1000Kitap Logosu
Benim Hüzünlü Orospularım
Benim Hüzünlü Orospularım
Benim Hüzünlü Orospularım

Benim Hüzünlü Orospularım

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.4
3.654 Kişi
13,8bin
Okunma
2.683
Beğeni
54,8bin
Gösterim
96 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 2 sa. 43 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Can Yayınları · Kasım 2019 · Karton kapak · 9789750705243
Orijinal adı
Memoria de mis Putas Tristes
Diğer baskılar
Benim Hüzünlü Orospularım
Benim Hüzünlü Orospularım
Benim Hüzünlü Orospularım
Hüzünlü Fahişələrim
Benim Hüzünlü Orospularım’ın başkişisi, yaşamı boyunca hiçbir kadınla parasını ödemeden sevişmemiş yaşlı bir gazeteci. Yalnızlığının çaresini günlük, sıradan ilişkilerde aramış bu çirkin ve çe­­kingen ihtiyar, 90. yaş gününde kendine hiç alışılmamış bir armağan vermeye kalkışıyor. Eskiden tanıdığı bir genelev patroniçesini arayıp el değmemiş bir genç kızla birlikte olmak istediğini söylüyor. Patroniçe, onun bu isteğini yerine getirecek, ama yaşlı adam her ziyaretinde “uyuyan güzel” Del­ga­di­na’yı seyretmekle yetinmek zorunda kalacak, yaşamının güzünde kendisine böylesi bir oyun oynayan yazgısına boyun eğecek; ne ki bu çok özel ilişkiden o güne değin hiç tatmadığı bir aşk doğacaktır. García Márquez, yaşlılığın hüznünü olağandışı bir aşkın coşkusuna dönüştürüyor. Belki de ölümü güzelleştirmek için... Ustanın elinden yaşlılığa, cinselliğe, aşka ve ölüme bir güzelleme.
5 mağazanın 6 ürününün ortalama fiyatı: ₺11,01
7.4
10 üzerinden
3.654 Puan · 531 İnceleme
DUA
Benim Hüzünlü Orospularım'ı inceledi.
96 syf.
·
10/10 puan
Kitabın pek okunmadığı dolayısıyla satılmadığı bir şehirden selamlar. Gerekli incelemeler zaten yapılmış ben bu kitapla ilgili anımı anlatacağım. 3 4 sene öncesi çok az sayıdaki kitapçılardan birine girdim. Kitapçı çoktur ama kırtasiye ve sınav hazırlık kitabı satarlar. Kitap raflarınız ne tarafta diye sorulunca, hep TEOG YGS KPSS türevi kitapların olduğu raflara yönlendirirler. Ben kitap alışverişlerimi internetten yaparım ama ucuz satılan bu kitap için, kitaptan fazla kargo ödemeyeyim diyerek elden alayım dedim. Neyse nerede kalmıştık evet kitapçıya girdim. Benim Hüzünlü O.... Kitabı var mı diye sordum. (O... diye kısaltmamın nedeni bazı üyelerin yanlış anlayıp şikayet etmeleri). Kitapçı amca hiddetlendi. Burada öyle kitaplar olmaz çık dışarı dedi. Ama roman bu amcacığım yanlış anladın dedim. Zaten torunu işletiyor kitapçıyı amca ne bilsin. Çık çık hadi dedi. Ahhh çıkayım bari dedim adam beni ne sandıysa. Başıma gelecekleri tahmin etmiştim ama bu kadarını beklemiyordum. Çıkarken çaktırmadan rafa göz atarken aha işte burada var satıyorsun dedim. Amca hemen doğrulup yanıma geldi bir hışımla kitabı elimden aldı sayfaları çevirmeye başladı. Çıplak kadın resimleri arıyordu sanırım. Bulsaydı kitabı bir güzel parçalardı eminim ama bulamadı. Al git senin olsun. Para mara istemez dedi. Sana bide poşet vereyim kimse görmesin. Böyle şeyleri okuma ayıp demeyi de ihmal etmedi. Sağ ol amca okumam bir daha! dedim. Zaten bir kere okuyacağım bir daha okumam. Poşetin dışından ismi gözükme ihtimaline karşı ayrıca bir kaç kat ambalaj kağıdına sardığı beleş kitabımla kitapçıdan çıktım. Ey Gabriel başka isim bulamadın mı beni ne hallere düşürdün.
