Beni Senden Kurtar

6,9/10  (16 Oy) · 
33 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.688 gösterim
Evlenmeyi reddettiği için ailesi tarafından kuleye hapsedilen Leydi Brenna, günlerini, kimseye gösteremeyeceği resimler yaparak geçirmektedir. Bu resimlerin ortaya çıkması durumunda idam edileceğini bilse de, gizli tutkusundan vazgeçemez. Ancak hayatı Kont Montgomery'nin Brenna'nın kız kardeşiyle evlenmek için Windrose Kalesi'ne gelmesiyle değişir.

Brenna kardeşinin böyle barbar bir adama denk olmadığını bilmektedir. Kardeşini korumak için, Brenna gelinliği kendisi giyer ve herkesin önünde tir tir titrediği Kral'ın infazcısı Montgomery Kontu, James Vaughn ile evlenir…

James gerçeği öğrendiğinde bu zoraki ilişkinin yarattığı tehlike de tutku da artacaktır.

Brenna sadece resimlerinden bildiği arzuyu onda bulacak, James ise unuttuğu aşkı yeniden keşfedecektir.

"Bu kitap iradelerin savaşı, sıcak aşk sahneleri ve tutkulu kadın karakteriyle Johanna Lindsey romanlarını hatırlatıyor. Eğer klasik bir hikâyeye getirilen yeni bir bakış açısı arıyorsanız, bu roman tam size göre."
-Kathe Robin, RT Book Reviews-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2014
 • Sayfa Sayısı:
  399
 • ISBN:
  9789944828932
 • Orijinal Adı:
  The Pleasures of Sin
 • Çeviri:
  Zeynep Okan
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gamze Sel 
10 Şub 15:52 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitapta ne ararsanız var. İhanet, güvensizlik, kaçıp gitmeler, pişmanlıklar, birbirini dinlememeler, fevri davranışlar, helal süt emmemiş aile üyeleri.. İyi materyal bunların hepsi neredeyse ama yazarın bunları iyi harmanlayabildiğini pek sanmıyorum. O yüzden de bu kitap kaç puan eder diye kararsızlık yaşıyorum. Brenna ve James, kralın keyfi öyle uygun gördüğü için evlenmek zorunda olan çiftimiz. Aslında James'in evlenmesi gereken Brenna değildir ama ne yazıkki kız kardeşinin oyunu yüzünden onun yerini alır. Tabi James'te sağolsun evleneceği kadının ismine bakmaya bile tenezzül etmemiş biri. Kitabın çoğu yerinde Brenna hariç diğer tüm karakterlere çok sinir oldum. Hatta kitabın yarısında öyle bir hal aldı ki harflerin arasına kaçıp Brenna'yı oradan çekip çıkarmak istedim. Yazık kız neler yaşadı.. Aylarca zincirlendi, kırbaçlandı ve neredeyse öldürülüyordu hem de kendi kocası olan herif tarafından. Yazarla bu şekilde tanışmak ilginçti..