Benim Eğitim Koçum Annem

0,0/10  (0 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
470 gösterim
BENİM Eğitim Koçum ANNEM | Bahattin BAYRAKTAR

Günümüz şartları, ilgili ve sorumlu anneye, bir takımın antrenörüymüş gibi sorumluluklar yüklemektedir. Buna göre Annenin, ailenin tüm bireylerinden oluşan bir takımın antrenörlüğünü ve bazen de yine bu takımın yaşam koçluğu görevini üstlenmesi zorunlu hale gelmiştir. Bu takımın başarısı; annenin, aile bireylerinden oluşan oyuncularını ne kadar motive edebildiğine ve onları, içinde bulunduğu bu sınav denilen rekabetin ne kadar büyük ve önemli olduğuna inandırmasına bağlıdır.

……………

Bu Kitap;

SBS’ye hazırlanan öğrencilerimizin annelerini, bir eğitim koçu psikolojisine hazırlayarak, günümüz şartlarının yüklediği yeni sorumluluklara karşı onlara bu yeni görevlerinde yardımcı olabilmesi, annenin, bu zor ve önemli sorumlulukları yerine getirebilmesinde ona “bir yol arkadaşı” olması için kaleme alınmıştır.

……………

Bu kitapta; annelerin üstlenmesi gereken “eğitim koçluğunun görev ve sorumlulukları” en ince detaylarıyla anlatılmaya çalışılmıştır.

Bu sınavın bilgi değil kararlılık sınavı olduğunu unutmayın. Ailenizi bu mesele için ne kadar yüreklendirebiliyorsunuz? Eşinizi, çocuklarınızı, hatta çevrenizi ne kadar yönlendirebiliyorsunuz? Kendinizi, kendinize ispatlama fırsatı bu!Evet, yarış başladı. Hemen stratejinizi belirleyin ve takımınızı motive etmeye başlayın.

(ARKA DIŞ KAPAK YAZISI)

Sağlıklı yaşamdan dengeli beslenmeye, spordan psikolojiye, aile tiplerinden kişilik tiplerine, ekonomik ve sosyal çevre farklılıklarından iletişime ve en önemlisi öğrencilerimin sorumlu olduğu tüm derslere kadar bu saydıklarımın hepsinden anlamak zorundayım.

Ama ben, bu zorunluluklarımın ötesinde bunların hepsini öğrenmeyi, hepsiyle ilgilenmeyi seviyorum.

Ben, bunların hepsine birden sadece “rehberlik” diyorum!

Bahattin Bayraktar