Benim İçin Öl Revenants Serisi 1

7,9/10  (31 Oy) · 
84 okunma  · 
20 beğeni  · 
908 gösterim
O, Aşkı için ölmeye değil, ölmemeye söz verdi

"Gizemli ve romantik bir aşkı anlatan bu romanı elimden bırakamadan bir çırpıda okuyup bitirdim."
New York Times en çok satanlar listesinde 1 numara olan Kanatlar dizisinin yazarı Aprilynne Pike.

Amy Plum, paranormal üçlemesinin ilk kitabı olan Benim İçin Öl`de (Die For Me), Amerika`da anne babasını trafik kazasında kaybedince, ablasıyla dedelerinin yanına taşınmak zorunda kalan Kate ile onun saf güzelliğine tüm benliğini kaptıran yakışıklı Fransız genci Vincent`ın ruhlara işleyen aşklarını anlatıyor.

On altı yaşındaki Kate, Brooklyn`den, çoğu kişinin hayalini süsleyen "Işıklar kenti" Paris`e taşındığında, acı günlerini kitap okuyarak ve sanatla iç içe geçirerek atlatmaya çalışır. O sırada, uyur hâldeyken bile onu görebilen bir çift gözün kendisini aşkla izlediğinden habersizdir. Kate`in, bir kafede kitap okurken gördüğü ve tüm genç kızların yüreğini hoplatacağını, kendisine hiç takılmayacağını düşünerek iç geçirdiği Vincent`ın gözleridir bunlar. Ve Kate de Vincent`a gönlünü kaptırır.

Ama bu aşkın önünde gizemli ve ürkütücü bir engel vardır. Vincent normal bir insan değildir. Hayatını her gün riske atmasına neden olan korkunç bir yazgıya mahkumdur. Ayrıca onu ve tüm ırkını yok etmeye çalışan ölümsüz ve tehlikeli düşmanlara karşı koymak zorundadır.

Okurken nefes nefese kalacağınız Benim İçin Öl`ün yazarı Amy Plum, ikincisi 2012`de yayımlanacak paranormal üçlemesinin bu ilk kitabıyla gençlerin kalbinde şimdiden taht kuruyor.

Akılçelen Kitaplar, Paris`in muhteşem dekorunun yanı sıra iki dünya savaşının insanlara yaşattığı acıların yansımalarının da yer aldığı ve okurların yeni tutkusu olacak bu üçlemenin ilk kitabını sizlere sunmaktan gurur duyuyor.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786055381103
 • Orijinal Adı:
  Die For Me
 • Çeviri:
  Esra Çakıruylası
 • Yayınevi:
  Akıl Çelen Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Özge Uzun 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Fantastik roman yazarları artık farklı konular bulmaya çalışıyorlar. Klasik vampir, kurt adam, melek olayları artık eskisi kadar popüler değil. Yazar da kendine güzel bir konu seçmiş ancak iş yazmaya geldiğinde çok amatörce yazmış. Kitap bir kez daha cilalanması gereken kitaplardandı bence, eksikleri çoktu. Tabi bunlara rağmen sadece meraktan bile olsa bir kaç saatte okunuyor.

Zeynep akyol 
02 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kaliteli fantastik bir roman. Kate ve Vincent tam anlamiyla uyumlu cift. yer yer sahneleri cok etkileyivi ve buir o kadar da sasirticiydi. 2 gunde bitirdigim nadir kitaplardan. kesinlikle tavsiye ederim.

Spoiler içerir.


Kitap öyle akıcıydı ki bi an bile gözümü ayırmadım. Şaşırdım valla. Georgia'yı sevdim, o eğlenceli ruh hali, umursamamazlığı güzeldi. Kitap konu itibariyle zaten okuyanı sarıyor ve hiç sapmadılar gayet heyecanlıydı. Tempo düşmedi.

Çok kısa sürede okudum bitti. Vincent için düşüncelerim her kızın düşüneceği cinsten. Yine de normal hayatta, böyle olağanüstü durumlarda genç kızlar çığlık atar, korkar ne bileyim Kate'n akıl sağlığının bu kadarı da helal dedirtti. Gayet sakindi :)

Iremsu 
31 Tem 05:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Vampir ile insan arasındaki aşk. ve bunun beraberinde getirdiği tehlikeler aksiyonlar.. ne diyebilirim ki, çok başarılı bir kitaptı. Aynı konuya mensup birçok kitap varken, benim gözümde kate ve vincent ilk ona girer

Kitaptan 1 Alıntı