Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları

8,6/10  (40 Oy) · 
92 okunma  · 
38 beğeni  · 
1.181 gösterim
Pürtelaş Sokağı'nda kediler bir gün canhıraş feryatlarla ortalığı inlettiler. Pürtelaş Sokağı'ndaki Beş Sevim Apartmanı'nda tuhaf şeyler oluyordu. Beş pencereli, beş odalı, beş acayip insanın oturduğu Beş Sevim Apartmanı'nda perdelerin arkasında tuhaf şeyler olup bitiyordu. Cinler aleminden gelenler, periler aleminden gelenler, cinperi aleminden gelenler, orada beş garip hikaye yazdılar... yazdılar... yazdılar.

Pardon, altı hikaye yazdılar. Bir de Doktor Samimi ve onun günlüğü var.

Rüyada günlük görmek iyi bir kitap okuyacağınıza işarettir. Rüyada günlük görülse de görülmese de Beş Sevim Apartmanı'nı okumak iyiye işarettir, onu okuyanın gönül gözü açılır, peri kızları rüyasına girer.

Mine Söğüt ilk romanı Beş Sevim Apartmanı ile okuyanı cinperi alemine götürüyor, uzun bir masal dinletir gibi, anlatır gibi, gösterir gibi.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  127
 • ISBN:
  9789750805486
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
nyks 
15 May 14:24 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çocukluğumu anımsatan bir kitap oldu ve karakterleri anlatışı, derinliğe önem verişi çok hoşuma gitti. Araya sıkıştırılan rüya tabirleri harikaydı mesela. Cinlere, perilere inanmayan bir insan olarak keyifle okudum ve okuduklarımın ötesini görebildim. Mine Söğüt ile güzel bir tanışma kitabı oldu. Devam edeceğim.

Handan Aksu 
03 Mar 16:40 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

''Bir varmış bir yokmuş. Zaman dik bir yokuş, hayat güçsüz bir yolcuymuş.'' Mine Söğüt, her okuduğumda beni içine daha çok çeken kitapların yazarı. İyi ki yazıyor dediklerim arasında ve kesinlikle öyle de kalacak. Diğer kitaplarını okumayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Mine Söğüt ile ilk tanışmam, kapağından da anlaşılacağı üzere, bu tüyler ürpertici kitap ile gerçekleşti, ama ne gerçekleşme!
Her bir karakteri öyle etkili anlatmış ki, o karakterlerin çocukluklarının dipsiz kuyularına öyle bir dalmış ki, aman Allahım! çığlık atsan duyulmaz!
Bir kez daha anladım, her çocuğun dünyası oldukça hassas ve kırılgan... Bizim geçiştirdiğimiz, önemsemediğimiz her şey ama her şey, tahmin ettiğimizden daha büyük dönüşler yaratıyor. Çocuk sahibi olmak ne büyük bir sorumluluk Allahım ...
"Asıl amacı, çevresindeki insanları üzmekti. Hayata, o eğlenceli hayata devam eden ilgisiz annesini, işinden başını bir kez olsun kaldırmayıp, oğlunun yüzüne bakmayan babasını, o duyumsamazlığı cezalandırmak istiyordu."
(Sayfa 82)

Pelin S. 
15 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Gerçekten kafa açan bir kitap. Okuduğum için çok memnun olduğum bir kitaptı. Öyle hayatlardan parçalar vardı ki "nasıl ya? inanmıyorum!" dedirten cinstendi. Naçizane tavsiyem eğer paranormal şeylere karşı korku duyuyorsanız gece okumayın. Bu korku ileri ise siz bilirsiniz ama hiç okumasanız daha iyi olur sanırım. Bunu söylememin sebebi çok korkunç hikayeler olmasından değil cinlerden korkanları etkileyeceğinden emin olduğum kısımlar olduğu içindir. Bayağı farklı bir kitap. Fırsatım olsa Mine Söğüt'den neden böyle bir kitap yazdığını dinlemek isterdim.

