Betonda Yeşeren Gül

10,0/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
1.255 gösterim
BETONDA YEŞEREN GÜL

Yeteneği sınırsızdı...

Saygı ve özeni yönlendiren saf bir güçtü.

Ölümü trajikti...

Sesinin gücüne şiddetli bir bağlılık vardı.

Mirası direnmektir...

Her zaman olduğu gibi bugün bile hayat dolu ve canlı.

TUPAC Shakur 'un en içten ev samimi düşünceleri bir anda klasiğe dönüşen Betonda Yeşeren Gül sayesinde ancak ölümünden sonra anlaşıldı.

Tamamen kişisel şiirlerinden oluşan bu koleksiyon sanatçının esrarengiz dünyasını ve onun sayısız çelişkisini yansıtan bir ayna adeta
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  175
 • ISBN:
  9786055334253
 • Yayınevi:
  Marjinal Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Azra kumru 
 02 Eyl 19:55 · Kitabı okudu · 10/10 puan

sizce neden tupac gibi biri bir daha gelmedi diye soruluyor. cevap o kadar net ki. eğer bir sonraki tupac olmak istiyorsanız ölmek zorundasınız diyor adam. bu tupac ın overated olduğu anlamında söylenmiyor inceyi görmenizi istiyorum. burdaki "ölmek" anlamı çok derin bir ifade taşıyor. tupac 50 yaşında normal yollar ile ölseydi yine efsaneler arasında olup yine inanılmaz derecede saygı görecekti ama öyle erken öldü ki, 25 yıllık hayatına o kadar çok şey sığdırdı ki insanlar acaba ölmeseydi daha neler yapacaktı, müzikal anlamda neler sağlayacaktı yada ilerde siyasi bir harekette bulunur muydu diye düşünmekten tupac şuanda dünyanın en büyük efsaneleri arasında. müziği hakkında yapılan yorumlar doğru, çok derin araştırmalarım doğrultusunda yaşına göre inanılmaz bir yeteneğe sahip "gangster rap" müzik sanatçısı. onun efsane olmasının nedenini yaşım ilerledikçe daha iyi idrak etmeye başladım. müziğine saygım sonsuz fakat inanın bana efsane olmasının sebebi hayat görüşü ve felsefesidir. çok fazla türkçeye çevrilmiş röpörtajı var izlemenizi sizden rica ediyorum. ben her izlediğimde neredeyse aynı yaşta olduğum bir insan nasıl böyle bir görüşe ve düşünce tarzına sahip olabilir diye kendimi eleştiriyorum.bir diğer efsaneleşme nedeni, müziğinin, karakterinin, siyasi kişiliğinin, mazlumun yanında olması ve ciddi anlamda bir lider olması dışında ölmesidir. tupac öyle bir noktada öyle trajik bir şekilde öldü ki o dünyanın en saygı duyulan en efsanevi insanlarından bir tanesi oldu. Rap müzik yapmaya başlamama sebep oldu.
Bu arada" Sakın küfretme zenci gülümse"

Kitaptan 2 Alıntı