. Kitaptan sıkılmayı bırakın bir anlık dikkat kaybetmeyi bile başaramayacaksınız. Olaylar öyle güzel sarıp sarmalanmış ki kusursuz bir tablo gibi bir kitap çıkmış ortaya. Ben çok beğendim. Benden sonra kardeşim başladı ve şuan iki yüzlü sayfalarda kitabı elinden ve dilinden düşürmüyor. Ailecek bu kitabı sevdik yani.
594 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitap tek kelimeyle harika... Yazarın daha önce kitabını okumamıştım. Bu kitabı okuyan arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine kitabı alıp okudum. Mesleğim gereği kitapları boş zaman buldukça parça parça okurum. Ve bu okuma şeklimden dolayı monoton giden kitapların bende bir iz bırakmaz. Fakat bu kitabı da diğer kitaplar gibi parça parça okumama rağmen hikayenin hiçbir ayrıntısını unutmadım. Üstelik kitabı elimden bırakmak da istemedim. Kitap kendini size okutturmayı çok iyi başarıyor. Mesleğim gereği kitapta geçen tıbbi konularda da yazarı çok başarılı buldum. Bu kitap, tıpkı bir film gibi heyecanla sizi peşinden sürüklüyor.
594 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
İlk sayfadan başlayıp son sayfasına kadar büyük bir heyecanla okudum kitabı. 591 sayfayı iki günde bitirdiğime inanamıyorum. Bu okuma performansı benim için rekor çünkü. Kitapta geçen olay o kadar güzel kurgulanmış ki adeta kitap elinize yapışıp kalıyor. Bir türlü mola veremiyorsunuz. Ayrıca kitap sadece kurgusundaki bu etkiyle değil aynı zamanda dilindeki etkileyicilikle de sarıp sarmalıyor sizi. Bu roman okunurken ''şiir gibi'' akıp gidiyor. Ben çok roman okudum ama bu tarzda bir romana itiraf edeyim ki ilk defa rastladım. İnsan hiç bitmesin istiyor. Neyse ki bu kitap serinin ilk kitabıymış. Duyunca çok mutlu oldum. Bence bu yıl bu kitap çok konuşulacağa benziyor. Çok ama çok başarılı çünkü.
Aşk, şehirler arası bir yolculuk değil ki. Önce gelesin, göresin ve bir gün ansızın hoşça kal bile demeden gidesin!
''Yüklemi ayrılıkla çekimlendikten sonra bir cümlenin
Özne ya da nesne olmanın ne önemi var
Asıl mana bir tümlecin koynunda yatar
Neden?''
''Sevdam istenmeyen bir gebelik gibi
Koparılmamalıydı yüreğimden
Sen de
Çocukken delik ceplerimden düşen misketlerim gibi
Düşmemeliydin gözlerimden!''
Aşk, şehirler arası bir yolculuk değil ki. Önce gelesin, göresin ve bir gün ansızın hoşça kal bile demeden gidesin!
''Yüklemi ayrılıkla çekimlendikten sonra bir cümlenin
Özne ya da nesne olmanın ne önemi var
Asıl mana bir tümlecin koynunda yatar
Neden?''

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Beni Senden Ayırma
Yazar:
Baskı tarihi:
Haziran 2020
Sayfa sayısı:
594
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık
"Gizemli bir olayın nefes nefese izini sürerek ilerlediğiniz sayfaların sonunda, muhteşem bir final ile sarsılacaksınız!"

Anekdot Dergisi

**
"Bir kitap düşünün… İçinde, en katı yürekli bir insanı bile
duygulandırabilecek kadar etkileyici bir dram olsun. Ve bu kitap sizi, dramatik kurgusuna rağmen kahkahalara boğabilsin. Yine bu kitap, sizi sadece güldürmeyip bir de düşündürebilsin. Dramatik, romantik, didaktik, fantastik ve mizahi temaların hepsini bir kitapta bulmak, bir okuyucu olarak beni fazlasıyla etkiledi. Türünün ender rastlanan bir örneği olan, ‘Beni Senden Ayırma’ kitabını bitirdiğinizde; farklı türden en az beş tane kitabı okumuş kadar büyük bir okuyucu doyumuna ulaşacağınıza emin
olabilirsiniz."

Güliz SANCAR
Gazeteci

**

"Bu kitap, muhteviyatında barındırdığı çok değerli unsurlarla fazlasıyla övgüyü hak ediyor. Ergin CAN, entelektüel kimliğiyle bir romandan çok daha fazlasını sunuyor okuyucularına. Bu kadar sürükleyici bir konunun anlatımı içerisinde, bir de sosyolojik pek çok argümana yer vermek doğrusu çok büyük bir meziyet. Bence bu kitabı herkes okumalı ama gençler mutlaka okumalı!"

Dr. Selçuk BİLGİNER
Kişisel Gelişim Uzmanı

Kitabı okuyanlar 71 okur

  • NeyzeN
  • Sude Çetin
  • Nazlı Timuçin
  • Sıla Sıla
  • Kafka Sever
  • Kitapkolik Okuyucu
  • Beyda Tanrıkulu
  • Ahmet Yazıcı
  • Fatih
  • Behnaz Teymurzade

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%70 (49)
9
%10 (7)
8
%14.3 (10)
7
%2.9 (2)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%2.9 (2)