1000Kitap Logosu
Benim de Söyleyeceklerim Var!

Benim de Söyleyeceklerim Var!

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET

Hakkında

246 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 6 sa. 58 dk.
Adı
Benim de Söyleyeceklerim Var!
Basım
Türkçe · Türkiye · Mürekkep Basım Yayın · 2005 · Karton kapak · 9786054173105
Umut Sarıkaya, çizerliğiyle olduğu kadar yazarlığıyla da anlatıyor kendini. Öykü ya da anı, ne derseniz deyin, bu kitaptaki metinler genç ve sıcak. "Benim de Söyleyeceklerim Var!" yazarın dergideki ve evdeki hayatından ya da çizer arkadaşları Ersin Karabulut, Metin Üstündağ, Bahadır Baruter arasında geçen olaylardan kesitler sunuyor okuyucuya. Sıradan ve bir o kadar da komik olan hikâyeler bunlar. Hayatın alışılagelmiş ayrıntıları, günlük diyalogları Sarıkaya’nın kaleminde başka bir anlam ve şekil kazanıyor. Espriler birbirini kovalıyor, kahkahalar yüksek sesle atılıyor. İçten ve doğal bir dil kitabın tamamına hâkim oluyor. "Benim de Söyleyeceklerim Var!" günümüz yaşantısının bir uzantısı sanki. Monotonluktan uzak bir uzantı… Eğlenceli, neşeli ve farklı… Gelin onların hayatına katılalım, renklerin tadını çıkaralım!..

Okurlar

Kadın
% 39.5
Erkek
% 60.5
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
8.2
10 üzerinden
250 Puan · 31 İnceleme
246 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Abi bize noldu ya biz böyle çocuklar değildik.
Okurken şöyle hissettim; Ağlarken gülüyormuş gibi... Sevgilimizin en bok kusurunu öğrendiğimiz deki halimiz gibi... Hani birçok kızın ilk aşkı babasıdır ya benim ki tuvalet kağıdı puf puf yumuşak falan gibi... Hani tam yattığında, rahata kavuştuğunda lavabon gelir ya hah onun gibi.. Hani dar giyersinde yırtılacak diye korkarsın ya onun gibi... Acı biberden ağzın yanarda hava olsun diye ayran içmezsin ya onun gibi... Dondurma yersin de dişlerin sızlar o tuhaf hali yaşayanlar bilir onun gibi... Abi çok eğlenceliydi çok güldüm ama aslında ağlanacak halime gülmüşüm... Saygılar. Kitapla kalın.
Benim de Söyleyeceklerim Var!
Okuyacaklarıma Ekle
246 syf.
·
8/10 puan
şans eseri denk geldigim uzun zaman sonra beni bu kadar güldüren, gülümseten,yormayan şahane bir kitap.Belki üst üste okuyunca biraz sıkabilir ama ben ara ara okuduğum için su gibi aktı gitti.
Benim de Söyleyeceklerim Var!
Okuyacaklarıma Ekle
246 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Basıt sıradan yaşanmışlıklar ama önemli iç döküşler
Umut Sarikaya eserinden haberdar olmama '
Tuco Herrera
Tuco Herrera
vesile oldu. Kendisine tesekkür ediyorum. Yazari üslubunu sevdim. Basit siradan herkesin kendinden birseyler bulabilecegini yazilar. Yazarin da bir yer yazisinda dedigi gibi hayatta kendine bile itiraf edemedigi seyleri yazmis. Bu açidan bir ic hesaplasma da var metinlerde. Metinler basit derken herkesin yasabileceği belki de yasadiği olaylari anlatmiş samimice. Ben bu tarz metinleri önemsiyorum. Yazım dünyamizin gelişmesi adına önemli metinler. Keşke herkes günluk hayatta başından gecen siradan olaylari yaziya dökebilse. Netice de edebiyatta hayatta kendini ifade edebilme yöntemi. Umut Sarıkaya bu yöntemi kullanarak güzel metinler ortaya cıkarmiş
Benim de Söyleyeceklerim Var!
Okuyacaklarıma Ekle
246 syf.
·
35 günde
·
1/10 puan
İsmi lazım değil abone olduğum youtube kanallarından birindeki bir videoda, bir yazarın tavsiyesi üzerine okudum kitabı. Doğruyu söylemek gerekirse de zor bitirdim. Kitaptan ziyade özensiz ve samimi olmayan bir günlük de denebilir. Kaç kez yarıda bırakmayı düşündüm ama başlamışken bitsin diye yarıda kesmedim. Daha önce hiç karikatürcü kitabı okumamıştım, hepsi böyleyse lütfen karikatürcüler kitap yazmasın, çizerlik dışında başka işler yapsın. Kimseye tavsiye etmeyeceğim bir okuma deneyimi oldu.
Benim de Söyleyeceklerim Var!
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.