Beni Senden Kurtar

6,9/10  (15 Oy) · 
28 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.620 gösterim
Evlenmeyi reddettiği için ailesi tarafından kuleye hapsedilen Leydi Brenna, günlerini, kimseye gösteremeyeceği resimler yaparak geçirmektedir. Bu resimlerin ortaya çıkması durumunda idam edileceğini bilse de, gizli tutkusundan vazgeçemez. Ancak hayatı Kont Montgomery'nin Brenna'nın kız kardeşiyle evlenmek için Windrose Kalesi'ne gelmesiyle değişir.

Brenna kardeşinin böyle barbar bir adama denk olmadığını bilmektedir. Kardeşini korumak için, Brenna gelinliği kendisi giyer ve herkesin önünde tir tir titrediği Kral'ın infazcısı Montgomery Kontu, James Vaughn ile evlenir…

James gerçeği öğrendiğinde bu zoraki ilişkinin yarattığı tehlike de tutku da artacaktır.

Brenna sadece resimlerinden bildiği arzuyu onda bulacak, James ise unuttuğu aşkı yeniden keşfedecektir.

"Bu kitap iradelerin savaşı, sıcak aşk sahneleri ve tutkulu kadın karakteriyle Johanna Lindsey romanlarını hatırlatıyor. Eğer klasik bir hikâyeye getirilen yeni bir bakış açısı arıyorsanız, bu roman tam size göre."
-Kathe Robin, RT Book Reviews-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2014
 • Sayfa Sayısı:
  399
 • ISBN:
  9789944828932
 • Orijinal Adı:
  The Pleasures of Sin
 • Çeviri:
  Zeynep Okan
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
PINAR DEĞİRMENCİ 
21 Şub 16:33 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Uzun zaman oldu sanırım kitap okumayalı
Bu donus kitabı ise çok güzeldi.
Her sayfası her satırını severek isteyerek okudum.
Babasının verdiği ceza ile bir yere kapatılan kızımız yaptığı resimlerle evliliğe olan düşünceleri ile tutsak halinde yaşıyor. Tabii güzeller güzeli kız kardeşinin gelmesi ile her şey değişiyor.
Gelinin yerini almak
Onun yerini alıp ailesini kurtarmak
Tabi hesaba katmadığı şey ise evleneceği adamın durumu hali tavrı davranışları
İkilinin yan yana olduğu her satır heyecanlıydı.
Sonuna kadar neler olacağını düşünerek okudum ve cok beğendim bence tadında güzel bir kitap keşke diğer kitapları da çeviri olsaymis

Özlem Ekiz 
27 Nis 22:32 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Baron Lecrow, Krala karşı gelmiş ve durdurulmuştur. Kral Barondan topraklarını elinden alır ve baronun en güzel kızını topraklarla beraber güvendiği adamına Montgomery Kontu James Vaughn namı diğer İnfazcıya verir.

Baron düğünü eskiden kendisinin olan topraklarda yapılmasını ister amaç James'e tuzak kurup yeniden toprakların başına geçmek ve sevdiği kızını korumaktır. Ancak James tarafından başarızlıkla sonuçlanır suikast ve James evlilik törenini bir an önce bitirmek ister ve buraya gelmesinde başka sebepler de vardır.

Gwyneth -Baronun kızı- James'le evlenmeyi hiç istemez çünkü kontun ilk karısını öldürdüğü söylentileri dolaşmaktadır ve kendisi bir infazcıdır. Gwyneth çareyi her zamanki gibi ablası Brenna'da arar çünkü istemediği talipleri Brenna bir şekilde kaçırmayı başarmıştır.

Brenna babasından sevgiden çok sürekli nefret görmüş, ailesinin diğer üyeleri tarafındansa sadece ona ihtiyaç duyulduğu zaman hatırlanan, pek fazla güzel olmayan ve nasıl olduğunu hatırlamadığı yüzündeki yarasıyla, hata bile denmeyecek bir sebep yüzünden babası tarafından kuleye kapatılmış olan genç bir bayandır. En büyük tutkusu da resim yapmaktır. Dini resimler yapmasına rağmen gerçek başkadır. Aslında en sevdiği çalışma erotik resimlerdir ve bunları gizli bir şekilde yapmaktadır.