Benim Hüzünlü Orospularım
OKUYACAKLARIMA EKLE
20
928
Felony
Benim Hüzünlü Orospularım'ı inceledi.
109 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Bu kitap içeriği adından belli olmuyor. Erotik veya de sade'nin eserleri gibi bekliyorsanız, yanılmışsınız... kitabın konusu bir yana ben uzun zaman önceki bir anımı anlatmak istiyorum. PDF okumayı hiçbir zaman sevemedim. Okuduklarımın ulaşabilir olmasını istemişimdir her zaman. Sıradan bir kitap alışverişi için bir kitapçıya gittim. Birkaç kitap aldıktan sonra aklıma birden "Benim hüzünlü o..." kitabı aklıma geldi. Hazır gelmişken alayım dedim. Elimde birakaç kitapla beraber rafları geziyorum, arıyorum...Ama bir türlü bulamadım o sırada bir beyefendi geldi "Yardımcı olabileceğim bir şey var mı?" diye sordu. Boş bulunmuşum "Evet" dedim. Kitabın ismini istedi tabi. Adama boş gözlerle bakıyorum, susarak. Sonra dayanamayıp güldüm... Öyle bir utanç kaplamıştı ki beni... Edebi eser olduğu için utanılacak bir şey yok diye düşündüm. Sonra "Benim...Benim Hüznüm..." diyiverdim. Ne alaka? Bilmiyorum, sanırım son anda utanmaktan kitap ismi uydurmuştum. Meğerse gerçekten öyle bir kitap varmış, daha da ilginci o kitapçıda da varmış. Hemen yalandan alıyormuş gibi yapıp gizli gizli bıraktım kitabı...Sonuç olarak kapıdan çıkarken beni tuhaf gözlerle izleyen (ve psikolojimin bana veda ettiğini düşünen) birisine rezil oldum :) Ah be marquez başka isim bulamadın mı!
Benim Hüzünlü Orospularım
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
25
Genel İngilizce
Benim Hüzünlü Orospularım'ı inceledi.
96 syf.
·
1 günde
·
8/10 puan
BENİM HÜZÜNLÜ OROSPULARIM - Dikkat spoiler içerebilir!
Kolombiyalı yazar Marquez'in son romanı olmakla birlikte içinde müthiş tahlilleri olan harika bir eseridir. Okurken kendi yaşlılığı geliyor insanın aklına. Birazda insan olmanın çaresizliği. Bir oturuşta bitirilecek kitaplar listemde olup, yeni başlayanlara tavsiye edeceğim beş kitaptan biridir. Doksan yaşında olmasına rağmen doğum gününde bakire bir kızla beraber olmak isteyen bir adam. O yaştan sonra aşkla tanışması ve tabiri caizse yeniden doğması. Kitabı elime aldım ve son sayfayı da bitirdikten sonra dedim ki "bu kitap on tane Kürk Mantolu Madonna eder." Evet yanlış duymadınız. Süslü kelimelerde örgüyü bozmadan hisleri bu kadar doğal aktaran kitaplar nadir bulunur. Ayrıca eserin isminden dolayı çoğu insanın okumaktan vazgeçtiğini ya da kitaplığında tutmak istemediğini de düşünüyorum. Yoksa bu kadar samimi bir eserin sitedeki en çok okunan yirmi eserden biri olması gerekirdi. Keyifli okumalar diler, böyle güzel bir mecrayı bizlere sunduğu için 1K ekibine teşekkür ederim.
Benim Hüzünlü Orospularım
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
925