Benim Bütün Günahlarım

4,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
298 gösterim
Benim Bütün Günahlarım, Sibel K. Türker okurlarının başucu kitaplarından biri. Yalnızca özgün anlatımı ve hikâyesiyle değil, okuru sürüklediği derin kaygılarla da yaşadığımız günlerin mutlak okunması gereken romanlarından.
Romanın anlatıcısını, yaşamının iplerini tümüyle bırakmış bir halde, bir otel odasında buluyoruz. Yanında adeta cisimleşmiş, Sorum adını verdiği alt kişiliğiyle birlikte. Böylece daha ilk satırlarda kendimizi, bu romanın asıl kişisine, anlatıcı yazarına bitmek bilmez sorular sorarken buluyoruz: Geçmişimiz peşimizi kolay kolay bırakır mı?
Benim Bütün Günahlarım, kimlikle, gelenekle, toplumsal olaylar karşısında aldığımız tavırla ilgili bakışlarımızı sarsan, sorgulayan, okurunu rahatsız etmeyi başaran bir roman.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2017
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9789750735332
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Kemik otoritedir, kassa bir anarşist. Kaslarla düzeni değiştirebilirsin. Kaslarla kendini güçlü gösterebilirsin. Kaslarla yalan söyleyebilir, korkağın tekiysen cesur bir savaşçı olabilirsin. İçindeki canavarı herkese gösterebilir ve ancak kaslarının yardımıyla kölen kılabilirsin. En önemlisi, acını ehlileştirebilirsin.

Benim Bütün Günahlarım, Sibel K. Türker (Sayfa 28 - Can Yayınları)Benim Bütün Günahlarım, Sibel K. Türker (Sayfa 28 - Can Yayınları)

Bir erkeğin ancak mutsuzlukla erkekliğine ulaştığını, sırf bu yüzden kendini işine gücüne verdiğini, deste deste paraları da bu sebeple kazandığını düşünüyordu. Derin tatminsizliklerin insanı götürdüğü bir yerdi erkeklik.

Benim Bütün Günahlarım, Sibel K. Türker (Sayfa 57 - Can Yayınları)Benim Bütün Günahlarım, Sibel K. Türker (Sayfa 57 - Can Yayınları)