Rojin Turay 
29 Nis 11:32 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Göz kapaklarımı ilk kez elleriyle kapadı. Bunu bir ölünün gözlerini kapar gibi yaptığını, tüm düşlerini kaybedişinin acısıyla yaptığını, düne kadar büyüyeceğini sandığı çocuğunun o an öldüğünü kayda geçirmek için yaptığını, bu kaydı içgüdüsel dürtülerle yaptığını, ne ben anladım, ne o anladı."

alice 
09 Mar 22:16 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · Puan vermedi

birkaç saatte biten oldukça akıcı bir kitap. nereden duydum ve okuma listeme ekledim hiç hatırlamıyorum ama iyi yapmışım. beş sevim apartmanı, kediler, korkular, gülücükler, inanışlar, cinperilerle bezeli okunası bir roman.

tuba artan onat 
21 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim'den sonra en beğendiğim psikolojik roman oldu Beş Sevim Apartmanı. Beş Sevim ve Huriye Hanım'ın öyküsünü gözyaşlarıyla okudum. Hayalle gerçeğin bir birine karışmasına ve ne kadar farklı olabileceğine dair çarpıcı gerçeklerle yüzleştim. ve sonunda merak ettim, gerçekten o 5 kişi var oldular mı?

BAŞAK TOKER 
02 Oca 16:36 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mine söğüt ile tamismami sağlayan kitap okudugum en ilginc kitaplardan biri.cinperi hikayesi oldugu dusunulse de kitabi okudukca ruhu incinmis insanlarin psikolojilerinin nasil bozuldugunu anlıyorsunuz.mine sogutun tarzini cok begendim,okudugum son kitabi kesinlikle olmayacak

Cansu Slny 
17 May 21:16 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk defa okuduğum bir yazardan kafamı, duygularımı darmadağın eden bir kitap. Psikolojik alt yapısı ile şaşırtırken dilinin etkileyiciliği girdap gibi içine çekiyor insanı.

doğukan tan 
27 Nis 11:21 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap oldukça ilginç alırken cinleri anlatan bir kitap gibi olacağını düşünmüştüm fakat farklı bir konusu vardı 5 sosyapatin bir apartmana kapatılıp kendilerince şizofrence uydurduklari bunu cin hikayeleriyle harmanladiklarini görüyoruz fakat sonra hikayelerin gerçek yüzlerini görüp şaşırıyoruz kitap bittiğinde bir tuhaf oldum ne beğendiğimi söyleye biliyorum nede begenmedigimi okuyup siz karar verin

2 /

Kitaptan 14 Alıntı

sezen 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Belki mucizelere inanmak hasta ruhların en iyi ilacıdır; ama mucizelere kanmak kimi zaman ölümcül bir hastalıktır.”

Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt (Sayfa 115)Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt (Sayfa 115)

''Şeytanın en büyük silahı neydi?
İnsanları olmadığına inandırmak.
İnsanların en güçlü kalkanı neydi?
Şeytanın olmadığına inanmak..''

Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine SöğütBeş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt
Handan Aksu 
03 Mar 14:54 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Babalar kızlarına kötü şey söylemezler. Söylememeliler...

Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt (Sayfa 51 - Yapı Kredi Yayınları)Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt (Sayfa 51 - Yapı Kredi Yayınları)
Çiğdem Aksoy Kahraman 
05 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bazı kullarına rüyalar aracılığıyla birtakım sırlar ilham eden yaratıcıya şükürler olsun...

Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine SöğütBeş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt

"Pencerelerin öyküleri yaşamın tüm sırlarını içinde saklar. İddiasız, mütevazi ama derin anlamlar taşıyan ve kurgusuz gelişen hayatlar, sayısız pencerede bir hayal gibi oynar biter. Kiminin, zaman zaman da olsa seyircisi vardır, ama çoğu bomboş bir salona açar perdelerini. Tek kişilik oyunlarla ya da kalabalık kadrolarla... Dramlar, eğlenceler, aşklar, kavgalar damların, gökyüzünün, karşı duvarın ya da karşı pencerenin kendilerini seyredip seyretmediğine zerre kadar aldırmadan, fütursuzca sahne alır pencerelerde."

Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt (Sayfa 7 - Yapı Kredi Yayınları)Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt (Sayfa 7 - Yapı Kredi Yayınları)
yasemin 
17 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Göz kapaklarımı ilk kez elleriyle kapadı. Bunu bir ölünün gözlerini kapar gibi yaptığını, tüm düşlerini kaybedişinin acısıyla yaptığını, düne kadar büyüyeceğini sandığı çocuğunun o an öldüğünü kayda geçirmek için yaptığını, bu kaydı içgüdüsel dürtülerle yaptığını, ne ben anladım, ne o anladı."

Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine SöğütBeş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt
2 /