Beni Yarına Bırakma

6,6/10  (10 Oy) · 
16 okunma  · 
5 beğeni  · 
788 gösterim
Sadece üç harfli bir kelime, aşk… Tüm duyguları barındıramaz ki içinde! Hiç ummadıkları anda aşkla çarpılan Selma ve Selim birbirlerine ait olmadıkları halde sevebilirler mi aşkla? Bazen aşka direnmek yersizdir. İnkâr ettiğimiz ne varsa imkânsızlıktan çıkar, korkularımıza, çaresizliklerimize rağmen sarılır bize aşk diye.

Selim de Selma'yı da böyle buldu aşk… Kimsesizliklerinin, korkularının arasında. Birbirleriyle sınanıp, akıllarıyla savaştılar; her mağlup çıkışlarında araflarından birbirlerine bir adım daha yaklaştılar. Aşk günahlarınla sınanmaktı belki de, masumiyetini yaktıkça aklanmaktı. Bedel ödedikçe daha çok yanmaktı. Yandıkça pervane misali ateşe çekilmekti. Aşk, cennetten vazgeçip bir ömrü araflara sürgün etmekti onlar için; araflarını cennete çevirmekti.
(Tanıtım Büülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2014
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9786054799626
 • Yayınevi:
  Postiga Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nur-AL 
10 Ara 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

İtiraf etmeliyimki kitabı kapak fotoğrafına ve arka kapağında yazanlara aldanıp aldım.
Kitabın kurgusunu biraz zayıf buldum, yazarın kullandığı dil çok sıradan, aşk romanlarında daha fazla sıcak bir anlatım, yani biraz daha fazla duygu ve daha fazla betimlemeler olması gerektiğini düşünüyorum.. -Ki yazar bu konularda yetersiz kalmış anlatımında. Yazarın ilk kitabı olduğu için belkide doğal karşılamalı bunu, zamanla daha iyi kitaplara imza atabilir belkide..

BUNDAN SONRASI BİRAZCIK SPOİLER İÇERMEKTEDİR.

Kitabın konusuna gelecek olursam, "Beni Yarına Bırakma" bir yasak aşkı anlatıyor.. Zengin bir aileni oğlu olan Selim kendisi gibi varlıklı bir ailenin kızıyla evlenir, bu evliliğide sadece bir şirket evliliği gibi düşünür. Yapmış olduğu yanlış evlilik ihanetlerle dolu bir evliliğe dönüşür. Fakat hiç beklemediği bir anda, hiç beklemediği bir şekilde kendini şirketin stajeri olan Selma ile yeni bir ilişkinin/aşkın (daha doğrusu yasak aşkın) içinde bulur..

Benim için "Beni Yarına Bırakma" ortalamanın altında bir kitaptır, fakat yinede 5 puan verdim, galiba biraz cömert davrandım bu puanı verirkende :)

Herkese keyifli okumalar..

Kitaptan 4 Alıntı

Nur-AL 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

...acılar aynı gibi olsa da insanlar başka başkaydı. Herkesin cehennem azabı ayrıydı. Kader herkesi farklı çıkmaz sokakların çaresizliğinde bırakıyordu, acı farklı farklı suretlerde yapışıyordu insanların yakasına.

Beni Yarına Bırakma, Burçin Çelik (Sayfa 136)Beni Yarına Bırakma, Burçin Çelik (Sayfa 136)
Nur-AL 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

"Aşk, cennetten vazgeçip bir ömrü arafa sürgün etmekti onlar için; araflarını cennete çevirmekti."

Beni Yarına Bırakma, Burçin Çelik (Sayfa 126)Beni Yarına Bırakma, Burçin Çelik (Sayfa 126)
Nur-AL 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Aşk... Üç harfli bir kelime tüm duyguları mı barındırır içinde? Bir çift bakış tüm dünyayı mı sığdırır derinliğine? Sadece bir tebessümü için sevdiğinin, candan mı geçilir?

Beni Yarına Bırakma, Burçin Çelik (Sayfa 126)Beni Yarına Bırakma, Burçin Çelik (Sayfa 126)