Ailesindeki sorunlardan bıkan Brenna, topraklarındaki rahipten yardım alarak İtalya'ya gidip rahibe olarak yaşama planları yapar. Böylece hem ailesinden kurtulacak hem de resimlerini daha rahat yapıp onları sergileyebilecektir çünkü kendi ülkesinde bayanların resim yapmasına karşı çıkılmaktadır.

İtalya'ya gitmesine birkaç gün kala kız kardeşinin düğünü gerçekleşmektedir ve babası onu kulesinde tutmaya devam etmektedir. Gwyneth ona gelip: "Benim yerime sen evlen ve onu öldür sonrasında köpeklerin yardımıyla buradan ayrılıp İtalya'ya gidersin" diye yardım (!) istiyor. Brenna bunun fazlasıyla saçma olduğunun farkındadır ve yardım etmeye yanaşmaz ancak odasına damat adayı yani James dalınca Brenna kardeşinin bu adamla yapamayacağını anlar ve evleneceği kişinin kendisi olduğunu söyler. James de kimle evleneceğini bilmediğinden ona inanır ve evlenirler kitap da bundan sonra başlar.

Başta kitap pek akıcı değildi sıkıldığım anları oldu sonrasında bir açıldı pir açıldı, okumaya doyamadım.

James ve Brenna'ya bayıldım. James'in geçmişte yaşadıkları gerçekten üzücüydü, karakterinin gelişmesinde ve davranışlarındaki etkisi gerçekten güzel işlenmişti. Brenna ise ailesinin ona karşı tavrına rağmen onlar için canını vermeye razı, cesur, yetenekli, yeri geldiğinde de şirin ve komik olan bir karakterdi. Kasıtlı olarak yapmadığı davranışları kraliyetle arasını baya açmış ama oraları okurken gerilmedim tam aksine gülmekten öldüm desem yeridir.

İkisinin arasındaki aşk da bir anda değil zaman içinde oluştu ve büyüdükçe büyüdü, oraları okumak çok güzeldi.

Ayrıca yazarın kalemine de bayıldım, tekrara girmemiş gibi bir şey, girilmesi gerektiren yerlerde de tam yerinde girmiş. Sanırım tek sevmediğim konuşmadan çok karakterin ne yaptığının anlatılması. Bir de James'in hareket ve duygularını okuyup hissetmeme rağmen daha çok Brenna'nın üzerinde durulması ancak Brenna'yı okumak çok zevkliydi. Ama azıcık daha James'e yer verse daha güzel olurdu bence. Bunlar olmasaydı puanım 9.5 olurdu bu kitaba.

Brenna'nın ailesinin bütün üyelerinin Allah bin belasını versin özellikle kendinden başkasını düşünmeyen Gwyneth ve kötülükte sınır tanımayan babasının. Bu ikisi o kadar şerefsiz ki ne siz sorun ne ben söyleyim. Gwyneth kötü bir karakter değii ama dediğim gibi kendinden başkasını düşünmüyor, sorunlarla başa çıkamıyor ve tam anlamıyla salak bir karakter. Baba da bildiğimiz kötü karakter. Adele soğuk, Brenna'nın erkek kardeşi de sorumsuzun önde gideni bu kız bu aileye senelerce nasıl katlanmış ben bile şaşıyorum.

Yani birçok duyguyu ben bu kitapta hissettim kızgınlık,mutluluk; yeri geldi gerildim, yeri geldi Brenna-James aşkına iç çektim. Sonlara doğru gerçekleşen hafif aksiyon da beğenime beğeni kattı.

8 vermemin sebebi o baştaki sıkıcı kısımlardı evlilik öncesi biraz fazla ayrıntılıydı.

Bence bu kitap kaçmaz historical severler alın okuyun,kaliteli kitap nasıl olur görün.

Kitaptan 1 Alıntı

Seher 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Aldatma ve zehirin kadınların silahları olduğu söylenirdi ama onu böyle yapan erkeklerdi. Erkeklerin gücünün ve şavaşlarının hüküm sürdüğü bir dünyada bir kadının başka ne seçeneği vardı ki?

Beni Senden Kurtar, Jessica Trapp (Sayfa 85)Beni Senden Kurtar, Jessica Trapp (Sayfa 85)